Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 kwietnia 2021, 09:48

PS5 notuje najlepszy wynik sprzedaży w historii na rynku USA

PlayStation 5 jest najlepiej sprzedającą się konsolą w historii USA, jeśli weźmiemy pod uwagę pierwsze pięć miesięcy od debiutu sprzętu.

W SKRÓCIE:
 1. PlayStation 5 jest najlepiej sprzedającą się konsolą w historii USA, gdy weźmiemy pod uwagę pierwszych 5 miesięcy od premiery.
 2. W marcu liderem było Nintendo Switch.

Na początku kwietnia informowaliśmy Was o rekordowych wynikach, którymi może pochwalić się PlayStation 5 w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj poznaliśmy marcową sprzedaż gier i konsol w USA, a także dowiedzieliśmy się, że PS5 jest najlepiej sprzedającą się konsolą w historii tego rynku, gdy pod uwagę weźmiemy pierwsze pięć miesięcy po premierze. Taki wynik sprzęt Sony osiągnął zarówno jeśli chodzi o sprzedaż w dolarach, jak i ilościową. Co więcej, PS5 jest także liderem w sprzedaży w dolarach, gdy pod uwagę weźmiemy pierwszy kwartał 2021 roku.

Dane pojawiły się na twitterowym profilu pracującego w zajmującej się analizą danych firmie NPD Group Mata Piscatelli.

Jeżeli chodzi o marzec, to najlepszym wynikiem może pochwalić się Nintendo, którego Switch znalazł najwięcej nowych nabywców w tym miesiącu, zarówno jeśli chodzi o ilość sprzedanego sprzętu, jak i jego wartość w dolarach.

Gdy popatrzymy na cały segment gier w marcu 2021 roku w USA, to zanotował on wzrost o 18% względem zeszłego roku, osiągając wartość na poziomie 5,6 miliarda dolarów. W całym pierwszym kwartale gracze wydali 14,9 miliarda dolarów, co jest wynikiem lepszym o 30% niż w analogicznym okresie 2020 roku. Segment konsol wzrósł o 47% do poziomu 680 milionów dolarów. Mówimy tutaj o najlepszym wyniku od marca 2008 roku, co możemy przypisać debiutowi PS5 i Xboksa Series X|S oraz trwającej pandemii.

Jeśli chodzi o sprzedaż gier, to numerem jeden jest Call of Duty: Black Ops - Cold War, które wyprzedziło Monster Hunter: Rise oraz debiutujące Outriders. Pierwsza dziesiątka (liczona według wartości sprzedaży w dolarach) wygląda następująco:

 1. Call of Duty: Black Ops - Cold War
 2. Monster Hunter: Rise
 3. Outriders
 4. Super Mario 3D World
 5. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
 6. Mario Kart 8 Deluxe
 7. Assassin’s Creed: Valhalla
 8. Animal Crossing: New Horizons
 9. Super Mario 3D All-Stars
 10. Minecraft

Na koniec ciekawostka - kontroler DualSense jest najlepiej sprzedającym się akcesorium zarówno w marcu, jak i w całym pierwszym kwartale 2021 roku. W tym segmencie gracze wydali 300 milionów dolarów w marcu i 717 milionów od początku tego roku.

 1. Oficjalna strona PlayStation
PS5 notuje najlepszy wynik sprzedaży w historii na rynku USA - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.