Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2019, 10:00

autor: Serek

Blair Witch jednorazowo wystarczy na 5-6 godzin

Zainteresowanie polskim horrorem Blair Witch nie maleje. Maciej Głomb z Bloober Team, w rozmowie z serwisem Game Watcher, zdradził, że jednorazowe przejście gry zajmie około 5-6 godzin, ale tytuł ma zaoferować wiele zakończeń.

Alan Wake made in Poland. - Blair Witch jednorazowo wystarczy na 5-6 godzin - wiadomość - 2019-08-26
Alan Wake made in Poland.

Blair Witch skutecznie podbija serca graczy z całego świata. Produkcja pojawiła się na gamescomie w Kolonii, gdzie zaprezentowano trailer oraz długi zapis rozgrywki. Tytuł ma szansę poważnie zamieszać na arenie wirtualnych horrorów, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że media branżowe coraz bardziej się nim interesują. Serwis Game Watcher przeprowadził wywiad z Maciejem Głombem z Bloober Team, w którym spytano o długość gry. Polski deweloper zdradził, że jednorazowe przejście Blair Witch zajmie około 5-6 godzin. Nie jest to zbyt imponujący wynik, ale twórcy zapewniają, że produkcja zaoferuje wiele zakończeń i odpłaci „walutą powtarzalności”.

Bloober Team przekonuje, że historia jest napisana w taki sposób, aby gracze nie odkryli wszystkich smaczków za pierwszym podejściem. Maciej Głomb tłumaczy to następująco:

Myślę, że ponowne przechodzenie gry, znając jej zakończenie od początku rozgrywki, byłoby super. To sprawia, że doświadczenie [przy drugim przejściu - przyp. red.] jest zupełnie inne.

Miejmy nadzieję, że różne zakończenia oraz pewnego rodzaju różnorodność rozgrywki podczas każdorazowego przejścia sprawią, że gra wystarczy na dłużej. Chociaż z drugiej strony, zdecydowanie lepiej dostać krótszą i spójną historię niż rozwleczoną na kilka aktów tragedię (i nie mam tutaj na myśli utworu dramatycznego, prowadzącego do klęski bohatera... chociaż w sumie ta definicja też pasuje).

Blair Witch jest pierwszoosobową grą przygodową od twórców Observera czy Layers of Fear. Akcja tytułu toczy się w połowie lat 90. w Stanach Zjednoczonych. Bohater to były policjant z niełatwą przeszłością. W rozwiązaniu zagadki zaginięcia małego chłopca pomoże mu wierny psi towarzysz - Bullet. Blair Witch zaoferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza i zadebiutuje już 30 sierpnia bieżącego roku. Produkcja trafi na PC oraz Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Blair Witch