Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWii
Okładka Puppy Luv (Wii)

Puppy Luv Wii

Opiekujemy się wybranym przez siebie szczeniakiem, dbając nie tylko o zaspokojenie podstawowych potrzeb zwierzaka, ale i również ucząc go nowych sztuczek.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Puppy Luv (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

13listopada2007

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Puppy Luv jest produktem pod wieloma względami nawiązujacym do takich serii jak Dogz, czy Nintendogs. Mamy bowiem okazję ku temu żeby zaopiekować się tytułowym szczeniakiem. Uczestniczymy także w kolejnych miesiącach życia pupila, dbając o jego prawidłowy rozwój. Puppy Luv początkowo planowany był jedynie na komputery osobiste. Dopiero po pewnym czasie zdecydowano się na opracowanie omawianej wersji na Wii. Od swojego pierwowzoru odróżnia się ona przede wszystkim rodzajem zastosowanego sterowania. Wszystkie główne czynności wykonujemy bowiem z użyciem Wii-pilota, odpowiednio manipulując kontrolerem.

Jeszcze przed przystąpieniem do właściwej rozgrywki musimy zdecydować się na rasę psa, wybierając pomiędzy kilkoma dostępnymi wariantami. Właściwa rozgrywka wymaga przede wszystkim zaspokajania podstawowych potrzeb zwierzaka. Szczenię musi mieć zapewnione stałe dostawy odpowiedniego pożywienia. Nie mniej istotną rolę odgrywa mycie psa, czy wychodzenie z nim na spacery. W tym ostatnim przypadku możemy wybierać pomiędzy kilkoma różnymi lokacjami, odwiedzając nie tylko znajdujący się przy posiadłości ogródek, ale i na przykład rozległy park.

Zwierzaka można także uczyć wykonywania około dziesięciu róznych sztuczek. Także i w tym przypadku zadbano o wykorzystanie innowacyjnego kontrolera konsoli Wii. Pies może nauczyć się między innymi aportowania, czy pokonywania przeszkód. Przewidziano też opcję uczestniczenia w pokazach psów, czy zawodach sportowych. Pozyskiwaną w różny sposób gotówkę przeznaczamy między innymi na nowe przyrządy do ćwiczeń, zabawki, czy różnorakie przysmaki.

Akcja obserwowana jest w pełnych trzech wymiarach. Z oczywistych względów najładniej wykonanego samego psa, z którym wchodzimy w różnego rodzaju interakcje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Puppy Luv

Klasyfikacja PEGI Puppy Luv

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.