Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeNDS
Okładka Baby Pals (NDS)

Baby Pals NDS

Sprawujemy troskliwą opiekę nad wybranym przez siebie niemowlęciem. Musimy zaspokoić przede wszystkim podstawowe potrzeby dziecka. Wiele czynności wykonujemy z użyciem ekranu dotykowego konsoli.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Baby Pals (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

13listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Baby Pals jest dość ciekawym produktem, gdyż nasza rola dotyczy sprawowania troskliwej opieki nad niemowlęciem. Oznacza to nie tylko konieczność zaspokajania podstawowych potrzeb dziecka, ale i również dbanie o jego prawidłowy rozwój. Wszystko podane zostało w bardzo przystępnej formie. Opisywana gra powstała wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo DS. Oznacza to między innymi pełne wykorzystanie ekranu dotykowego tego handhelda. Może on służyć do wykonywania ściśle określonych czynności (np. mycie dziecka), czy wybierania niezbędnych w danym momencie przedmiotów.

Jeszcze przez przystąpieniem do właściwej zabawy musimy adoptować nowe niemowlę. Producent przewidział tu możliwość ustalenia paru szczegółów wyglądu. Decydujemy się więc między innymi na konkretny kolor oczu, czy modyfikujemy kształt nosa niemowlaka.

Najważniejszy element rozgrywki stanowią wspomniane już wyżej podstawowe potrzeby, których zaspokajanie niezbędne jest do prawidłowego rozwoju dziecka. Niemowlę należy więc karmić, regularnie kąpać, czy wreszcie wymieniać pieluchy. Kolejny krok stanowi nauczenie dziecka chodzenia oraz wypowiadania prostych słów. Wszystko to zostało zobrazowane w postaci prostych do zrozumienia czynności. Proces ten przebiega więc bez napotykania poważniejszych problemów.

Z niemowlęciem można się również bawić. Zadbano tu przede wszystkim o proste interakcje, jak na przykład łaskotki. Niektóre akcje wymagają jednak posiadania określonych zabawek. Przedmioty te sukcesywnie odblokowywane są w miarę naszych postępów. To samo dotyczy innych przedmiotów, jak chociażby elementów ubioru.

Oprawa wizualna Baby Pals jest dość uproszczona, choć należy zauważyć, iż niemowlę obserwujemy w pełnych trzech wymiarach. Drugi ekran może wyświetlać dodatkowe wskazówki, czy na przykład ukazywać widok na pokój dziecięcy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Baby Pals

Klasyfikacja PEGI Baby Pals

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.