Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2012, 11:00

autor: Sarge

Premiera następcy Xboksa 360 najpóźniej w listopadzie 2013 roku?

Według anonimowych źródeł serwisu Bloomberg, Xbox nowej generacji zadebiutuje na rynku najpóźniej w listopadzie 2013 roku. Firma Microsoft chce podobno zdążyć z premierą jeszcze przed przyszłorocznym Świętem Dziękczynienia.

W sieci pojawiły się najnowsze doniesienia na temat rzekomego terminu premiery następcy Xboksa 360. Najbardziej aktualne plotki przedstawił serwis Bloomberg, powołujący się na „ludzi zaznajomionych z planami firmy Microsoft”.

Jak wynika z informacji przedstawionych przez anonimowe źródła, kolejny Xbox (występujący podobno pod kodową nazwą Durango) zadebiutuje jeszcze przed przyszłorocznym Świętem Dziękczynienia, obchodzonym w czwarty czwartek listopada w Stanach Zjednoczonych. Oznaczałoby to premierę nowej konsoli przed 28 listopada 2013 roku.

Premiera następcy Xboksa 360 najpóźniej w listopadzie 2013 roku? - ilustracja #1

Źródła serwisu Bloomberg donoszą również, że firma Microsoft wciąż nie zdecydowała, kiedy nowy Xbox zostanie oficjalnie ujawniony. W grę wchodzą podobno czerwcowe targi E3 lub osobna impreza zorganizowana przez amerykański koncern i poświęcona w całości konsoli nowej generacji. Wydaje się jednak całkiem oczywiste, że tak czy siak raczej będziemy musieli na to poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Warto przypomnieć, że jeszcze niedawno magazyn Xbox World donosił, jakoby firma Microsoft planowała zapowiedź nowego Xboksa 360 w pierwszej połowie 2013 roku, „na długo przed targami E3”. Oznaczałoby to, że koncern planuje jednak osobną imprezę z tej okazji. Tak naprawdę jednak wszystkie dotychczasowe informacje to tylko plotki i trudno tak na dobrą sprawę stwierdzić, która z nich jest bardziej wiarygodna.