Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 maja 2015, 17:52

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

GOG Galaxy weszło w fazę otwartych beta testów

Sklep GOG.com doczekał się w końcu programu będącego odpowiednikiem klientów Steama i Origin, gdyż GOG Galaxy weszło w fazę otwartych testów. Platforma oferuje automatyczne aktualizacje gier, funkcje społecznościowe, osiągnięcia itd.

GOG Galaxy - Wiedźmin 3: Dziki Gon wykorzysta wszystkie funkcje platformy, oferując m.in. możliwość zdobywania osiągnięć. - GOG Galaxy weszło w fazę otwartych beta testów - wiadomość - 2015-05-05
GOG Galaxy - Wiedźmin 3: Dziki Gon wykorzysta wszystkie funkcje platformy, oferując m.in. możliwość zdobywania osiągnięć.

W zeszłym roku firma CD Projekt zapowiedziała poważne zmiany w sklepie cyfrowej dystrybucji GOG.com. Mowa o platformie GOG Galaxy, która po kilku miesiącach zamkniętych testów, w końcu weszła w fazę otwartej bety. W związku z tym, jeżeli chcecie sprawdzić najnowsze rozwiązania jednego z największych sprzedawców gier komputerowych, to wystarczy, że udacie się w to miejsce, zalogujecie się na swoje konto (albo założycie nowe jeżeli jeszcze go nie macie) i zapiszecie się na listę. Właściciele platformy udostępniają bowiem wejściówki stopniowo, ale w najgorszym przypadku na klucz poczekacie kilka dni.

Dobra, ale o co w ogóle chodzi z GOG Galaxy? Najłatwiej przyrównać program do klientów Steama i Origin. Instalując odpowiednią aplikację na komputerze, otrzymujemy coś na wzór konkurencyjnych rozwiązań, uzyskując dostęp do swojej biblioteki tytułów, sklepu, automatycznych aktualizacji, osiągnięć, opcji społecznościowych (lista przyjaciół, prowadzenie rozmów, podglądanie w co grają znajomi) itd. Do tego wszystkiego należy pamiętać, że GOG Galaxy umożliwia także bezproblemowe granie z użytkownikami Steama.

GOG Galaxy współpracuje obecnie z ponad 1000 gier. - GOG Galaxy weszło w fazę otwartych beta testów - wiadomość - 2015-05-05
GOG Galaxy współpracuje obecnie z ponad 1000 gier.

Program obecnie współpracuje z ponad 1000 gier, które można pobrać bezpośrednio przez niego i liczyć na automatyczne aktualizacje. Jednak pierwszą produkcją, która w pełni wykorzysta funkcje GOG Galaxy będzie Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dodatkowo zapowiedziano, ze w przyszłości także inne tytuły AAA skorzystają z dobrodziejstw platformy.

Pamiętajcie także, że GOG Galaxy to całkowicie opcjonalne oprogramowanie, które nie jest wymagane do korzystania z gier zakupionych w GOG.com.