Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 listopada 2012, 12:08

autor: luckie

Wii U wystartowało w Europie. A w Polsce?

Dziś ma miejsce europejska i teoretycznie polska premiera Wii U. Teoretycznie, bowiem konsole nie dotarły do polskich sklepów na czas i, jeśli wierzyć lokalnemu dystrybutorowi, nie zmieni się to co najmniej do 10 grudnia. Skąd to opóźnienie?

Wii U w eleganckiej, czarnej wersji - Wii U wystartowało w Europie. A w Polsce? - wiadomość - 2012-11-30
Wii U w eleganckiej, czarnej wersji

Dziś w Europie debiutuje najnowsza stacjonarna konsola firmy Nintendo – Wii U. Niestety większość Polaków musi jeszcze trochę poczekać zanim osobiście wypróbują to urządzenie. Podczas gdy wielu mieszkańców Starego Kontynentu rozpakowuje właśnie swoje egzemplarze Wii U, w naszym kraju konsola jest niemal nie do dostania. Liczne sklepy musiały anulować pre-ordery i zwrócić pieniądze kupującym. Jedynie ultima.pl jest w stanie zrealizować część zamówień złożonych do połowy września. Dystrybutor sprzętu Nintendo w Polsce, firma Stadlbauer, poinformowała, że Wii U zawita do rodzimych sklepów (na początku wyłącznie w zestawach bez gier) w ograniczonych ilościach nie wcześniej niż po 10 grudnia.

Podobno Nintendo z powodu problemów z dystrybucją Wii U musiało tymczasowo ograniczyć się do obsłużenia najważniejszych rynków w Europie, pomijając te mniejsze, w tym Polskę. Nie jest to wielkim zaskoczeniem, w końcu urządzenia Nintendo nie cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością. Jednak tym, którzy faktyczne czekali i wciąż czekają z przejęciem na Wii U nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Konsola będzie dostępna w dwóch wydaniach: Basic z dyskiem o pojemności 8 GB (1399,99 zł) i Premium, z pamięcią 32 GB (1699,99 zł). Są to ceny zestawów zawierających Wii U oraz niezbędnych do niego akcesoriów (GamePad, GamePad-Touchpen, AC Adapter, GamePad AC Adapter oraz kabel HDMI; w przypadku wersji Premium dochodzą do tego stojaki, czujnik ruchu Sensor Bar oraz gra Nintendo Land) podane w sklepie ultima.pl (zaznaczono przy tym, że ceny mogą ulec zmianie).

Odliczanie do amerykańskiej premiery Wii U - Wii U wystartowało w Europie. A w Polsce? - wiadomość - 2012-11-30
Odliczanie do amerykańskiej premiery Wii U

W międzyczasie warto przejrzeć, co nas czeka, gdy wreszcie dostaniemy nową konsolę Nintendo w swoje ręce. W Polsce zaplanowano kilka ciekawych tytułów na start Wii U:

Więcej o powyższych produkcjach znajdziecie w artykule „W co zagramy na premierę konsoli Nintendo Wii U? - tytuły startowe w Polsce”.

Wii U po raz pierwszy pojawiło się na rynku amerykańskim 18 listopada 2012 roku. W ciagu pierwszego tygodnia urządzenie rozchodziło się w Stanach niczym świeże bułeczki, znajdując w sumie około 400 tysięcy nabywców. Z doniesień pracowników amerykańskich sklepów wiemy, że konsole błyskawicznie znikały z półek, a zapewnienie każdemu chętnemu osobistego egzemplarza nie było łatwe. Najwyraźniej Nintendo nie doceniło zachodnich klientów, gdyż jak na razie największym problemem, zarówno w Ameryce jak i w Europie, jest niedobór urządzeń i utrudniony do nich dostęp.