Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 stycznia 2021, 11:42

autor: Entelarmer

Pad Xbox Series X/S z funkcjami PS5 DualSense? Microsoft pyta graczy o zdanie

Microsoft może być zainteresowany stworzeniem nowego pada dla Xboksa Series X/S. Sugeruje to ankieta, w której firma pyta nabywców konsoli, czy są zainteresowani funkcjami oferowanymi przez kontroler DualSense.

Premiera konsol dziewiątej generacji jest już dawno za nami, a choć wciąż zdarzają się problemy z ich dostępnością (zwłaszcza PlayStation 5, choć może się to zmienić wkrótce), to gracze mieli wystarczająco dużo czasu, by sprawdzić nowe PlayStation oraz Xboksy. Najwyraźniej do takiego samego wniosku doszła firma Microsoft, która przygotowała ankietę dla nabywców Xbox Series X/S (via Techradar).

Większość uwzględnionych pytań można uznać za typowe dla tego typu ankiet (np. o jakość i wydajność XSX/S względem podobnych produktów, czy jest to towar pożądany przez klientów etc.), jednak znalazły się też bardziej specyficzne kwestie. Dla przykładu firma pyta, czy konsola sprawia wrażenie prawdziwie „nextgenowej” oraz – co chyba najciekawsze – czy konkurencyjny kontroler DualSense ma funkcje, które gracze chcieliby zobaczyć w padzie nowego Xboksa.

Pad Xbox Series X/S z funkcjami PS5 DualSense? Microsoft pyta graczy o zdanie - ilustracja #1
DualSense wyposażono w funkcje nieobecne w urządzeniach konkurencji.

Najwyraźniej Microsoft jest zainteresowany zaimplementowaniem podobnych rozwiązań, co raczej nie dziwi. Zarówno adaptacyjne triggery, jak i haptyczne wibracje zostały ciepło przyjęte przez graczy. Obie technologie wykorzystano ze szczególnym powodzeniem w Astro’s Playroom, wraz z wbudowanym mikrofonem (kolejnym elementem nieobecnym w padzie XSX/S), ale efekty ich użycia da się też odczuć w grach pokroju Demon’s Souls, Spider-Man: Miles Morales, Bugsnaxa, FIF-y 21 etc. Przypomnijmy też, że jeszcze w grudniu kontroler DualSense zachwalał nie kto inny, jak sam Phil Spencer (vide The Verge).

Niemniej lepiej jeszcze wstrzymać wodze fantazji. Microsoft może być zainteresowany implementacją takich czy innych funkcji w nowej wersji swojego kontrolera, ale na razie nie przełożyło się to na konkretne obietnice.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach