Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

13. przygodowe gry akcji - Gry Xbox One

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 13. Gry o tematyce przygodowe gry akcji na platformę Microsoft XBOX ONE ułożone według popularności.

Po premierze 243 Przed premierą 82
XONE
przygodowe gry akcji
The Deer God
The Deer God

Przygodowe 1 września 2015

Oryginalna gra platformowa z elementami RPG i produkcji typu roguelike, opracowana przez niezależny zespół Cinopt Studios we współpracy z ekipą Crescent Moon Games. Akcję obserwujemy z boku, a w trakcie zabawy wcielamy się w myśliwego, który odrodził się w skórze jelenia.

Planet of the Eyes
Planet of the Eyes

Akcji 12 września 2017

Utrzymana w retrofuturystycznej stylistyce platformówka autorstwa niezależnego, kanadyjskiego studia Cococucumber. W grze Planet of the Eyes wcielamy się w postać robota, który po katastrofie międzygwiezdnego promu awaryjnie ląduje na zupełnie obcej planecie. Próbując znaleźć wyjście z sytuacji, nasz protagonista eksploruje to piękne, choć niezwykle niebezpieczne miejsce, w którym czeka na niego cała masa zagadek logicznych oraz wymyślnych pułapek.

HeadLander
HeadLander

Przygodowe 18 listopada 2016

Osadzona w realiach science fiction side-scrollowa platformówka autorstwa doświadczonego studia Double Fine Productions Tima Schafera. HeadLander łączy elementy klasycznej serii Metroid z kilkoma autorskimi rozwiązaniami. Podczas zabawy wcielamy się w bohatera, który budzi się w kiczowatym świecie przyszłości, zamieszkałym wyłącznie przez roboty i odkrywa, że składa się wyłącznie z… głowy, umieszczonej w specjalnym hełmie z napędem rakietowym.

Gemini: Heroes Reborn
Gemini: Heroes Reborn

Akcji 19 stycznia 2016

Zrealizowana w perspektywie pierwszoosobowej przygodowa gra akcji będąca adaptacją serialu science fiction telewizji NBC pt. Heroes Reborn, wskrzeszającego legendę wyświetlanej w latach 2006-2010 serii, znanej w naszym kraju pod nazwą Herosi. Fabuła gry stanowi swoisty prequel do wydarzeń ukazanych w serialu i łączy się z wydaną równocześnie na platformach mobilnych grą Heroes Reborn: Enigma.

Syndrome
Syndrome

Przygodowe 26 stycznia 2017

Opracowany przez niezależne studio Camel 101 pierwszoosobowy survival horror w klimatach science fiction. Akcja gry Syndrome osadzona została na pokładzie rozległej stacji kosmicznej, gdzie kontrolowany przez gracza bohater budzi się z kriogenicznego snu i odkrywa, że wskutek niewyjaśnionych zdarzeń część załogi nie żyje, a pozostali zamienili się w krwiożercze potwory.

The Lost Pisces
The Lost Pisces

Akcji 2022

Przygodowa gra akcji w klimatach science fiction, zainspirowana baśnią Hansa Christiana Andersena Mała Syrenka. The Lost Pisces opowiada historię syntetycznej istoty imienie Pisces, która pragnie zdobyć duszę, by stać się człowiekiem. W grze wcielamy się w ludzkiego żołnierza, który pomaga jej w realizacji marzeń. Wydarzenia obserwujemy z oczu protagonisty. Razem z Pisces przemierzamy futurystyczny świat, badając potężne stalowe konstrukcje, ruiny miast oraz podmorskie głębiny.

ECHO
ECHO

Akcji prace wstrzymane

Przygodowa gra akcji z elementami skradanki, stworzona przez niezależne, duńskie studio Ultra Ultra. Gracz wciela się w rolę białowłosej En, która ostatnie dekady spędziła na pokładzie statku kosmicznego w stanie hibernacji. Zadaniem, jakie czeka na nią po przebudzeniu z kriogenicznego snu, jest zbadanie zagadkowego kompleksu zwanego Pałacem i przywrócenie do życia tajemniczej, wymarłej rasy jego konstruktorów przy użyciu zaawansowanej technologii.

Kyurinaga's Revenge
Kyurinaga's Revenge

Akcji 25 października 2016

Dwuwymiarowa platformówka osadzona w klimatach feudalnej Japonii, opracowana przez hiszpańskie studio RECOtechnology. Kyurinaga’s Revenge jest kontynuacją trzecioosobowej przygodówki akcji Yasai Ninja. W grze śledzimy dalsze losy pary warzywopodobnych bohaterów: samuraja-cebuli Kaoru Tamanegi oraz Broccoli Joe, ulicznego wojownika o aparycji brokułu. Obaj ruszają w niebezpieczną przygodę, aby stawić czoła złemu szogunowi i jego poplecznikom.

The Fall Part 2: Unbound
The Fall Part 2: Unbound

Przygodowe 13 lutego 2018

Przygodowa gra akcji z elementami platformówki, stworzona przez niezależne studio Over the Moon Games. Produkcja stanowi bezpośrednią kontynuację The Fall, którego debiut przypadł na rok 2014. Po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszej odsłonie cyklu, ARID trafia do globalnej sieci, a jej naczelnym zadaniem jest uratowanie samej siebie – będąca zaawansowaną sztuczną inteligencją, bohaterka przejmuje w tym celu kontrolę nad różnorodnymi robotami.

The Bunker
The Bunker

Przygodowe 23 września 2016

Zrealizowana w konwencji interaktywnego filmu FMV gra przygodowa, powstała we współpracy studia Splendy Interactive z ekipą Wales Interactive. Akcja gry The Bunker rozpoczyna się 30 lat po tym, jak potężny wybuch nuklearny zmiótł z powierzchni Ziemi obszar dzisiejszej Wielkiej Brytanii. W trakcie zabawy wcielamy się w ostatniego żyjącego mieszkańca przeciwatomowego schronu, który aby ocalić życie postanawia wydostać się na powierzchnię.

Into the Belly of the Beast
Into the Belly of the Beast

Przygodowe 22 czerwca 2016

Przygotowana przez niemieckie studio Lucky Brograms barwna, dwuwymiarowa przygodówka akcji, w której główny element rozgrywki stanowi łączenie DNA różnych morskich stworzeń. W grze Into the Belly of the Beast wcielamy się w postać sympatycznego robaka imieniem Sploosh, któremu podczas beztroskiej kąpieli potężny morski potwór porywa dzieci. Zrozpaczony bohater rusza w pogoń za bestią i udaje mu się przedostać do wnętrza jego ciała.

HeartZ: Co-Hope Puzzles
HeartZ: Co-Hope Puzzles

Akcji 8 czerwca 2016

Zaprojektowana pod kątem rozgrywki kooperacyjnej, dwuwymiarowa platformówka autorstwa francuskiego studia Upper Byte. Fabuła gry obraca się wokół poczynań złowrogiego Dr. Nylusa, który zapragnął przejąć władzę nad światem. Gracze wcielają się w role bohaterów, których zadaniem jest powstrzymać niecne zapędy naukowca oraz jego bezmyślnych sługusów, stawiając czoła zastawionym przez nich pułapkom.

Dear Charlotte
Dear Charlotte

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Pierwszoosobowa gra akcji w konwencji psychologicznego survival horroru, będąca debiutancką produkcją niezależnego, indyjskiego studia Method to Madness. W grze Dear Charlotte wcielamy się w rolę mężczyzny, będącego niegdyś pacjentem podupadłego ośrodka badawczego. Kiedy na terenie placówki wybucha epidemia tajemniczego wirusa, zostaje on uratowany przez niezbyt stabilnego psychicznie dr Kremlina, który wydaje się sprawcą całego zamieszania.

Haimrik
Haimrik

Akcji 19 czerwca 2018

Oryginalna hybryda gry przygodowej i platformówki, opracowana przez niezależne studio Below the Game. Gracz trafia do fantastycznego świata, który przemierza w skórze tytułowego bohatera – młodego skryby imieniem Haimrik. Zadaniem, jakie zostaje postawione przed protagonistą, jest stawienie czoła złemu królowi i jego Słownym Wojownikom.

Shiny
Shiny

Akcji 11 października 2017

Osadzona w realiach science fiction klasyczna gra platformowa autorstwa niezależnego, brazylijskiego studia Garage 227. Akcja gry Shiny osadzona została na fikcyjnej planecie Aurora, która zmierza ku katastrofie w wyniku kolizji z własnym słońcem. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad robotem imieniem Kramer 227, który jest jedną z maszyn pozostawionych przez ludzkość na pewną śmierć.

Ary and the Secret of Seasons
Ary and the Secret of Seasons

Akcji 1 września 2020

Przygodowa gra akcji TPP osadzona w kolorowym świecie fantasy. Wcielamy się w młodą dziewczynę imieniem Ary, która należy do prastarej organizacji Guardians of Seasons i posiada umiejętność zmieniania pory roku (na małym obszarze).

Silver Chains
Silver Chains

Przygodowe 2022

Pierwszoosobowy horror kładący nacisk na eksplorację, zagadki, a także opowiadaną historię. Gra stawia na realizm i ciężką atmosferę. Silver Chains zostało wykonane przez rosyjskie studio Cracked Heads Games, dla którego jest to debiutancki projekt.

Assassin's Creed III: Liberation Remastered
Assassin's Creed III: Liberation Remastered

Akcji 29 marca 2019

Zremasterowana wersja gry Asssassin’s Creed III: Liberation. Podobnie jak wersja HD z 2014 roku, produkcja wyróżnia się na tle pierwowzoru za sprawą ulepszonej oprawy graficznej oraz poprawionej mechaniki.

We Happy Few: We All Fall Down
We Happy Few: We All Fall Down

Akcji 19 listopada 2019

We All Fall Down jest trzecim dodatkiem do przygodowej gry akcji We Happy Few autorstwa studia Compulsion Games. Produkcja skupia się na sekretach dotyczących miasta Wellington Wells oraz jego mieszkańców.

Tyler: Model 005
Tyler: Model 005

Akcji 21 sierpnia 2018

Platformowa gra akcji TPP, w której wcielamy się w tytułowego robota; zadaniem wybudzonego z wieloletniej hibernacji Tylera jest odkrycie, co się stało z jego właścicielem. Zabawa w grze Tyler: Model 005 polega na eksploracji opuszczonego domostwa, rozwiązywaniu zagadek oraz starciach z przeciwnikami. Ze względu na niewielkie rozmiary protagonisty, krzesła czy regały stanowią dla niego poważne przeszkody, a mrówki i pająki są trudnymi do pokonania oponentami.

We Happy Few: They Came from Below
We Happy Few: They Came from Below

Akcji 4 kwietnia 2019

Roger & James in: They Came from Below! jest pierwszym dodatkiem do przygodowej gry akcji We Happy Few autorstwa studia Compulsion Games. Skupia się on na przygodach dwóch zakręconych postaci znanych z "podstawki": Rogera i Jamesa.

Backbone
Backbone

Przygodowe czerwiec 2021

Przygodówka z elementami skradanki oraz gry akcji, w której trafiamy do retrofuturystycznej wersji Vancouver zamieszkałego przez antropomorficzne zwierzęta. W trakcie zabawy w Backbone wcielamy się w szopa Howarda Lotora, czyli prywatnego detektywa podejmującego się rozmaitych zleceń.

Eternity: The Last Unicorn
Eternity: The Last Unicorn

RPG 16 kwietnia 2019

Trzecioosobowa gra RPG akcji w klasycznych realiach fantasy, czerpiących garściami z mitologii nordyckiej. Produkcja opowiada o losach młodej elfki Aurehen oraz potężnego wikinga Biora. Tytuł oferuje kampanię fabularną oraz tryb Areny, w którym mierzymy się z potężnymi wrogami.

The Forbidden Arts
The Forbidden Arts

Zręcznościowe 7 sierpnia 2019

Przygodowa gra akcji z elementami platformówki, w której gracz wciela się w Phoeniksa stawiającego czoła złowrogiemu nekromancie. Bohater przemierza fantastyczną krainę Chora i wykonuje zadania zlecane przez napotykane postacie, co wiąże się z koniecznością rozwiązywania zagadek oraz walki z przeciwnikami; w starciach protagonista robi użytek przede wszystkim ze swoich nadnaturalnych zdolności pozwalających mu na władanie ogniem.