Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące podzielony ekran PS2 6

W przypadku podzielonego ekranu (split-screen) gracze nie łączą się z siecią – lokalną ani internetową – bo multiplayerowa rozgrywka toczy się na jednej konsoli czy komputerze. Dwoje lub więcej graczy – zazwyczaj maksymalnie czworo – bierze udział w zabawie równocześnie, a dla każdego z nich wydzielony zostaje indywidualny kawałek ekranu na telewizorze lub monitorze. Split-screen jest najpopularniejszy na konsolach, w gatunkach takich jak strzelanki czy gry wyścigowe.

Cars Race-O-Rama
Cars Race-O-Rama

Wyścigi 12 października 2009

Wcielamy się w postać Zygzaka McQueena, stając do walki o tytułowe trofeum. Tym razem ścigamy się także na plaży, w mieście czy na pustynnych bezdrożach.

PS2

Sonic Riders: Zero Gravity
Sonic Riders: Zero Gravity

Wyścigi 8 stycznia 2008

Zero Gravity jest oficjalną kontynuacją wydanej w 2006 roku zręcznościówki Sonic Riders. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, bierzemy udział w nietypowych wyścigach, przemieszczając się z ogromną prędkością.

PS2

Austin Cooper S Racing
Austin Cooper S Racing

Wyścigi 23 marca 2007

Zręcznościowe wyścigi, w których na pierwszym planie są tytułowe samochody Austina Coopera. Twórcy przygotowali cztery podstawowe tryby rozgrywki, sześć różnych odmian Mini Coopera oraz... kiepską grafikę. Jedynym pozytywnym aspektem gry w tym kontekście są modele pojazdów.

PS2

Wacky Races: Mad Motors
Wacky Races: Mad Motors

Wyścigi 12 czerwca 2007

Wacky Races: Mad Motors to wyścigi samochodowe, przygotowane z myślą o najmłodszych posiadaczach konsoli PlayStation 2. Zostały one przygotowane na kanwie popularnego serialu animowanego (polski tytuł: Szalone wyścigi), wywodzącego się z wytwórni Hanna-Barbera. Zarówno gra, jak i wspomniany pierwowzór przedstawia starcia jedenastu rywalizujących ze sobą pojazdów.

PS2

Hawk Kawasaki Racing
Hawk Kawasaki Racing

Wyścigi 17 listopada 2006

Gra podejmująca tematykę wyścigów motocyklowych. Zasiadamy za sterami maszyn produkowanych przez tytułową japońską firmę. Ścigamy się na kilkunastu różnych torach.

PS2

Magic Pengel: The Quest for Color
Magic Pengel: The Quest for Color

RPG 26 czerwca 2003

Połączenie zręcznościówki oraz prostego RPG-a. Zadaniem gracza jest malowanie zabawnych stworków, a następnie wydawanie im stosownych poleceń. Bawić można się w pojedynkę lub z udziałem drugiego gracza.

PS2

NASCAR Thunder 2003
NASCAR Thunder 2003

Wyścigi prace wstrzymane

Jedna z najpopularniejszych symulacji sportów samochodowych, która tym razem wzbogaciła się m.in. o nowe opcje w garażu, realistyczne efekty zniszczeń oraz możliwość rozgrywki wieloosobowej do szesnastu graczy.

PS2

Rally Championship
Rally Championship

Wyścigi 18 czerwca 2002

Konsolowa wersja jednej z bardziej znanych PeCetowych ścigałek. Do wyboru kilkadziesiąt licencjonowanych rajdowych wozów, a także szeroki wachlarz trybów rozgrywki, obejmujący rozbudowany multiplayer dla czterech osób.

PS2

Fur Fighters: Viggo's Revenge
Fur Fighters: Viggo's Revenge

Akcji 8 czerwca 2001

Fur Fighters: Viggo's Revenge to gra zręcznościowa, zaprojektowana przez studio Bizarre Creations. Tytuł w wersji na PlayStation 2 jest odświeżoną wersją produktu, który rok wcześniej pojawił się na konsoli Dreamcast, zyskując sobie spore grono fanów.

PS2

Destroy All Humans! 2: Make War Not Love
Destroy All Humans! 2: Make War Not Love

Przygodowe 17 października 2006

Destroy All Humans! 2: Make War Not Love to sequel znakomitej gry akcji Destroy All Humans!, stawiającej nas w obliczu konfliktu między ludzkością a przybyszami z Kosmosu. Jednak, w przeciwieństwie do większości tego typu sytuacji, tym razem stajemy po stronie Obcych.

PS2

New York Race
New York Race

Wyścigi 23 listopada 2001

Futurystyczne wyścigi wzorowane na widowiskowych scenach pościgowych głośnego filmu Luca Besson, „The Fifth Element”. W grze możemy prowadzić ponad 25 różnych samochodów przyszłości, każdy posiadający własne charakterystyczne parametry i cechy. Ponadto na trasach wyścigów możemy zbierać różne gadżety typu: dopalacze, różne rodzaje broni i pola siłowe.

PS2

Twisted Metal: Black Online
Twisted Metal: Black Online

Akcji 28 sierpnia 2002

Ulepszona wersja jednej z najbardziej znanych zręcznościówek, tym razem nastawiona na rozgrywkę multiplayer. Gra obsługuje Network Adaptor i pozwala na jednoczesną zabawę nawet ośmiu zawodnikom.

PS2

Cartoon Network Racing
Cartoon Network Racing

Wyścigi 5 grudnia 2006

Cartoon Network Racing to gra wyścigowa, powstała na licencji popularnej stacji telewizyjnej, emitującej wyłącznie filmy animowane. Wobec tego w trakcie rozgrywki oglądamy znanych bohaterów kreskówek, jak np. Atomówki, Chojraka oraz Krowę i Kurczaka.

PS2

Aces of War
Aces of War

Symulacje 30 czerwca 2006

Aces of War to pozycja, będąca symulacją lotów samolotami. Akcja niniejszej pozycji została usytuowana w czasie II Wojny Światowej, w związku z czym użytkownik ma szansę na wzięcie udziału w wielu ekscytujących bitwach z tamtego okresu. Każde z zaimplementowanych starć militarnych zostało przedstawione zgodnie z rzeczywistością.

PS2

Star Wars: Jedi Starfighter
Star Wars: Jedi Starfighter

Akcji 10 marca 2002

Kontynuacja gry "Star Wars: Starfighter". Po raz kolejny mamy do czynienia z niezbyt skomplikowanym symulatorem kosmicznym, tym razem nawiązującym do drugiego epizodu "Gwiezdnych Wojen". Do rozegrania 15 głównych misji.

PS2

Ford Racing 3
Ford Racing 3

Wyścigi 29 października 2004

Trzecia odsłona serii symulatorów samochodowych. W grze możemy zasiąść za wirtualnymi kierownicami 46 szczegółowo odwzorowanych aut, które wyszły z fabryk koncernu Ford. Możliwości tych maszyn sprawdzamy w jednym z szesnastu różnorodnych trybów zabawy.

PS2

Dynasty Warriors 3
Dynasty Warriors 3

Akcji 26 listopada 2001

Dynasty Warriors 3 to kolejna, trzecia już część serii dynamicznych gier akcji (walki) od firmy Koei. Wydarzenia przedstawione w tej produkcji ponownie nawiązują do Epoki Trzech Królestw (okres rozbicia Chin na trzy dynastie: Wei, Wu i Shu). Faktyczna rozgrywka w dalszym ciągu polega zaś na schemacie „jeden przeciwko wszystkim”.

PS2

Tourist Trophy
Tourist Trophy

Wyścigi 4 kwietnia 2006

Kolejna gra wyścigowa w dorobku japońskiego studia Polyphony Digital, czyli twórców znanej z konsol PlayStation kultowej serii Gran Turismo. W odróżnieniu od niej, Tourist Trophy nie traktuje jednak o samochodach, a skierowany jest przede wszystkim do entuzjastów motocykli. Gra pozwala na zabawę w dwóch odmiennych trybach: zręcznościowym Arcade oraz pozwalającym na rozegranie pełnej kariery zawodniczej trybie Challenge, w którym zdobywamy kolejne licencje wyścigowe i zarabiamy pieniądze, pozwalające na zakup oraz ulepszanie nowych maszyn. Podobnie jak w tytułach z serii Gran Turismo, produkcja może pochwalić się ogromną liczbą licencjonowanych motocykli takich producentów, jak Honda, Yamaha, Suzuki czy Kawasaki, podzielonych na kilka różnych typów oraz klas. Nie zapomniano także o wprowadzeniu bogatego katalogu kombinezonów, butów, kasków i innych motocyklowych akcesoriów. Całość oparta została na silniku Gran Turismo 4, pozwalającym na wyświetlanie grafiki w rozdzielczości 1080i.

PS2

Smuggler's Run 2: Hostile Territory
Smuggler's Run 2: Hostile Territory

Akcji 28 października 2001

Kontynuacja słynnej gry akcji. Ponownie wcielamy się w postać tytułowego przemytnika i bierzemy w serii mniej lub bardziej skomplikowanych misji. Do wyboru wiele różnych typów pojazdów (m.in. quad, pick-up, czy terenowy jeep).

PS2

Micro Machines
Micro Machines

Wyścigi 8 listopada 2002

Seria Micro Machines z kolejnymi wydaniami zmienia się tylko w niewielkim aspekcie i to głównie oprawy audio-wizualnej. Idea pozostaje ta sama – wybierz pojazd, którym będziesz sterował i dojedz do mety jako pierwszy.

PS2

Gallop Racer 2001
Gallop Racer 2001

Wyścigi 23 sierpnia 2001

„Gallop Racer” pozwoli Ci dosiąść prawdziwych wyścigowych koni czystej krwi. Będziesz ścigał się z najlepszymi jeźdźcami i ich końmi. Jednak obowiązki stajennego wcale nie pozostaną Ci obce.

PS2

Formula One 04
Formula One 04

Wyścigi 30 lipca 2004

Jedna z najlepszych, wirtualnych symulacji wyścigów Formuły 1, przygotowana przez korporację Sony dla posiadaczy konsoli PlayStation 2. Gra posiada licencję na używanie prawdziwych nazwisk kierowców, a także znaków firmowych czy nazw rywalizujących zespołów.

PS2

Jacked
Jacked

Wyścigi 10 lutego 2006

Jacked to gra zręcznościowa, której istotą są szaleńcze pojedynki motocyklowe. Szybkość i styl jazdy stanowią tu drugorzędny aspekt zmagań – priorytetem jest jak najskuteczniejsza eliminacja przeciwników przy pomocy najróżniejszych broni palnych, granatów, gasrurek, koktajli Mołotowa czy po prostu kopniaków.

PS2

MTX: Mototrax
MTX: Mototrax

Wyścigi 2 marca 2004

MTX: Mototrax to wirtualna, zręcznościowa symulacja wyścigów motocrossowych. Gra posiada liczne licencje i pozwala zasiąść za kierownicą motocyklów marki Honda, Kawasaki i innych.

PS2