Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 listopada 2007, 16:45

autor: Vercetti

Zune i Xbox 360 doczekają się wspólnej usługi sieciowej

J Allard, szef działu Xboxa w korporacji Microsoft ujawnił, że jego firma przymierza się do zaprojektowania specjalnej usługi sieciowej, mającej połączyć możliwości konsoli X360 z internetowymi funkcjami odtwarzacza multimedialnego Zune. Pomysł ten opisany został na blogu technologicznym, wchodzącym w skład witryny dziennika The New York Times.

J Allard, szef działu Xboxa korporacji Microsoft ujawnił, że jego firma przymierza się do zaprojektowania specjalnej usługi sieciowej, mającej połączyć możliwości konsoli X360 z internetowymi funkcjami odtwarzacza multimedialnego Zune. Pomysł ten opisany został na blogu technologicznym, wchodzącym w skład witryny dziennika The New York Times.

W opublikowanym przez siebie wpisie Allard stwierdził, że pomimo tego, iż Zune i Xbox to całkowicie odrębne marki, w przyszłości będą mogły one korzystać ze wspólnego serwisu, zawierającego materiały ze wszystkich istotnych gałęzi rozrywki. Kluczowym elementem oferty staną się wówczas filmy wideo, pobierane przez użytkowników w zamian za uiszczanie przez nich opłat abonamentowych. Jeżeli inicjatywa Microsoftu zostanie przyjęta pozytywnie, do eksploatujących ją urządzeń dołączą także telefony komórkowe, wyposażone w system Windows Mobile, później zaś kolejne sprzęty giganta z Redmond.

Zanim jednak do tego dojdzie, pracownicy koncernu będą musieli uporać się z wieloma ciężkimi zadaniami. Dla przykładu: rzeczami, nad jakimi według Allarda powinna skupić się teraz dywizja Xboxa, jest obniżenie kosztów produkcji next-gena, rozwój jego dystrybucji i podwyższenie jakości związanych z nim produktów. Dopiero wtedy można myśleć o dalszych posunięciach na rynku elektronicznej rozrywki.