Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 lipca 2018, 11:49

NPD: Nintendo Switch będzie najlepiej sprzedającą się konsolą 2018 roku w USA

NPD – firma zajmująca się dogłębną analizą rynku gier wideo – zaprezentowała swoje przewidywania odnośnie sprzedaży konsol stacjonarnych w USA w 2018 roku. Przedstawione wnioski ucieszą przede wszystkim Nintendo.

NPD: Nintendo Switch najlepiej sprzedającą się konsolą 2018 roku w USA - ilustracja #1

Na przestrzeni ostatnich lat niekwestionowanym liderem sprzedaży, jeśli chodzi o rynek konsol stacjonarnych, jest PlayStation 4. Sprzęt od Sony zdystansował swojego głównego konkurenta – Xboksa One – w kwestii liczby sprzedanych egzemplarzy ponad dwukrotnie i wciąż cieszy się największym zainteresowaniem wśród graczy. Wygląda jednak na to, że w najbliższych miesiącach w tej stawce mocno namiesza Nintendo Switch, przynajmniej w mniemaniu analityków z firmy NPD. Warto także pamiętać, że przewidywania te dotyczą rynku amerykańskiego.

Przedstawiciel NPD, Mat Piscatella, zapowiedział, że w najgorętszym okresie przedświątecznym, czyli czwartym kwartale 2018 roku, Switch zostanie najlepiej sprzedającą się konsolą spośród całej trójki. Co więcej, osiągnięte przez maszynkę Nintendo rezultaty mają być na tyle dobre, że w rezultacie stanie się ona królową list sprzedażowych za cały 2018 rok.

Jak twierdzi Piscatella, wpływ na ten stan rzeczy będzie mieć przede wszystkim bogata biblioteka tytułów oraz gorące premiery, takie jak Pokemon: Let’s Go, Pikachu!, Pokemon: Lets Go, Eevee! oraz Super Smash Bros. Ultimate, które trafią do sklepów tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Co ciekawe, Switch osiągnie ten wynik mimo faktu, że Xbox One zaliczy w tym roku najwyższy wzrost sprzedaży w historii marki od 2010 roku, kiedy to nastąpiło znaczne zwiększenie popularności Xboksa 360. Każda z trzech konsol stacjonarnych ma w tym roku rozejść się na rynku amerykańskim w liczbie co najmniej 4 milionów egzemplarzy, a wraz z platformami przenośnymi sumaryczny rezultat przekroczy 17,5 miliona urządzeń, które trafią do nowych odbiorców. Będzie to rekord w USA od roku 2012.

Analitycy z NPD pokusili się także o stworzenie listy dziesięciu gier, które powinny znaleźć się na szczytach list sprzedaży w Stanach Zjednoczonych za rok 2018. Na jej czele uplasowało się Red Dead Redemption II, a podium uzupełniają Call of Duty: Black Ops 4 oraz Battlefield V.