Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 sierpnia 2015, 21:00

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Unreal Engine 4 - słynne demo Elemental w wersji dla DirectX 12

W internecie pojawiła się nowa wersja Elemental – słynnego dema technologicznego silnika Unreal Engine 4. Została ona opracowana przez jednego z fanów, który przystosował ją do DirectX 12, chcąc tym samym pokazać potencjalne możliwości najnowszych bibliotek Microsoftu.

Demo Elemental zostało pierwotnie zaprezentowano w lutym 2012 roku. Przygotowany przez deweloperów ze studia Epic Games pokaz mocy ich flagowego silnika Unreal Engine 4 już wtedy robił ogromne wrażenie. Jakiś czas później do sieci trafiła nowa edycja demonstracji, którą można było pobrać i uruchomić na własnym komputerze, testując tym samym jego wydajność. Specjalizujący się w tworzeniu różnego rodzaju modyfikacji internauta podpisujący się pseudonimem CryZENx postanowił na własną rękę stworzyć kolejną wersję prezentacji. Przeznaczona jest ona dla DirectX 12 – najnowszych bibliotek graficznych Microsoftu, które zadebiutowały pod koniec lipca wraz z premierą systemu operacyjnego Windows 10 (na którym są dostępne na wyłączność).

Autor nowej edycji dema podkreśla, że pod względem graficznym nie odbiega ona zbytnio od oryginału – poprawiono jedynie elementy związane między innymi z SSAO. CryZENX zaznacza, że przeniesienie prezentacji Elemental na DirectX 12 zaowocowało pewnym wzrostem wydajności. Podkreśla jednak, że gigant z Redmond wciąż pracuje nad wspomnianymi bibliotekami, co oznacza, że z czasem ich możliwości mogą zostać zwiększone.