Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2019, 18:04

autor: Vergil

Blair Witch – trailer na gamescom 2019; gra trafi do Game Pass

Z okazji targów gamescom 2019 polskie studio Bloober Team przygotowało fabularny zwiastun gry Blair Witch. Produkcja zadebiutuje pod koniec sierpnia, a od dnia premiery będzie dostępna w abonamencie Xbox Game Pass (zarówno na Xboksie One, jak i na komputerach osobistych).

Na tegorocznych targach gamescom nie mogło zabraknąć gry Blair Witch, tworzonej przez krakowskich specjalistów od horrorów ze studia Bloober Team. Produkcja, która zadebiutuje na komputerach osobistych oraz Xboksie One 30 sierpnia, doczekała się klimatycznego i całkiem przerażającego zwiastuna. Nim zaprosimy Was na krótki seans, musimy poinformować, że w dniu premiery tytuł będą mogli sprawdzić abonenci Xbox Game Pass (zarówno na PC, jak i na konsoli Microsoftu); pozostali zapłacą za niego 109,99 zł.

W powyższym materiale wideo autorzy skupiają się na przedstawieniu zarysu fabuły. Głównym bohaterem gry Blair Witch będzie Ellis – były policjant, który trafi do lasu Black Hills w poszukiwaniu zaginionego chłopca. Jak nietrudno się domyślić, jego obecność szybko zostanie zauważona przez grasującą tam wiedźmę z Blair, która urządzi sobie na niego swoiste polowanie. Warto odnotować, że opowiedziana tu historia stanowi kanoniczny element całej marki.

Choć w omawianej produkcji nie zabraknie spokojnych momentów, pojawią się też liczne jumpscare'y; poza tym, najwyraźniej „im dalej w las”, tym klimat zrobi się bardziej „gęsty”, a nasz bohater coraz częściej będzie musiał stawić czoła nie tylko siłom nadprzyrodzonym, lecz również własnym lękom i słabościom. Uzupełnieniem tego wszystkiego będzie pies Bullet, który na przykład pomoże nam w przeczesywaniu okolicy. Współpraca z czworonogiem będzie układać się tym lepiej, im większe jego zaufanie uda nam się wzbudzić; warto więc będzie od czasu do czasu poświęcić chwilę choćby na pogłaskanie go w podziękowaniu za udzieloną pomoc.

Jedź pod namiot, mówili. Będzie fajnie, mówili. - Blair Witch – trailer na gamescom 2019; gra trafi do Game Pass - wiadomość - 2019-08-19
Jedź pod namiot, mówili. Będzie fajnie, mówili.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Blair Witch