Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 sierpnia 2019, 11:24

autor: Froozyy

Testy sterowników Nvidia Game Ready w wersji 436.02

Portal internetowy adoretv.com opublikował testy najnowszej wersji sterowników do kart graficznych Nvidia Game Ready. Benchmarki zostały przeprowadzone w 15 popularnych tytułach.

Wzrost wydajności jest, ale nie powala. - Testy sterowników Nvidia Game Ready w wersji 436.02 - wiadomość - 2019-08-26
Wzrost wydajności jest, ale nie powala.

W tym tygodniu informowaliśmy Was o najnowszych sterownikach Nvidii – Game Ready w wersji 436.02. Wprowadziły one szereg usprawnień, takich jak tryb ultraniskiego opóźnienia, lepsze skalowanie grafiki pikselowej oraz wzrost wydajności w niektórych grach. Dzisiaj zajmiemy się tym ostatnim, bowiem portal adoretv.com udostępnił właśnie wyniki benchmarków sterowników w 15 popularnych produkcjach.

Testy zostały przeprowadzone na komputerze wyposażonym w kartę graficzną GeForce RTX 2060 SUPER Gaming OC oraz procesor AMD Ryzen 9 3900X. Jak się okazało, w porównaniu do sterowników w wersji 431.60 większość tytułów wykazała niewielki wzrost wydajności. Pod uwagę była brana liczba klatek na sekundę i, uśredniając, była ona większa o 3,4%. Największy skok został odnotowany w przypadku Forzy Horizon 4 i wyniósł aż 15 FPS. Natomiast niektóre gry, jak na przykład Wiedźmin 3 i GTA V, nie wykazały żadnej poprawy wydajności.

Porównanie wyników testów Forzy Horizon 4.
Porównanie wyników testów Forzy Horizon 4.
Porównanie wyników testów Wiedźmina 3.
Porównanie wyników testów Wiedźmina 3.

Różnica w wydajności większości tytułów jest bardzo mała. Chociaż na pewno cieszy fakt, że Nvidia dotrzymała słowa i wzrosty są takie, jak obiecano. Poniżej prezentujemy pełen wykaz różnic liczby klatek na sekundę w porównaniu do starszej wersji sterowników.

Różnica FPS w porównaniu do starszej wersji sterowników.
Różnica FPS w porównaniu do starszej wersji sterowników.