Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 listopada 2019, 20:00

PS5 i Gran Turismo 7: cena i data premiery, przecieki z wiarygodnego źródła

Pojawiły się plotki na temat ceny oraz daty premiery PlayStation 5. Niejaki PSErebus podaje, że nowa konsola Sony zadebiutuje 20 listopada 2020 roku w Ameryce i będzie kosztować tyle samo, co Xbox Scarlett. Użytkownik odniósł się też do garści innych pogłosek krążących po sieci.

Plotek o PlayStation 5 nie brakuje. - PS5 i Gran Turismo 7: cena i data premiery, przecieki z wiarygodnego źródła - wiadomość - 2019-11-19
Plotek o PlayStation 5 nie brakuje.

Premiera dziewiątej generacji konsol zbliża się nieubłaganie. Nie dziwi więc, że w sieci coraz częściej pojawiają się kolejne pogłoski na temat nowych platform. Wiele z tych plotek można zbyć jako oczywiste oszustwa, jednak zdarzają się też przecieki trudne do zignorowania. Tak jest choćby z informacjami przekazanymi przez PSErebus – tego samego, który ujawnił m.in. datę premiery The Last of Us 2. Użytkownik podał na Twitterze sugerowaną cenę detaliczną Xbox Scarlett oraz PlayStation 5, a także termin premiery konsoli Sony. Oba urządzenia mają kosztować 499 dolarów (około 1930 zł), przy czym sprzęt Sony zadebiutuje 20 listopada 2020 w Ameryce Północnej oraz w okresie świątecznym w „kilku krajach”. Oficjalnie mamy dowiedzieć się o tym 8 czerwca na targach E3 2020, w trakcie których firma ujawni też wygląd PS5. Konsola ma być wyposażona w dysk SSD o pojemności 2 TB, co współgrałoby z ostatnim patentem Sony.

Na tym nie koniec, bo w ostatnich dniach użytkownik miał wiele do powiedzenia. PSErebus wspomniał też o Gran Turismo 7. Nowa odsłona legendarnej wyścigowej serii ma ukazać się 20 listopada 2020 roku. Innymi słowy, gra będzie tytułem startowym PlayStation 5. Przypomnijmy, że plotki na temat siódemki krążą już od wielu lat, jednak kolejne zapewnienia nie przełożyły się na debiut produkcji na PS4. Być może GT7 będzie miało więcej szczęścia na nowej konsoli.

Fani długo czekają na premierę nowego Gran Turismo. - PS5 i Gran Turismo 7: cena i data premiery, przecieki z wiarygodnego źródła - wiadomość - 2019-11-19
Fani długo czekają na premierę nowego Gran Turismo.

Wydawałoby się, że powyższe informacje są na tyle istotne, że nie powinniśmy liczyć na nic ciekawszego w najbliższym czasie. Jednakże to tylko część z ogromnej liczby nowych wpisów PSErebusa. Lwią część z nich pozornie można by z miejsca zakwalifikować jako niczym niepodparte spekulacje, gdyby nie względna wiarygodność użytkownika. Twierdzi on – w największym skrócie – że Sony zamierza połączyć ujawnienie PS5 z obchodami 25-lecia marki PlayStation. Stąd m.in. nieobecność firmy na E3 2019, które byłyby 25. wizytą spółki na targach w Los Angeles. Z tego też miałaby wynikać oplotkowana wsteczna kompatybilność ze wszystkimi grami wydanymi na dowolne PlayStation, a nie tylko na PlayStation 4 (co potwierdzono jakiś czas temu).

Być może właśnie do kwestii wstecznej kompatybilności odnosi się póki co ostatnia informacja. W enigmatycznej wiadomości PSErebus napisał „Zawsze zachowuj najlepsze na koniec. Do zobaczenia jutro” (w oryg. “Always save the best till last. See you tomorrow”). Do wpisu dołączył filmik udostępniony przez Sony z okazji sprzedania 500 milionów konsol PlayStation. Najwyraźniej użytkownik chce zwieńczyć swoją ostatnią serię wpisów na temat PlayStation czymś wyjątkowym. Co to takiego, dowiemy się wkrótce. Na razie przypominamy, by ostrożnie traktować zarówno te, jak i inne niepotwierdzone pogłoski.