Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeNDSPCWii
Okładka My Little Baby (NDS)
OkładkaMy Little Baby (NDS)

My Little Baby

My Little Baby to gra symulacyjna adresowana do przyszłych mam. Gracze mają okazję sprawdzić się w roli rodziców dziecka na kilku różnych etapach jego rozwoju. Do ich obowiązków należy m.in. przygotowywanie posiłków, przewijanie, kąpanie, bawienie, ubieranie i usypianie malca.

Symulacje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

My Little Baby Premiera

4lis2008

NDS

12lis2010

PC

18lut2011

Wii

Gry podobne do My Little Baby

The Sims 2

Baby Pals

Babysitting Mania

My Little Baby to produkcja włoskiego studia Raylight Games. Tytuł projektowany był pod kątem wymagań konsoli Nintendo DS, ale z czasem doczekał się także portów na komputery PC i konsolę Wii.

Gra stanowi swego rodzaju symulację opieki nad dzieckiem w czterech stadiach rozwoju – począwszy od wieku niemowlęcego, aż po końcowe lata wczesnego dzieciństwa. W przypadku tak złożonego tematu trudno mówić o realizmie rozgrywki. Twórcy My Little Baby dołożyli jednak starań, by zilustrować podstawowe potrzeby dziecka i obowiązki rodzicielskie.

Zadaniem graczy jest m.in. przygotowywanie posiłków karmienie, przewijanie, kąpanie, bawienie, ubieranie i usypianie malca, a w dalszych etapach rozwoju także nauka chodzenia czy mówienia. Do tego dochodzi logistyka, czyli kupowanie zapasów i właściwa organizacja. Wiele z tych czynności zobrazowanych zostało w postaci prostych mini-gierek. Sukcesy wychowawcze wirtualnych rodziców umożliwiają z kolei odblokowywanie nowych elementów, w tym strojów, mebli czy zabawek dla dziecka.

W grze wykorzystana została autorska technologia studia Raylight Games, w tym silnik graficzny BlueRoses oraz pakiet narzędzi deweloperskich Xrayunwrap. Graficy przygotowali też ponad 100 animacji ruchów dziecka. Niestety nie są one najwyższej jakości. Na osłodę graczom pozostaje możliwość rozmawiania z dzieckiem za pośrednictwem mikrofonu, w tym wydawania poleceń głosowych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3,8 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe My Little Baby: Odpowiednia dla każdego wieku.

My Little Baby Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.2 GHz
  • 512 GB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 7600 lub lepszy)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
NDS
PC
Wii