Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWiiPSP
Okładka Williams Pinball Collection (Wii)

Williams Pinball Collection

Remake klasycznego pinballa z czasów automatów zręcznościowych. Gra udostępnia nam 10 najpopularniejszych stołów, znanych z fliperów Williamsa.

Symulacje | pinball

Okładka Williams Pinball Collection (Wii)

producent: FarSight Studios

wydawca: System 3

data premiery gry:

26lut2008

PSP Wii

Williams Pinball Classics to remake znanego pinballa, który najpierw pojawił się na automatach zręcznościowych, a następnie został odtworzony na komputerach PC (rok 2001). Tym razem gra została przeniesiona na konsolę Wii i handheld PSP. Wydawcą tej odsłony jest System 3.

Twórcy, firma FarSight Studios, wykorzystali w swoim produkcie 10 stołów, które pierwotnie zostały zaprojektowane dla wersji przeznaczonej na automaty. Zasady gry są bardzo proste, należy za pomocą specjalnych łapek utrzymywać piłkę przez jak najdłuższy czas na stole i równocześnie wprowadzać ją do odpowiednio oznaczonych pól lub uderzając w konkretne elementy, inkasując przy tym zdobycze punktowe.

Wśród stołów, sygnowanych znaną fanom fliperów marką, wyróżniamy m.in. planszę intergalaktyczną z popularnym Pin Botem czy przerażający motyw domu zabaw. Oprócz standardowych trybów gry możemy również spróbować swoich sił w rozgrywce wieloosobowej.

Producenci dołożyli wszelkich starań, aby każdy element wirtualnego stołu odpowiadał klasycznemu pierwowzorowi. W ten sposób zrekonstruowano plansze z dokładnością do jednej lampy. Dodatkowo odtworzono także dźwięki, które towarzyszyły zdarzeniom na stole. Plansze są kolorowe i wypełnione animowanymi elementami. Grę raz po raz przerywają krótkie cut scenki. Fizyka Williams Pinball Classics została dobrze zaprogramowana, bila tocząca się po planszy zachowuje się bardzo naturalnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Wymagania wiekowe Williams Pinball Collection

odpowiednia dla każdego wieku

PSP
Wii