Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 marca 2010, 10:48

autor: omadaha

Co nowego w konsoli Nintendo 3DS

W sieci pojawiły się kolejne informacje o nowej „trójwymiarowej” konsoli przenośnej Nintendo 3DS, której debiut planowany jest przed końcem marca 2011 roku.

W sieci pojawiły się kolejne informacje o nowej „trójwymiarowej” konsoli przenośnej Nintendo 3DS, której debiut planowany jest przed końcem marca 2011 roku.

Co nowego w konsoli Nintendo 3DS - ilustracja #1

Wczoraj japoński gigant, w oficjalnym komunikacie na temat N3DS (nazwa robocza), poinformował o najważniejszej innowacji, którą wprowadzi nowa konsola – czyli możliwości oglądania efektów 3D bez konieczności zakładania okularów.

Dzisiaj serwis Gamasutra opublikował nowe wiadomości na temat Nintendo 3DS, do których dotarli redaktorzy japońskiego magazynu Nikkei. Wśród niepotwierdzonych doniesień znajdują się między innymi informacje dotyczące sterowania, wielkości ekranu i technologii, która prawdopodobnie zostanie wykorzystana w celu uzyskania efektu 3D.

Oto co wiemy o 3DS od producenta (informacje oficjalne):

  • Konsola pozwoli na podziwianie efektów 3D bez konieczności noszenia specjalnych okularów,
  • Gry na konsole DS oraz DSi będą kompatybilne z konsolą 3DS.

Informacje opublikowane przez Nikkei (niepotwierdzone):

  • W 3DS wykorzystany zostanie ekran firmy Sharp z nałożoną powłoką parallax barrier, dzięki której gracz trzymający urządzenie pod odpowiednim kątem będzie miał wrażenie przestrzenności obrazu (tzw. paralaksa),
  • Nintendo 3DS zostanie wyposażone w ekran o przekątnej poniżej 4 cali czyli mniej niż 7.6 cm (przypominamy, że DSi LL ma ekran o przekątnej 4.2 cala);
  • N3DS zostanie wyposażone w akcelerometr, podobny do tego, który znamy z urządzeń firmy Apple (Iphone) czy Nokia (Nokia 5800). Ta informacja o konsoli pojawiła się już wcześniej na konferencji GDC,
  • Sterowanie odbywać się będzie między innymi za pomocą gałki analogowej (tzw. thumb stick),
  • Nintendo 3DS będzie miało baterię o większej mocy niż starsze modele konsoli,
  • Poprawiony zostanie system łączności sieciowej (WiFi).

Jak na razie Nintendo nie zdecydowało się na skomentowanie opublikowanych informacji, więc póki co należy je traktować jako dane nieoficjalne.

Producent zapowiedział, że najnowsza konsola przenośna trafi w ręce graczy przed końcem marca 2011 roku. Zdaniem Nikkei konsoli Nintendo 3DS możemy spodziewać się nawet wcześniej, bo już pod koniec bieżącego roku. Na razie są to jednak tylko spekulacje. Na pewne informacje graczom przyjdzie poczekać do połowy czerwca, wtedy bowiem na targach E3 twórcy planują zdradzić nieco więcej szczegółów na temat 3DS.