Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące podzielony ekran PS2 14

W przypadku podzielonego ekranu (split-screen) gracze nie łączą się z siecią – lokalną ani internetową – bo multiplayerowa rozgrywka toczy się na jednej konsoli czy komputerze. Dwoje lub więcej graczy – zazwyczaj maksymalnie czworo – bierze udział w zabawie równocześnie, a dla każdego z nich wydzielony zostaje indywidualny kawałek ekranu na telewizorze lub monitorze. Split-screen jest najpopularniejszy na konsolach, w gatunkach takich jak strzelanki czy gry wyścigowe.

Jacked
Jacked

Wyścigi 10 lutego 2006

Jacked to gra zręcznościowa, której istotą są szaleńcze pojedynki motocyklowe. Szybkość i styl jazdy stanowią tu drugorzędny aspekt zmagań – priorytetem jest jak najskuteczniejsza eliminacja przeciwników przy pomocy najróżniejszych broni palnych, granatów, gasrurek, koktajli Mołotowa czy po prostu kopniaków.

PS2

Samurai Warriors: Xtreme Legends
Samurai Warriors: Xtreme Legends

Akcji 9 listopada 2004

Xtreme Legends to specjalna edycja chodzonej bijatyki Samurai Warriors, która stanowi zarazem wariację jak i rozszerzenie wszystkiego, co zostało przedstawione graczom w podstawowej wersji tej produkcji.

PS2

Tokyo Xtreme Racer DRIFT
Tokyo Xtreme Racer DRIFT

Wyścigi 23 maja 2006

Kolejna odsłona słynnych wyścigów samochodowych, cieszących się dużym zainteresowaniem szczególnie w Japonii. Tym razem uwaga gracza koncentrowana jest na pojedynkach organizowanych na wąskich, górskich odcinkach dróg.

PS2

Dark Summit
Dark Summit

Sportowe 27 listopada 2001

Dynamiczna zręcznościówka, w której wcielamy się w postać snowboardzisty. Do zaliczenia jest kilkadziesiąt zróżnicowanych wyzwań. Gracz może się też oczywiście skupić na wykonywaniu różnorakich trików z użyciem deski.

PS2

Master Rallye
Master Rallye

Wyścigi 9 sierpnia 2002

Wyścig Mistrzów to gra wyścigowa, wyprodukowana przez studio deweloperskie Steel Monkeys i korzystająca z oficjalnej licencji organizatorów rajdu Master Rally. Gracze mogą wziąć udział w off-roadowych zmaganiach w ośmiu europejskich i azjatyckich krajach, siadając za kierownicą 20 starannie odwzorowanych modeli samochodów terenowych. Twórcy zadbali m.in. o realistyczną fizykę jazdy oraz tryb zabawy multiplayer, w którym uczestniczyć może maksymalnie 8 osób.

PS2

Destruction Derby Arenas
Destruction Derby Arenas

Wyścigi 9 stycznia 2004

Kolejna odsłona słynnej serii ścigałek, zapoczątkowanej jeszcze na pierwszej generacji konsoli PlayStation. Zasiadamy za kierownicą jednego z kilkunastu wozów i bierzemy udział w ostrych przepychankach z udziałem innych kierowców.

PS2

Grooverider: Slot Car Thunder
Grooverider: Slot Car Thunder

Wyścigi 28 listopada 2003

Zwariowana ścigałka, w której mamy okazję osobiście pokierować niewielkimi modelami aut. Na uwagę zasługuje szeroki wachlarz trybów rozgrywki. Gra posiada ponadto prosty w obsłudze wbudowany edytor tras.

PS2

Ford vs. Chevy
Ford vs. Chevy

Wyścigi 9 listopada 2005

Ford vs. Chevy to produkcja firmy Global Star Software. Podejmuje ona temat pojedynku pomiędzy dwoma amerykańskimi producentami samochodów – Fordem oraz Chevroletem.

PS2

Gallop Racer 2006
Gallop Racer 2006

Wyścigi 3 maja 2006

Gallop Racer 2006 to kolejna część z serii symulatorów wyścigów konnych. Tytuł łączy akcję (rywalizacja na torze), ze strategią (planowanie kariery). Każda gonitwa okraszona jest dynamicznym komentarzem, a gra powinna podobać się każdemu, kto lubi rywalizację i pragnie trochę odmiany po wielu godzinach ścigania się samochodami lub motocyklami.

PS2

Hummer Badlands
Hummer Badlands

Wyścigi 13 kwietnia 2006

Hummer Badlands to gra wyścigowa, stworzona przez Global Star Software we współpracy z ekipą Eutechnyx. Tytuł pozwala nam na wcielenie się w kierowcę legendarnego Hummera, jeden ze znaków rozpoznawczych amerykańskiej motoryzacji.

PS2

Frequency
Frequency

Towarzyskie 19 listopada 2001

Frequency to skrzyżowanie akcji z gatunkiem, bardzo popularnych w Japonii, gier o tematyce muzycznej. Jest to swojego rodzaju hybryda takich tytułów jak: Tempest, Dance Dance Revolution czy Parappa the Rapper.

PS2

Fantavision
Fantavision

Logiczne 25 października 2000

Fantavision to gra z gatunku, zespalającego szybką rozrywkę ze strategią. Tytuł, w unikalny sposób, łączy w jedno: akcję, strzelanie i logiczne myślenie, konieczne do rozwiązywania kolejnych układanek. Najbardziej zbliżony jest do hitowego klasyka – Missile Command.

PS2

Crusty Demons
Crusty Demons

Wyścigi 24 listopada 2006

Crusty Demons to zręcznościowe wyścigi, stworzone przez programistów z grupy Fluent Entertainment. Celem autorów było dostarczenie graczom maksymalnej dawki adrenaliny poprzez nietypowe przedstawienie sportu ekstremalnego, jakim jest wyczynowa jazda na motocyklu.

PS2

Super Monkey Ball Adventure
Super Monkey Ball Adventure

Zręcznościowe 30 czerwca 2006

Super Monkey Ball Adventure kontynuuje popularny cykl ze stajni korporacji Sega, zapoczątkowany w 2001 roku i obecny na wielu różnorodnych platformach sprzętowych. Platformówka składa się z kilkudziesięciu etapów, na których sterujemy tytułową małpką.

PS2

MX Superfly
MX Superfly

Wyścigi 17 czerwca 2002

Kolejna odsłona słynnej serii motocyklowych ścigałek. MX Superfly oferuje wiele zróżnicowanych trybów zabawy, między innymi klasyczne mistrzostwa oraz tryb polegający na wykonywaniu mniej lub bardziej skomplikowanych akrobacji.

PS2

Sled Storm 2
Sled Storm 2

Wyścigi 11 marca 2002

Wyjątkowo dynamiczne, a na dodatek nieco zwariowane wyścigi skuterów śnieżnych. Do wyboru jest kilkanaście maszyn, różniących się nie tylko wyglądem, ale i osiągami. Na uwagę zasługuje także rozbudowany tryb mistrzostw.

PS2

Tak 3: The Great Juju Challenge
Tak 3: The Great Juju Challenge

Zręcznościowe 21 września 2005

Tak 3: The Great Juju Challenge to trzecia odsłona serii opartej na popularnym serialu animowanym, stworzonym przez kanał telewizyjny Nickelodeon. Po raz kolejny bohaterem gry jest chłopiec Tak, tym razem jednak w zmaganiach z przeciwnościami losu wspomaga go niezbyt rozgarnięty kolega, Lok.

PS2

NASCAR Heat 2002
NASCAR Heat 2002

Wyścigi 18 czerwca 2001

Kolejna ścigałka umożliwiająca branie udziału w zawodach z cyklu NASCAR. Edycja 2002 posiada pełną licencję tytułowej organizacji. Na uwagę zasługuje również rozbudowany wachlarz trybów rozgrywki.

PS2

ATV Offroad Fury 2
ATV Offroad Fury 2

Wyścigi 9 listopada 2002

Kontynuacja wydanej w 2001 roku ścigałki. Podobnie jak wcześniej, zasiadamy za sterami quadów, czyli czterokołowych motocykli, przeznaczonych do poruszania się w trudnym terenie. Na uwagę zasługuje rozbudowany tryb mistrzostw.

PS2

CART Fury Championship Racing
CART Fury Championship Racing

Wyścigi 25 maja 2001

Dynamiczna zręcznościowa ścigałka, w której zasiadamy za sterami bolidów tytułowej organizacji. Do wyboru kilkanaście zróżnicowanych tras, a także bogaty wachlarz trybów rozgrywki, obejmujący między innymi rozbudowaną karierę.

PS2

MX 2002
MX 2002

Wyścigi 3 lipca 2001

Zwariowane wyścigi motocrossowe, w których bierzemy udział w wielu różnych typach zawodów, między innymi popisach kaskaderskich, czy rozbudowanych mistrzostwach. Na uwagę zasługuje szczegółowa oprawa audiowizualna produktu.

PS2

Formula One 2001
Formula One 2001

Wyścigi 20 kwietnia 2001

Kolejny tytuł podejmujący tematykę wyścigów Formuły 1. Gra posiada pełną licencję organizacji FIA obejmującą sezon 2001. Na uwagę zasługuje wyjątkowo bogaty wachlarz trybów rozgrywki, obejmujący między innymi mistrzostwa.

PS2

MotoGP 2
MotoGP 2

Wyścigi 22 stycznia 2002

Kolejna część, znanych i niewątpliwie udanych wyścigów motocyklowych. Tytuł cechuje się zdecydowanie zręcznościowym charakterem rozgrywki.

PS2

Supercar Street Challenge
Supercar Street Challenge

Wyścigi 22 października 2001

Supercar Street Challenge to szybkie wyścigi samochodowe utrzymane z zręcznościowym stylu. Gracze uczestniczą w szeregu wymagających rajdów umiejscowionych w wielkich światowych metropoliach.

PS2