Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWii
Okładka Rock N' Roll Climber (Wii)

Rock N' Roll Climber Wii

Ciekawa produkcja, w której możemy wspinać się wirtualne ścianki przy wykorzystaniu Wii Balance Board oraz kontrolerów Wii Remote i Nunchuk.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Rock N' Roll Climber (Wii)

producent: Vitei

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

10sierpnia2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rock N' Roll Climber to nietypowa produkcja oferująca możliwość wspinania się na wirtualne ścianki. Grę opracowało studio Vitei, w którym pracuje między innymi Giles Goddard (odpowiedzialny za 1080 Snowboarding). Dzieło zostało wydane przez firmę Nintendo.

W grze możemy wspinać się na wirtualne ścianki składające się z wielu uchwytów, szczelin i krawędzi. Tytuł wykorzystuje bogaty zestaw urządzeń peryferyjnych kompatybilnych z konsolą Wii. Cyfrowe góry pokonujemy balansując na Wii Balance Board, a za ruchy rękoma naszej postaci odpowiadają kontrolery Wii Remote oraz Nunchuk. Dzięki temu cały proces gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Aby nie było zbyt prosto poszczególne ścianki należy zaliczyć w ciągu kilku minut. Oczywiście cały czas musimy wybierać bezpieczną trasę i uważać żeby nie spaść. Swoje uzasadnienie ma sam tytuł gry - po wdrapaniu się na dany szczyt bohater chwyta za gitarę elektryczną i odgrywa kilka rockowych riffów w ramach rekompensaty za trud. Całość została opracowana za pomocą przyzwoitej oprawy audiowizualnej. W grze oglądamy naszego wirtualnego awatara z perspektywy trzeciej osoby. Na ekranie pojawia się ponadto zegar odmierzający pozostały czas oraz dodatkowe graficzne wskaźniki równowagi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Rock N' Roll Climber

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Rock N' Roll Climber

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
GDC - najciekawsze wieści z konferencji Nintendo
GDC - najciekawsze wieści z konferencji Nintendo

wiadomość26 marca 2009

Dzień drugi Game Developers Conference przyniósł kilka interesujących informacji i wydarzeń. Do grona tych drugich z pewnością aspirować mogła konferencja japońskiego koncernu Nintendo, w trakcie której jego szefostwo, na czele z prezesem Saturo Iwatą, przekazało kilka nowych wieści o aktualnych planach producenta i wydawcy.