Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 września 2019, 13:14

Ruszyła zamknięta beta trybu incognito w Google Maps

Kilka dni temu rozpoczęła się zamknięta beta trybu incognito w Google Maps. Obecnie jest ona dostępna tylko dla posiadaczy urządzeń z Androidem oraz członków programu Google Maps Preview.

Tryb incognito trafił w zamkniętej becie do Google Maps. - Ruszyła zamknięta beta trybu incognito w Google Maps - wiadomość - 2019-09-22
Tryb incognito trafił w zamkniętej becie do Google Maps.

W maju informowaliśmy Was o tym, że podczas konferencji I/O 2019 Google zapowiedziało wprowadzenie trybu incognito do aplikacji innych niż przeglądarka (m.in. do mapy i wyszukiwarki). Teraz dowiedzieliśmy się, że od kilku dni trwają zamknięte testy tej funkcji w Google Maps.

Beta dostępna jest dla członków programu Google Maps Preview i obecnie aktualizacja wprowadzająca tryb incognito działa tylko na urządzeniach z systemem Android. Działanie trybu jest zbliżone do tego znanego chociażby z przeglądarki internetowej Google Chrome – po jego uruchomieniu Google Maps przestanie udostępniać naszą lokalizację czy też zapisywać miejsca, które odwiedziliśmy.

Dodatkowo ikona reprezentująca nasze położenie zmieni kolor na czarny, a w prawym górnym rogu pojawi się oznaczenie włączonego trybu incognito.

Obecnie nie wiadomo, kiedy ta funkcja pojawi się oficjalnie oraz na pozostałych systemach (np. iOS). Można jednak przypuszczać, że będzie to jeszcze w tym roku.