Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 marca 2018, 13:45

autor: Aquma

PlayStation VR od jutra w nowej, niższej cenie

Firma Sony Interactive Entertainment poinformowała, że gogle rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR od jutra będą dostępne w nowej, niższej o 25% cenie.

Gogle PlayStation VR od jutra będą sporo tańsze. - PlayStation VR od jutra w nowej, niższej cenie - wiadomość - 2018-03-28
Gogle PlayStation VR od jutra będą sporo tańsze.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR, nadarza się ku temu dobra okazja. Od jutra gadżet będzie tańszy aż o 25% – jego sugerowana cena detaliczna wyniesie nie 399, a 299 euro (ok. 1255 zł). Mowa tu wyłącznie o zestawie z PlayStation Camera, jednak można być w zasadzie pewnym, że w konsekwencji obniżka dotknie też pakiety zawierające gry (np. zestaw z Gran Turismo Sport).

PlayStation VR to najpopularniejsze ze znajdujących się obecnie w sprzedaży gogli rzeczywistości wirtualnej – od premiery w październiku 2016 roku do 3 grudnia 2017 r. trafiły do przeszło 2 mln nabywców. Sprzęt doczekał się ponad 300 dedykowanych mu tytułów. W większości są to krótkie, niezależne produkcje, ale na liście znalazło się kilka pereł, w tym m.in. cieszący się przychylnością krytyków horror Resident Evil 7, urocza platformówka Moss oraz wymagające niezłej kondycji, zręcznościowe wyścigi Sprint Vector.

Do końca 2018 roku biblioteka gier dla tej platformy powinna powiększyć się o około 80%. Zadebiutować mają np. strzelanki Blood & Truth i Firewall Zero Hour, przygodówka Eden Tomorrow oraz horror sci-fi The Persistence. Dodatkowo niektóre już obecne na rynku pozycje otrzymają wsparcie dla technologii VR – najlepszym przykładem tego typu gier jest najprawdopodobniej WipEout Omega Collection.

  1. PlayStation – strona oficjalna
  2. Nintendo nie jest zainteresowane technologią VR i 4K