Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2019, 13:50

autor: AlexB

Fear the Wolves opuści wczesny dostęp w przyszłym tygodniu

Znamy datę wyjścia z wczesnego dostępu gry Fear the Wolves, czyli postapokaliptycznej sieciowej strzelanki opartej o tryb battle royale od studia Vostok Games. Nastąpi to 6 lutego, wraz z dużą aktualizacją. Ponadto od 6 do 12 lutego tytuł będzie można przetestować za darmo.

Fear The Wolves, czyli utrzymana w klimatach cyklu S.T.A.L.K.E.R. sieciowa strzelanka FPP oparta o tryb battle royale, po przeszło pięciu miesiącach opuści fazę wczesnego dostępu na PC. Przedstawiciele ukraińskiego studia Vostok Games ogłosili, że nastąpi to 6 lutego, czyli w przyszłą środę. Premierze pełnego wydania ma towarzyszyć duża aktualizacja. Jak jednak zaznaczają twórcy, może być ona wprowadzona nieco wcześniej w ramach tak zwanego „soft launchu”. Wszystko po to, by mieć pewność, że debiut wersji 1.0 nastąpił tak płynnie, jak to tylko możliwe.

Fear the Wolves znajdowało się we wczesnym dostępie przez ponad pięć miesięcy. - Fear the Wolves opuści wczesny dostęp w przyszłym tygodniu - wiadomość - 2019-01-31
Fear the Wolves znajdowało się we wczesnym dostępie przez ponad pięć miesięcy.

Co takiego znajdzie się w Fear The Wolves dzięki premierowej aktualizacji? Uwagę zwraca przede wszystkim nowy system artefaktów, czyli potężnych i rzadkich przedmiotów dających specjalne moce. Po łatce podczas zabawy będzie można znaleźć takie dwa – zarodnik, który pozwoli na widzenie przez ściany, oraz serce wzywające zmutowane wilki, by walczyły u naszego boku. Ten ostatni fant zdobędziemy, wycinając go z klatki piersiowej nowego przeciwnika – Wolf Matriarch. Ponadto patch doda między innymi kolejny punkt orientacyjny (Stadion), świeże zestawy do personalizacji, poprawi zachowanie przeciwników sterowanych przez AI i wprowadzi ulepszenia związane z mapą i wydajnością serwerów.

To nie koniec atrakcji związanych z Fear the Wolves. Wszystkie osoby, które zakupiły grę we wczesnym dostępie, otrzymają 5000 waluty w grze. Ponadto od 6 do 12 lutego każdy zainteresowany będzie mógł przetestować zupełnie za darmo produkcję studia Vostok Games. Tytuł będzie również przeceniony w tym okresie o 50% (obecnie kosztuje on na Steamie 79,90 złotych).

Oczywiście pozostaje pytanie, czy to poprawi raczej kiepską sytuację Fear The Wolves. Choć przez okres wczesnego dostępu tytuł otrzymał aż pięć dużych aktualizacji, dodających i usprawniających elementy zasugerowane przede wszystkim przez społeczność (ich pełną listę znajdziecie tutaj), to liczba osób bawiących się na serwerach nie przyprawia o zawrót głowy. Według danych serwisu Steamcharts, wczoraj w szczytowym okresie tytuł uruchomionych miało zaledwie 20 osób. Warto jeszcze przypomnieć, że prócz PC Fear the Wolves ma ukazać się również na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Wciąż brak jednak szczegółowych informacji na temat tych wersji.

Grupa Webedia jest partnerem projektu Fear the Wolves wydawanego przez Focus Home Interactive.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fear the Wolves
  2. Fear the Wolves – poradnik do gry
  3. Fear the Wolves - kompendium wiedzy