Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2019, 13:42

autor: Aquma

Sony ponoć skupia się na PlayStation 5, ale PS4 dostanie jeszcze parę gier

Zgodnie z doniesieniami Daniela Ahmada z firmy Niko Partners, Sony koncentruje się już na pracy nad PlayStation 5. Firma ma w zanadrzu jeszcze kilka gier, ale nie jest pewne, na którą z platform trafią.

Coraz więcej informacji o PlayStation 5. - Sony podobno skupia się na PlayStation 5, ale PS4 może dostać jeszcze parę gier - wiadomość - 2019-01-31
Coraz więcej informacji o PlayStation 5.

W SKRÓCIE:

  1. Sony podobno skupia się już przede wszystkim na PlayStation 5;
  2. firma zapowie jeszcze kilka gier, ale nie wiadomo, czy wszystkie trafią na PS4;
  3. Devkity PS5 trafiły do deweloperów, ale o samej konsoli nie usłyszymy jeszcze przez jakiś czas;
  4. doniesienia o konferencji Sony w lutym są fałszywe.

Sony na razie nie mówi zbyt wiele, ale – jeśli zawierzyć doniesieniom analityka firmy Niko Partners, Daniela Ahmada, konsola nowej generacji jest obecnie oczkiem w głowie japońskiej firmy i to właśnie na niej koncentruje się większość wysiłków. Koncern podobno wciąż ma w zanadrzu kilka „niezapowiedzianych gier należących do znanych marek”, ale nie ma pewności, czy nie zostaną one przeniesione na PS5 lub wydane jako tytuły międzygeneracyjne.

Ahmad potwierdza także, że devkity PlayStation 5 trafiły już do deweloperów i zbierają pozytywne opinie, jednak minie jeszcze sporo czasu, zanim usłyszymy coś więcej zarówno o nich, jak i możliwościach samej konsoli. Warto odnotować, że Ahmad był w przeszłości źródłem innych, potwierdzonych przecieków. Jego doniesienia pokrywają się też z opiniami innych ekspertów – m.in. Richa Leadbettera z Digital Foundry. Zgodnie z informacjami Jasona Schreiera z Kotaku, fałszywe mają być natomiast wczorajsze wieści o tajemniczej konferencji Sony w lutym.

Wszelkie doniesienia, które widzicie dzisiaj na temat konferencji PlayStation Meeting są bardzo, bardzo fałszywe – czytamy.

Wygląda na to, że na nową konsolę PlayStation przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać – raczej nie należy się spodziewać, że pojawi się przed końcem tego roku (co jest zgodne z wcześniejszymi doniesieniami), choć prace nad nią i jej tytułami startowymi bez wątpienia nabierają coraz większego tempa. A Wy jak sądzicie, kiedy na rynku pojawi się pierwsza konsola nowej generacji?

  1. PlayStation – strona oficjalna
  2. Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4