Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 stycznia 2019, 13:41

Świetne wyniki sprzedaży Nintendo Switch

Nintendo ma powody do radości. Według najnowszych analiz Switch do końca ubiegłego roku sprzedał się w 32,27 miliona egzemplarzy. Imponująca jest również sprzedaż gier na tę konsolę, zwłaszcza Super Smash Bros. Ultimate, które jest najszybciej rozchodzącym się tytułem w historii giganta z Kioto.

W ostatnim kwartale 2018 roku Nintendo Switch zanotowało bardzo dobre wyniki sprzedaży. - Świetne wyniki sprzedaży Nintendo Switch - wiadomość - 2019-01-31
W ostatnim kwartale 2018 roku Nintendo Switch zanotowało bardzo dobre wyniki sprzedaży.

Nintendo Switch utrzymuje swoją popularność. Według opublikowanych przez japońskiego giganta raportów sprzedaży, w ostatnim kwartale 2018 roku konsola sprzedała się w liczbie 9,41 miliona sztuk. Przekłada się to na łączą sprzedaż wynoszącą 32,27 miliona egzemplarzy.

Wynik ten pokazuje sukces, jaki osiągnęła konsola spod znaku wielkiego N. Pod względem sprzedaży bardzo szybko dogania ona Xboksa One, który do tej pory trafił w ręce 41 milionów nabywców. Mimo tak optymistycznych wyników, Nintendo postanowiło zmienić prognozy sprzedaży Switcha na 2019 rok fiskalny (okres od kwietnia 2018 do końca marca 2019 roku). Zamiast do przewidywanych 20 mln ma on trafić do 17 milionów nabywców.

Super Smash Bros. Ultimate osiągnęło ogromny sukces komercyjny. - Świetne wyniki sprzedaży Nintendo Switch - wiadomość - 2019-01-31
Super Smash Bros. Ultimate osiągnęło ogromny sukces komercyjny.

Nie tylko sama konsola sprzedaje się świetnie. Również dedykowane jej produkcje osiągają bardzo dobre wyniki. Do tej pory sprzedano łącznie 163,61 miliona kopii. Do najpopularniejszych tytułów zaliczają się:

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj Super Smash Bros. Ultimate. Produkcja ta sprzedała się w liczbie ponad 12 milionów egzemplarzy w zaledwie miesiąc od premiery. W pełni pokazuje to popularność, jaką cieszą się ostatnio produkty Nintendo.