Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiU
Okładka Tank! Tank! Tank! (WiiU)
OkładkaTank! Tank! Tank! (WiiU)

Tank! Tank! Tank! WiiU

Zręcznościowa gra dla całej rodziny. Wcielamy się w kierowcę czołgu, którego zdaniem jest walka z potworami. Do naszej dyspozycji oddano wiele rodzajów uzbrojenia i amunicji. W rozgrywce może uczestniczyć maksymalnie czterech graczy.

Zręcznościowe | czołgi | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tank! Tank! Tank! Premiera WiiU

18listopada2012

pudełko PL

30listopada2012

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tank! Tank! Tank! jest rozszerzoną wersją zręcznościówki z kolorowymi czołgami w roli głównej, która od 2009 roku dostępna jest w amerykańskich i japońskich salonach arcade. Za stworzenie tytułu, będącego jedną z pierwszych gier dostępnych na konsoli Wii U, odpowiada japońska firma Namco Bandai. Produkcja została przystosowana do innowacyjnego interfejsu systemu Nintendo i wykorzystuje możliwości wyposażonego w ekran gamepada.

Gracze wcielają się w kontrolerów uzbrojonych po zęby czołgów, których zadaniem jest walka z siejącymi zniszczenie fantazyjnymi robotami i mechami. Twórcy nie wprowadzili żadnego tła fabularnego, a kampania singleplayer składa się z szeregu misji pozbawionych jakiejkolwiek narracji. Zaczynając zabawę wybieramy jeden z wielu dostępnych opancerzonych pojazdów, różniących się od siebie swymi osiągami. Misje odblokowujemy wykupując je za pomocą medali, które zdobywamy kończąc z sukcesem kolejne zdania. Niestety, rozgrywka szybko może stać się mecząca, ponieważ producenci ustalili bardzo wysokie progi medalowe, pozwalające na otworzenie dostępu do nowych poziomów. Sprawia to, że te same misje musimy powtarzać wielokrotnie. W dodatku nie ułatwia tego małe zróżnicowanie przeciwników oraz rosnąca z każdym zadaniem monotonia.

Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Czołgami poruszamy się swobodnie po trójwymiarowej planszy. Model jazdy i zachowania się pojazdu jest zręcznościowy i łatwy do opanowania, nawet dla początkujących. Zamiast skupiać się na kompleksowym przedstawieniu pola walki, Tank! Tank! Tank! stawia nacisk na radosną, szybką i kolorową zabawę w gronie najbliższych. W czasie rozgrywki wykorzystujemy wiele rodzajów broni, takich jak karabin maszynowy, działo plazmowe czy wyrzutnia rakiet. Każda z dostępnych aren zmagań zawiera elementy scenografii, które można w widowiskowy sposób zniszczyć, za co jesteśmy dodatkowo nagradzani. Przeciwnicy występują w dwóch rozmiarach. Standardowi są niewiele więksi od naszego czołgu i atakują nas w grupach. Bossowie z kolei, to kilkunastometrowe kolosy zajmujące cały ekran. Walka z nimi wymaga o wiele większego skupienia i umiejętności.

Tank! Tank! Tank! zawiera cztery tryby zabawy wieloosobowej, w których uczestniczyć mogą maksymalnie cztery osoby. Gra nie wspiera zabawy poprzez sieć, a rozgrywka odbywa się lokalnie przy jednej konsoli, musimy więc posiadać przynajmniej dwa kontrolery. W pierwszym trybie współpracujemy z partnerem, wykonując standardowe misje. Jedna z osób gra na telewizorze, a druga korzysta z ekranu gamepada. W kolejnym trybie stajemy do pojedynków drużynowych (dwa teamy po dwóch zawodników). Trzeci to deathmatch, w którym wszyscy walczą ze wszystkimi. Ostatni pozwala jednej z osób wcielić się w kontrolera ogromnego bossa, zadaniem pozostałych uczestników jest jak najszybsze zniszczenie jej maszyny. Awatarami graczy, widocznymi w trakcie rozgrywki, mogą być ich zdjęcia zrobione kamerą gamepada. Do portretów możemy dodawać także różnego rodzaju akcesoria.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Tank! Tank! Tank! cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tank! Tank! Tank!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.