Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Gottlieb Pinball Classic (Wii)

Gottlieb Pinball Classic Wii

Gottlieb Pinball Classic to, jak sama nazwa wskazuje, symulator zręcznościowego automatu, w którym główną rolę pełni błyszcząca kulka, odbijana za pomocą specjalnych łapek.

Zręcznościowe | pinball | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Gottlieb Pinball Classic (Wii)

producent: System 3

wydawca: System 3

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

15grudnia2006

Gottlieb Pinball Classic to, jak sama nazwa wskazuje, symulator zręcznościowego automatu, w którym główną rolę pełni błyszcząca kulka, odbijana za pomocą specjalnych łapek. Omawiana gra odnosi się do bogatej historii korporacji Gottlieb, związanej od lat trzydziestych XX wieku właśnie z takimi maszynami typu coin-op.

Developerzy przenieśli do wirtualnej rzeczywistości szereg słynnych elektronicznych bilardów, zaprojektowanych przez pracowników wspomnianej firmy w różnych okresach jej działalności. Udostępniono więc m.in.:

  1. Play-Boy (pierwotny rok premiery: 1932)
  2. Ace High (1957)
  3. Central Park (1966)
  4. Big Shot (1973)
  5. Goin' Nuts (1983)
  6. Victory (1987)
  7. Strikes 'N Spares (1995)

Rzecz jasna każdy z zaimplementowanych stołów posiada odmienną konstrukcję i tematykę – począwszy od kart, poprzez wyścigi samochodowe, a skończywszy na wiewiórkach. Wszystkie automaty odwzorowano z dbałością o najdrobniejsze detale, dzięki czemu gracz ma wrażenie, jakby obcował z prawdziwymi maszynami arcade. Dodatkowych wrażeń dostarcza system sterowania, bazujący na bezprzewodowym Wii-kontrolerze.

Sześć różnych ujęć kamery pozwala użytkownikowi na wybranie najlepszej dla niego perspektywy. Miłośnicy zabawy wieloosobowej mogą ponadto zorganizować multiplayerowy turniej dla maksymalnie czterech uczestników. Z myślą o najwytrwalszych łowcach pinballowych punktów przygotowano liczne bonusy do odblokowania (np. dodatkowe stoły).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Gottlieb Pinball Classic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.