Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo

Ukazała się wersja beta imponującego moda do STALKER-a

Adrian Werner, 15 kwietnia 2020, 14:11

Ukazała się wersja beta moda STALKER Clear Sky Remaster, który gruntownie ulepsza oprawę graficzną FPS-a S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo. Z tej okazji udostępniono również świeży zwiastun.

Mutanty w serii S.T.A.L.K.E.R. - o specyficznym środowisku Zony

Qualltin, 26 maja 2014, 19:07

W ramach Tematu Tygodnia "Fantastyczne stworzenia" zebrałem pod jednym szyldem wszystkie stworzenia zmutowane, a przez to także fantastyczne, z serii S.T.A.L.K.E.R.

Twórcy serii S.T.A.L.K.E.R. „zrobią wszystko, aby kontynuować działalność”

Sarge, 13 grudnia 2011, 10:05

Ostatnie doniesienia o zamknięciu ukraińskiego dewelopera GSC Game World nie nastrajały optymistycznie w kontekście wydania gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Twórcy przedstawili oficjalne stanowisko w sprawie dalszych losów studia.

Studio GSC Game World zostanie zamknięte? Prace nad S.T.A.L.K.E.R. 2 anulowane [News uaktualniony - 1C potwierdza doniesienia]

Len, 9 grudnia 2011, 19:23

Według niepotwierdzonych doniesień ukraińskie studio GSC Game World zostanie zamknięte, a prace nad S.T.A.L.K.E.R. 2 anulowane. Do sieci wyciekło 30 concept artów z gry.

Moderzy pracują nad S.T.A.L.K.E.R.-em na silniku CryEngine

Olek, 9 lutego 2011, 13:28

O ciekawym pomyśle grupy ambitnych moderów z Rosji, którzy chcą dokonać konwersji gry studia GSC Game World na silnik graficzny CryEngine 2, doniósł serwis PC Gamer. Prace ekipy World of Stalker są już w zaawansowanym stadium. W Internecie pojawił się nawet blisko 5-minutowy fragment gameplay'a prezentujący możliwości projektu Cryzone – Sector 23.

Seria S.T.A.L.K.E.R. zmierza na ekrany telewizorów

Olek, 11 listopada 2010, 15:35

Tunele, promieniowanie i anomalie, czyli wszystko to, co gracze kojarzą z cyklem S.T.A.L.K.E.R., znajdzie się w nowym serialu telewizyjnym. Ukraiński deweloper ujawnił pierwszy zwiastun produkcji, która na srebrny ekran trafi „wkrótce”. Na uruchomionej niedawno stronie projektu znaleźć można także skromną galerię zdjęć.

S.T.A.L.K.E.R. 2 zapowiedziany na 2012 rok

Sarge, 14 sierpnia 2010, 10:45

Pomimo że ukazały się już trzy gry z serii S.T.A.L.K.E.R., żadna tak naprawdę nie została nazwana oficjalną kontynuacją pierwowzoru i nie otrzymała stosownego numerka przy tytule. Okazuje się jednak, że w końcu doczekamy się takiej produkcji.

Wieści ze świata (BioShock 2, UFC Undisputed 2010, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat) 28/04/10

Jiker, 28 kwietnia 2010, 13:05

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o dodatkach DLC do BioShock 2, Shattered Horizon, Tropico 3 i Dead to Rights: Retribution, dacie premiery Rocket Knighta, demie UFC Undisputed 2010, a także modyfikacjado S.T.A.L.K.E.R.-a. Zapraszamy do lektury.

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo podrasowany przez fanów

Hed, 30 marca 2010, 09:21

Kolejne odsłony serii S.T.A.L.K.E.R. to naprawdę świetne gry, które jednak cierpią na kilka poważnych bolączek, w tym chociażby niezbyt imponującą oprawę wizualną i mnóstwo pomniejszych błędów. Na szczęście fani po raz kolejny biorą sprawy w swoje ręce – efektem jest zestaw modów zupełnie odmieniających grę S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo.

Najciekawsze modyfikacje (24/02/10)

Adrian Werner, 24 lutego 2010, 10:50

„Najciekawsze modyfikacje” to publikowany co dwa tygodnie wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Listopad miesiącem premiery S.T.A.L.K.E.R: Call of Pripyat

Maciej Śliwiński, 20 sierpnia 2009, 11:00

Kolejna ważna wiadomość dotarła do nas z niemieckich targów gamescom. Samodzielny dodatek do gry S.T.A.L.K.E.R, Call of Pripyat zadebiutuje w listopadzie tego roku, wyłącznie na komputery osobiste. Niestety nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty.

Do Zony powrócimy jesienią - S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat oficjalnie zapowiedziany!

Jiker, 1 maja 2009, 09:50

Ukraińska firma GSC Game World oficjalnie zapowiedziała kolejna odsłonę cyklu S.T.A.L.K.E.R. – S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (tytuł roboczy). Trzecia już wyprawa do Zony zostanie wydana wyłącznie na komputery osobiste. Produkcja trafi do sklepów na całym świecie jesienią bieżącego roku.

Powstaje drugie rozszerzenie do S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czernobyla

Jiker, 11 kwietnia 2009, 10:10

Zachodnie serwisy internetowe donoszą, powołując się na wywiad z prezesem ukraińskiego studia GSC Game World Sergeyem Grigorovitchem, że w zaawansowanych pracach znajduje się drugie rozszerzenie do strzelaniny z elementami RPG S.T.A.L.K.E.R. S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat, bo taki nosi ono tytuł, trafi do sprzedaży jesienią 2009 roku.

Gra Roku 2008 – Prezentacja nominowanych! Cz.9

Filip „fsm” Grabski, 5 marca 2009, 13:00

Plebiscyt na Grę Roku 2008 trwa w najlepsze, a teraz przedstawiamy filmowe prezentacje nominowanych tytułów. Każdego dnia pojawiać się będzie jeden zestaw kilku filmików z serii Gramy! oraz ze zbiorów GOL Video pokazujących wyróżnione przez nas gry w akcji. Od dzisiaj będziemy pokazywać zestawy trzech tytułów. Zapraszamy.

Gra Roku 2008: Najlepsza polonizacja – kategoria dodatkowa

Filip „fsm” Grabski, 11 lutego 2009, 18:00

Już po raz trzeci zapraszamy Was do udziału w naszym plebiscycie – początek głosowania już 16 lutego. Tym razem Grę Roku 2008 będziecie wybierać spośród 50 najważniejszych i najpopularniejszych tytułów wydanych w naszym kraju w minionym roku.

Świąteczne problemy z DRM na Steamie

Animol, 3 stycznia 2009, 19:26

Jak się okazuje, sporo osób, które nabyły gry S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo oraz X3 Konflikt Terrański za pomocą platformy Steam, miało z nimi przeróżne kłopoty. Powodem były problemy z serwerami odpowiedzialnymi za zabezpieczenia.

ATi poprawia wydajność w S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo i Brothers in Arms: Hell's Highway

Animol, 30 października 2008, 10:37

10 dni temu informowaliśmy o wypuszczeniu przez ATi poprawki do sterowników, dzięki której poprawiona zostaje wydajność w Far Cry 2. W kolejnej odsłonie łatki znalazły się również S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo i Brothers in Arms: Hell's Highway.

Premiery gier w Polsce (1-5 września)

Vercetti, 8 września 2008, 09:55

Początek września zapamiętamy z pewnością jako okres premiery gry Spore, jednej z najgłośniejszych (i jak się okazało – zbierającej bardzo sprzeczne opinie) produkcji tego roku.

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste niebo, czyli powrót do Czarnobyla

Hed, 5 września 2008, 11:45

Zgodnie z zapowiedziami kolejna część tej świetnej gry jest już dostępna w sklepach. Skończył się więc czas oczekiwania i niepewności. Nadszedł moment weryfikacji. Czy nowy radioaktywny twór GSC Game World spełni nasze oczekiwania? Zainteresowanych poziomem kontynuacji odsyłamy oczywiście do gorącej recenzji.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 września 2008)

Jiker, 1 września 2008, 10:44

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: obniżka japońskiej ceny Xbox 360, telewizory Toshiby z procesorem Cell, rozpoczęto zapisy na beta-testy Darkfall Online, wybierz dodatkowe mapy do Battlefiled: Bad Company, Nintendo o finansach, problemy z nową wersją PSP. Zapraszamy do lektury.

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - realne wymagania sprzętowe

vampire, 29 sierpnia 2008, 15:40

W lipcu przedstawialiśmy oficjalne wymagania sprzętowe S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo, dzisiaj serwis PCGamesHardware opublikował wymagania, które ułożył grając w finalną wersję gry. Chociaż trzeba przyznać, że gra dostosowana jest także do wiekowych już pecetów, to jednak obraz jaki będą w stanie wygenerować jest nieporównywalnie gorszy w stosunku do nowszych systemów.

S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky osiąga status Gold!

Hed, 18 sierpnia 2008, 20:09

Już niedługo nad głowami ujrzymy Czyste Niebo. Wielu oczekuje tego momentu, szczególnie po ostatnich okrutnych nawałnicach. Tak, kontynuacja tej świetnej gry, osadzonej w post-nuklearnym świecie, jest już gotowa i właśnie rozpoczyna swą podróż przez tłocznie i dystrybutorów, by w okolicach 5 września trafić na sklepowe półki, lub za sprawą kurierów, do domów i mieszkań. Czy warto się ekscytować?

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (30 lipca 2008)

Przemysław Zamęcki, 30 lipca 2008, 11:29

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: premiera darmowego dodatku do Mass Effect, bilety na BlizzCon, premiera The Mummy, strony internetowe STALKERA i Armed Assault II, Nancy Drew na DS-a i inne. Zapraszamy do lektury.

Znamy wymagania sprzętowe gry STALKER: Clear Sky

Przemysław Zamęcki, 7 lipca 2008, 08:43

Do światowej premiery nowego STALKERA pozostał jeszcze grubo ponad miesiąc, niemniej jednak już teraz gracze mają możliwość zapoznania się z wymaganiami systemowymi, jakim będą musiały sprostać ich kieszenie.

Wyciekło demo pre-alfa S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

vampire, 21 maja 2008, 10:19

Nie mają szczęścia twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a, studio GSC Game World. Jak pamiętamy, pod koniec 2003 roku wykradzione zostały dwa poziomy pierwszej części serii, wtedy jeszcze znanej pod tytułem - S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost. Teraz dowiadujemy się, że coś podobnego stało się z najnowszą odsłoną cyklu - ostatnio w sieciach P2P możemy znaleźć wykradzioną wersję demo pre-afla Clear Sky, która przygotowana została z myślą o zeszłorocznych E3.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 maja 2008)

Jiker, 7 maja 2008, 10:00

Poznaliśmy roczny raport finansowy THQ, opublikowano wersję demonstracyjną Haze, zapowiedziano Zoo Hospital na Wii, ujawniono oficjalny tytuł nowej odsłony Forbidden Siren – zapraszamy Was do środowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Nowy trailer S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - DX10 w akcji

vampire, 22 kwietnia 2008, 12:33

Pojawił się nowy trailer S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky prezentujący pełne możliwości gry przy wykorzystaniu bibliotek DirectX 10. Trzeba przyznać, iż robi on naprawdę ogromne wrażenie.

Clear Sky sierpniowym pewniakiem

Kuba, 27 marca 2008, 14:23

Kilka dni temu świat obiegła nieoficjalna informacja dotycząca daty premiery gry STALKER: Clear Sky. Wówczas oczekiwano, że zespół GSC Game World jeszcze w tym tygodniu potwierdzi te doniesienia, co też się stało – produkcja ta trafi na sklepowe półki 29 sierpnia tego roku.

Prequel S.T.A.L.K.E.R.-a już w sierpniu

Filip „fsm” Grabski, 25 marca 2008, 10:37

W sobotę na forum firmy GSC Game World pojawiła się informacja, że biorący udział w konwencie „Portal-2008” Oleg Yavorsky, PR-owiec drużyny tworzącej uniwersum S.T.A.L.K.E.R.-a ujawnił datę premiery ich nowej gry – Clear Sky zostanie wydany 31 sierpnia 2008 roku.

Zobacz STALKER: Clear Sky w DirectX 10

Kuba, 13 marca 2008, 17:13

STALKER: Clear Sky wart jest uwagi z kilku powodów, a możliwość obsługi bibliotek DirectX 10 jest z pewnością jednym z nich. Wersję 9.0c możecie oglądać w naszej galerii, natomiast Clear Sky w wydaniu DX10 znajdziecie na stronie internetowej PC Games Hardware, gdzie właśnie udostępniono pierwsze grafiki tego typu.

CD Projekt polskim dystrybutorem gry STALKER: Clear Sky

Przemysław Zamęcki, 5 lutego 2008, 10:45

Wszystkich fanów powieści braci Strugackich „Piknik na skraju drogi” oraz fanów dobrej rozrywki komputerowej zapewne ucieszy fakt, że prequel gry STALKER: Cień Czarnobyla zatytułowany Clear Sky znalazł właśnie polskiego dystrybutora.

Deep Silver światowym wydawcą gry S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Krystian Smoszna, 1 lutego 2008, 09:19

Wiemy już kto będzie odpowiadać za wydanie gry S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky na świecie. Produkt ukraińskiego studia GSC Game World zostanie opublikowany na rynku elektronicznej rozrywki przez Deep Silver – oddział należący do grupy Koch Media.

Usługa Steam miejscem światowej premiery gry S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Jiker, 25 stycznia 2008, 09:06

Z informacji opublikowanych przez firmę Valve wynika, że S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky – drugi produkt należący do tytułowej serii, będący prequelem dla historii opowiedzianej w Cieniu Czarnobyla – będzie można nabyć nie tylko w tradycyjny sposób, ale także za pośrednictwem systemu sieciowej dystrybucji Steam.

Producent gry S.T.A.L.K.E.R. będzie tworzyć na konsolę Xbox 360

Jiker, 25 listopada 2007, 19:39

Ukraińskie studio GSC Game World dołączyło do grona firm deweloperskich wspierających konsolę Xbox 360. W ramach umowy zostało ono zaopatrzone we wszystkie potrzebne narzędzia potrzebne w programowaniu produkcji przeznaczonych na popularną 360-tkę. Ukraiński producent może również liczyć na pomoc ze strony Microsoftu.

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky na razie bez wydawcy

Krystian Smoszna, 13 lipca 2007, 07:27

Drugi produkt z serii S.T.A.L.K.E.R., który został oficjalnie zapowiedziany w trakcie targów E3 Media & Business Summit, nie ma na razie wydawcy. Po zakończeniu współpracy z koncernem THQ, Inc., ukraińska firma GSC Game World szuka nowego partnera.

Nowa gra z cyklu S.T.A.L.K.E.R. oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 12 lipca 2007, 13:45

Clear Sky – taki podtytuł będzie nosić druga odsłona cyklu S.T.A.L.K.E.R., która została wczoraj oficjalnie zapowiedziana przez ukraińskie studio GSC Game World. Nowy produkt jest prequelem pierwowzoru, a to oznacza, że jego akcja będzie rozgrywać się przed wydarzeniami opowiedzianymi w Cieniu Czarnobyla.