Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Symulacje Nintendo Wii

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku symulacje na platformę Nintendo Wii ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Wii
Symulacje
Tematyki
The Sims 3
The Sims 3

Symulacje 5 listopada 2010

Trzecia pełnoprawna odsłona cyklu symulacji życia The Sims. Gra wyprodukowana została przez zespół deweloperski The Sims Studio we współpracy ze studiem Maxis oraz koncernem Electronic Arts. Zgodnie ze schematem serii, The Sims 3 pozwala przejąć kontrolę nad życiem wirtualnych postaci – od narodzin aż do śmierci. Zadaniem gracza jest troska o zaspokojenie potrzeb każdego z Simów, dotyczących m.in. relacji towarzyskich, spraw rodzinnych oraz kariery zawodowej.

Tom Clancy’s H.A.W.X. 2
Tom Clancy’s H.A.W.X. 2

Symulacje 9 listopada 2010

Tom Clancy's H.A.W.X. 2 to druga odsłona zręcznościowej gry lotniczej autorstwa rumuńskiego studia deweloperskiego koncernu Ubisoft. Gracze zasiadają za sterami nowoczesnych myśliwców (m.in. F-22, Su-27, Harrier i Eurofighetr) i uczestniczą w podniebnych bitwach. Twórcy zrezygnowali z realistycznego modelu fizyki lotu na rzecz dynamicznej i widowiskowej akcji.

The Sims 2: Castaway
The Sims 2: Castaway

Symulacje 22 października 2007

Kolejna gra z serii "The Sims". Tym razem znajdujemy się na bezludnej wyspie, wcielając się w postać tytułowego rozbitka. Musimy przeżyć w niekorzystnym środowisku, poznając jednocześnie sekrety wyspy.

Petz: Dogz 2
Petz: Dogz 2

Symulacje 14 listopada 2007

Dogz 2 to druga odsłona cieszącej się sporą popularnością serii gier familijnych. Gracze ponownie mają okazję zaopiekować się wirtualnymi psiakami. Do ich obowiązków należy m.in. zaspokajanie rozmaitych potrzeb czworonoga oraz szkolenie jego umiejętności. Deweloperzy z firmy Ubisoft zadbali o szeroki wachlarz dostępnych ras, a w wersji pecetowej wprowadzili również możliwość tworzenia różnych fantastycznych zwierzaków.

The Sims 2: Pets
The Sims 2: Pets

Symulacje 19 czerwca 2007

Czwarty dodatek do bardzo popularnej gry The Sims 2, w której gracze kontrolują życie codzienne stworzonych przez siebie wirtualnych postaci. Zgodnie z tytułem, rozszerzenie The Sims 2: Zwierzaki wprowadza do gry różnego rodzaju zwierzęta domowe: od psów i kotów po świnki morskie, rybki akwariowe, chomiki i ptaki. Podobnie jak Simów, wygląd zwierzaków możemy własnoręcznie zaprojektować. Do dyspozycji mamy też dla nich cały szereg ozdobnych gadżetów pokroju chust na szyje i obroży.

Job Island: Hard Working People
Job Island: Hard Working People

Symulacje 13 marca 2009

Job Island to produkcja firmy Hudson Soft, podobna koncepcyjnie do innego jej dzieła, Sports Island. Zadaniem gracza jest pozyskanie funduszy na zakup urządzeń mających posłużyć do zniszczenia zagrażających Ziemi meteorów. Pieniądze na ten cel pozyskujemy przy pomocy różnorodnych zajęć na Wyspie Pracy.

America's Next Top Model
America's Next Top Model

Symulacje 1 czerwca 2010

America's Next Top Model to gra symulacyjna, bazująca na licencji popularnego, telewizyjnego show. Gracz kieruje poczynaniami uczestniczki programu Top Model, która stara się oczarować publiczność i niezwykle wymagające jury, by zdobyć upragniony kontrakt w świecie profesjonalnych modelek. Tytuł wyprodukowany został przez belgijskie studio deweloperskie Neopica.

Harley Davidson: Road Trip
Harley Davidson: Road Trip

Symulacje 6 lipca 2010

Harley Davidson: Road Trip to gra stworzona przez firmę Destineer we współpracy ze znanym producentem motocykli. Gracz wciela się w rolę „harley'owca” i przemierza Stany Zjednoczone przygotowując relacje dla prestiżowego czasopisma HOG Magazine. Rozgrywka łączy elementy symulacji, zręcznościowych wyścigów oraz przygodówki.

Wild Earth: African Safari
Wild Earth: African Safari

Symulacje 22 kwietnia 2008

Gra familijno-przygodowa, w której wcielamy się w postać uczestnika wirtualnego safari. Podróżujemy po Narodowym Parku Serengeti, obserwując około trzydziestu różnych gatunków zwierząt.

Petz: Horsez 2
Petz: Horsez 2

Symulacje 13 listopada 2007

Petz: Horsez 2 to gra familijna, w której musimy sprawdzić się jako kierownik stadniny konnej. Do naszych obowiązków należy opieka oraz tresowanie koników.

Heatseeker
Heatseeker

Symulacje 30 marca 2007

Heatseeker umożliwia nam przejęcie kontroli nad nowoczesnym samolotem bojowym. Odpowiedzialni za niniejszy produkt ludzie z korporacji Codemasters Software ponownie sprzymierzyli się z australijską firmą IRGurus Interactive, z którą wcześniej stworzyli udaną grę pt. Heroes of the Pacific.

Spore Hero
Spore Hero

Symulacje 6 października 2009

Pierwsza edycja Spore stworzona specjalnie z myślą o konsoli Wii. W przeciwieństwie do innych wersji, ta koncentruje się głównie na tworzeniu stworków i przeżywaniu różnych przygód w tym ciekawym, kolorowym świecie.

Project Runway
Project Runway

Symulacje 2 marca 2010

Gra symulacyjna, oparta na słynnym amerykańskim reality show Project Runway. Czteroosobowe jury programu, pod wodzą słynnej modelki Heidi Klum, miało wyłonić spośród grupy początkujących projektantów mody osobę, która wykazała się największą pomysłowością oraz inwencją podczas tworzenia własnej kolekcji.

Combat Wings: The Great Battles of WWII
Combat Wings: The Great Battles of WWII

Symulacje prace wstrzymane

Zręcznościowy symulator lotniczy, przygotowany przez rodzime studio CI Games (dawniej City Interactive). W grze możemy pokierować kilkunastoma modelami brytyjskich oraz amerykańskich samolotów i wziąć udział w najważniejszych bitwach II wojny światowej, takich jak bitwa o Anglię czy wojna na Pacyfiku. Twórcy przygotowali 20 zróżnicowanych misji, podczas których uczestniczymy w starciach powietrznych, nalotach bombowych oraz misjach zwiadowczych i eskortowych.

My Little Baby
My Little Baby

Symulacje 18 lutego 2011

My Little Baby to gra symulacyjna adresowana do przyszłych mam. Gracze mają okazję sprawdzić się w roli rodziców dziecka na kilku różnych etapach jego rozwoju. Do ich obowiązków należy m.in. przygotowywanie posiłków, przewijanie, kąpanie, bawienie, ubieranie i usypianie malca. Pozycja wyprodukowana została przez włoskie studio deweloperskie Raylight.

Rock N' Roll Climber
Rock N' Roll Climber

Symulacje 10 sierpnia 2009

Ciekawa produkcja, w której możemy wspinać się wirtualne ścianki przy wykorzystaniu Wii Balance Board oraz kontrolerów Wii Remote i Nunchuk.

SimAnimals
SimAnimals

Symulacje 21 stycznia 2009

Kolejna gra z popularnego cyklu symulatorów życia, do którego należy m.in. słynna seria The Sims. Tym razem tematem przewodnim zabawy jest egzystencja dzikich zwierząt.

SimAnimals Africa
SimAnimals Africa

Symulacje 27 października 2009

SimAnimals Africa to adresowana głównie do młodszych odbiorców gra familijna z elementami edukacyjnymi wyprodukowana przez firmę EA Games. Gracze mogą poznać sekrety afrykańskich zwierząt wcielając się m.in. w gaparda, papugę czy mrówkojada. Zabawa polega na odkrywaniu specjalnych umiejętności każdego gatunku, a także przywracaniu naturalnej harmonii środowiska, w którym żyje.

Radio Helicopter
Radio Helicopter

Symulacje 25 marca 2008

Niezbyt skomplikowany symulator lotu, w którym przejmujemy kontrolę nad sterowanym drogą radiową śmigłowcem. Zajmujemy się wykonywaniem zlecanych przez grę misji.

Petz: Catz 2
Petz: Catz 2

Symulacje 14 listopada 2007

Petz: Catz 2 to gra familijna, skierowana w szczególności do najmłodszych graczy. Jest to jedna z części w obszernej serii, której poszczególne odsłony skupiają się na różnych zwierzaczkach.

Reel Fishing: Angler's Dream
Reel Fishing: Angler's Dream

Symulacje 25 sierpnia 2009

Reel Fishing: Angler's Dream to realistyczna symulacja wędkarstwa, wyprodukowana przez studio deweloperskie koncernu Marvelous Entertainment. Gracze mają okazję zapolować na ponad 40 gatunków ryb słodko- i słonowodnych, a także pielęgnować złowione trofea w wirtualnym akwarium.

Deadliest Catch: Sea of Chaos
Deadliest Catch: Sea of Chaos

Symulacje 29 listopada 2010

Gra na bazie popularnego programu "Deadliest Catch". Jako kapitan kutra rybackiego zajmujemy się połowem krabów, rywalizując lub współpracując z właścicielami innych jednostek pływających.

Major League Baseball 2K11
Major League Baseball 2K11

Symulacje 8 marca 2011

Major League Baseball 2K11 jest dziesiątą odsłoną cyklu symulacji ulubionego sportu Amerykanów, wydawanego przez firmę 2K Games. W porównaniu z wcześniejszymi częściami serii deweloperzy ze studia Visual Concepts zdecydowali się zwiększyć realizm rozgrywek i wprowadzić znaczące zmiany w oprawie wizualnej. Gra korzysta z oficjalnej licencji najważniejszej amerykańskiej ligi baseballowej.

Pearl Harbor Trilogy: Red Sun Rising
Pearl Harbor Trilogy: Red Sun Rising

Symulacje 5 lipca 2010

Wcielamy się w rolę pilota z okresu II Wojny Światowej i walczymy na Pacyfiku. W pierwszym epizodzie bierzemy udział między innymi w obronie Pearl Harbor i bitwie o Midway.