Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące podzielony ekran PS2 11

W przypadku podzielonego ekranu (split-screen) gracze nie łączą się z siecią – lokalną ani internetową – bo multiplayerowa rozgrywka toczy się na jednej konsoli czy komputerze. Dwoje lub więcej graczy – zazwyczaj maksymalnie czworo – bierze udział w zabawie równocześnie, a dla każdego z nich wydzielony zostaje indywidualny kawałek ekranu na telewizorze lub monitorze. Split-screen jest najpopularniejszy na konsolach, w gatunkach takich jak strzelanki czy gry wyścigowe.

G.I. Joe: The Rise of Cobra
G.I. Joe: The Rise of Cobra

Akcji 4 sierpnia 2009

Elektroniczna wersja amerykańskiej superprodukcji filmowej, opowiadającej o przygodach dzielnych żołnierzy G.I. Joe. Gra oferuje sporo dobrej, radosnej zabawy oraz mnóstwo pojazdów, broni i postaci znanych wszystkim miłośnikom tej linii zabawek firmy Hasbro.

PS2

Disney Sing It: High School Musical 3: Senior Year
Disney Sing It: High School Musical 3: Senior Year

Towarzyskie 28 listopada 2008

Muzyczna gra karaoke oparta na motywach znanego filmu dla młodzieży wytwórni Disney. Jego miłośnicy rozpoznają 25 charakterystycznych piosenek. Gracze śpiewają piosenki korzystając z wyświetlanych na ekranie tekstów, podziwiając ciekawe animacje tle i robiąc użytek z podpowiedzi.

PS2

Buzz!: Polskie Łamigłówki
Buzz!: Polskie Łamigłówki

Logiczne 29 kwietnia 2009

Buzz!: Polskie Łamigłówki to rodzima edycja cieszącej się dużą popularnością gry logicznej w formie wirtualnego quizu, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski studia Relentless Software. Gracze mają okazję sprawdzić swoją wiedzę m.in. z zakresu muzyki, kinematografii i sportu. Tytuł wydany został w pełnej polskiej wersji językowej.

PS2

Monster Jam: Urban Assault
Monster Jam: Urban Assault

Wyścigi 28 października 2008

Druga odsłona wyścigów potężnych monster trucków, wydana przez firmę Activision. Gra zabiera fanów potężnych, pokrytych brudem czterokołowych pojazdów na ulice miast i pozwala im zmierzyć się w kilku różnych trybach rozgrywki. Bawimy się w ramach tradycyjnych rajdów, zawodów freestalowych, jak i trybach Devastator, Eliminator oraz „Head to Head” (Łeb w łeb).

PS2

Stock Car Crash
Stock Car Crash

Wyścigi 28 kwietnia 2006

Brutalne wyścigi, w których dochodzi do licznych karamboli z udziałem dużej liczby pojazdów. Bawimy się w pojedynkę, bądź też zapraszamy do zabawy drugą osobę, ścigając się na podzielonym ekranie.

PS2

Raceway: Drag and Stock Racing
Raceway: Drag and Stock Racing

Wyścigi 29 września 2006

Niskobudżetowa gra wyścigowa, w której przystępujemy do zawodów z cyklu drag. Ścigamy się głównie na prostych odcinkach drogi, zasiadając za kierownicami kilkunastu różnych sportowych maszyn.

PS2

The BIGS 2
The BIGS 2

Sportowe 7 lipca 2009

Amerykanie są zakochani w baseballu. The BIGS 2 to kolejna propozycja, dzięki której fani tego sportu mogą poświęcić swój wolny czas bawiąc się przy konsoli w to, co lubią najbardziej - miotanie i łapanie niewielkiej piłeczki.

PS2

Tribes: Aerial Assault
Tribes: Aerial Assault

Akcji 24 września 2002

Poboczna odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin sieciowych Tribes, przygotowana specjalnie z myślą o PlayStation 2. W ogólnych założeniach gra bazuje na znanych rozwiązaniach cyklu. W mechanice rozgrywki zaszło jednak szereg zmian, wynikających ze specyfiki konsol i oczekiwań konsolowych graczy, w efekcie czego rozgrywka stała się znacznie szybsza i bardziej dynamiczna. Po raz pierwszy przygotowano też tryb na kształt kampanii jednoosobowej, w którym rolę żywych graczy przejmują boty.

PS2

The Simpsons Skateboarding
The Simpsons Skateboarding

Zręcznościowe 13 października 2002

Humorystyczna gra dla miłośników deskorolki na licencji kultowego serialu animowanego The Simpsons. Wcielamy się w jednego z dziewięciu bohaterów znanych z kreskówki i rozpoczynamy szaleńczą jazdę po specjalnie przygotowanym na okoliczność corocznych zawodów miasteczku Springfield.

PS2

Classic British Motor Racing
Classic British Motor Racing

Wyścigi 10 lutego 2006

Wyścigi zabytkowych pojazdów, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii. Ścigamy się zarówno na krętych podmiejskich odcinkach, jak i w centrach największych brytyjskich metropolii.

PS2

X-treme Express
X-treme Express

Wyścigi 5 listopada 2004

Nietypowa gra wyścigowa, w której sterujemy taborami kolejowymi. Staramy się jak najszybciej dotrzeć do ostatniej stacji kolejowej, utrudniając jazdę znajdującym się w okolicy konkurentom.

PS2

Monster Trux Extreme - Off Road Edition
Monster Trux Extreme - Off Road Edition

Wyścigi 3 lipca 2005

Wyścigi tytułowych monster-trucków, w których ścigamy się po bezdrożach. Mowa tu między innymi o wyschniętych kraterach wulkanów, czy kamieniołomach. Za pozyskane pieniądze kupujemy nowe pojazdy lub lepsze części.

PS2

Sonic Riders: Zero Gravity
Sonic Riders: Zero Gravity

Wyścigi 8 stycznia 2008

Zero Gravity jest oficjalną kontynuacją wydanej w 2006 roku zręcznościówki Sonic Riders. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, bierzemy udział w nietypowych wyścigach, przemieszczając się z ogromną prędkością.

PS2

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli
Ferrari Challenge Trofeo Pirelli

Wyścigi 26 sierpnia 2008

Ferrari Challenge jest dynamiczną grą wyścigową. Zasiadamy za kółkiem jednego spośród kilkudziesięciu najsłynniejszych modeli Ferrari. Sprawdzamy swoje umiejętności na dokładnie odwzorowanych torach wyścigowych.

PS2

Samurai Warriors 2: Xtreme Legends
Samurai Warriors 2: Xtreme Legends

Akcji 18 marca 2008

Samurai Warriors 2: Xtreme Legends to zmodyfikowana wersja wydanej w 2006 roku bijatyki 3D w realiach feudalnej Japonii. Deweloperzy ze studia Omega Force przygotowali nowych wojowników, dodatkowe opcje bojowe i 36 kompletnych scenariuszy. Pojawiły się również wyczekiwane przez fanów tryby zespołowe - cooperative i mercenary. Tytuł ukazał się w dwóch edycjach - jako rozszerzenie do Samurai Warriors 2 lub samodzielna gra.

PS2

Sprint Cars 2: Showdown at Eldora
Sprint Cars 2: Showdown at Eldora

Wyścigi 11 marca 2008

Showdown at Eldora jest sequelem wydanej w 2006 roku wyścigowej gry Sprint Cars: Road to Knoxville. Pierwowzór ukazał się na PC i PS2, jednak część druga jest dostępna jedynie dla posiadaczy popularnej „czarnuli”.

PS2

NASCAR 09
NASCAR 09

Wyścigi 10 czerwca 2008

Kolejna odsłona popularnej serii ścigałek. Uczestniczymy w wyścigach z cyklu NASCAR. Główna atrakcja edycji 09 to zawarcie w grze postaci Jeffa Gordona, który pełni rolę mentora.

PS2

Noble Racing
Noble Racing

Wyścigi 10 marca 2006

Gra wyścigowa, w której zasiadamy za kierownicami różnych pojazdów marki Noble, ścigając się na profesjonalnych obiektach sportowych. Bawimy się w pojedynkę lub z drugim graczem na podzielonym ekranie.

PS2

International Super Karts
International Super Karts

Wyścigi 2 września 2005

International Super Karts to gra wyścigowa, w której zasiada się za kierownicami tytułowych gokartów. Uczestniczymy w mistrzostwach, bierzemy udział w pojedynczym wyścigu lub bawimy się na podzielonym ekranie.

PS2

Dance Fest
Dance Fest

Towarzyskie 30 listopada 2006

Dance Fest to gra taneczna przeznaczona wyłącznie dla konsoli PlayStation 2. Wyginamy tu ciało na dyskotekach i imprezach popowych.

PS2

Street Dance
Street Dance

Towarzyskie 3 listopada 2006

Street Dance jest grą taneczną przygotowaną przez zespół deweloperski studia Broadsword Interactive z myślą o użytkownikach konsoli PlayStation 2. Gracze mają okazję sprawdzić swoje wyczucie rytmu, skacząc na dołączonej do zestawu macie. Zabawie towarzyszy muzyka takich wykonawców jak: Kelis, All Saints, The Pussycat Dolls i Charlie Brown.

PS2

GT-R Touring
GT-R Touring

Wyścigi 11 października 2006

Niskobudżetowa ścigałka, w której przystępujemy do wyścigów z udziałem sportowych modeli samochodów. Zawody rozgrywane są w ośmiu różnych typach środowisk.

PS2

Xyanide Resurrection
Xyanide Resurrection

Zręcznościowe 7 września 2007

Xyanide Resurrection to gra z gatunku shoot'em up. Za jej stworzenie odpowiedzialna jest holenderska firma wydawniczo-developerska, Playlogic.

PS2

Urban Extreme
Urban Extreme

Wyścigi 18 lipca 2005

Wyścigi samochodowe, w których prowadzimy muscle-car'y, pojazdu typu hot rod, czy terenowe buggy. Ścigamy się w pojedynkę lub z udziałem drugiego gracza.

PS2