Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

15. side-scroll

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 15. Najpopularniejsze gry o tematyce side-scroll.

PC
PC Windows421 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 535 Sony PlayStation 4242 Sony PlayStation 315 Sony PlayStation 21 Sony PlayStation 111 PlayStation Portable7 PlayStation Vita31
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S35 Microsoft XBOX ONE216 Microsoft Xbox 3609
Microsoft Xbox
Mobile
Android65 Apple iOS81 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch285 Nintendo Wii2 Nintendo DS2 Nintendo Wii U6 Nintendo 3DS12 Game Boy Advance2
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

side-scroll
Black Witchcraft
Black Witchcraft

Akcji 2022

Oryginalna gra RPG akcji z elementami platformówki i beat 'em upa, opracowana przez niezależne, koreańskie studio QuattroGear. Gracze wcielają się w wiedźmę Ligeię, która trafia do opanowanego przez demony domu Usherów – łowców czarownic. W Black Witchcraft akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej – rozgrywka została oparta na eksploracji otoczenia, skakaniu po platformach, omijaniu licznych pułapek, a przede wszystkim na walce z przeciwnikami.

PCPS4XONESwitch

Burning Daylight
Burning Daylight

Przygodowe 19 kwietnia 2019

Darmowa gra przygodowa osadzona w dystopijnym uniwersum przyszłości. W Burning Daylight wcielamy się w cierpiącego na amnezję mężczyznę, który próbuje rozwikłać zagadkę swojej przeszłości, poznając przy tym zasady rządzące niegościnnym światem.

PC

A Tale of Paper
A Tale of Paper

Zręcznościowe 14 października 2020

A Tale of Paper jest platformówką niezależnego studia Open House Games. W grze kierujemy losami papierowego ludzika o imieniu Line, który wyrusza do magicznego świata, by spełnić marzenie swojego twórcy.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

The Coma 2: Vicious Sisters
The Coma 2: Vicious Sisters

Przygodowe 28 stycznia 2020

Gra przygodowa należąca do podgatunku survival horror. The Coma 2: Vicious Sisters stanowi kontynuację udanego tytułu z 2015 roku. Za jej stworzenie odpowiada koreańskie studio Devespresso Games, znane także z Vambrace: Cold Soul.

PCPS4XONESwitch

Azure Striker Gunvolt: Striker Pack
Azure Striker Gunvolt: Striker Pack

Akcji 4 października 2016

Pakiet dwóch gier platformowych znanych głównie z Nintendo 3DS. Obydwie produkcje cechują się dynamicznym, widowiskowym systemem walki. Za stworzenie zarówno wspomnianych tytułów, jak i kompilacji odpowiada japońskie studio Inti Creates (twórcy gier z serii Mega Man Zero).

PS4Switch3DS

Steel Rain
Steel Rain

Akcji 3 grudnia 2015

Osadzona w realiach science fiction side-scrollowa strzelanina 2D z elementami strategii oraz RPG. Oprócz odpierania kolejnych fal przeciwników oraz walki z potężnymi bossami, w grze zajmujemy się także budową kolonii, prowadzeniem badań nad nowymi technologiami oraz rozwijaniem umiejętności.

PCXONE

Claws of Furry
Claws of Furry

Akcji 4 września 2018

Niezwykle dynamiczny, roguelike'owy brawler, w którym bohaterami są cztery koty ninja próbujące uratować swojego starego mistrza. Twórcami gry Claws of Furry są deweloperzy z niezależnego studia Terahard.

PCPS4XONESwitch

OlliOlli World
OlliOlli World

Zręcznościowe grudzień 2021

Trzecia odsłona cyklu auto-runnerów autorstwa niezależnego studia Roll7. W OlliOlli World wcielamy się w młodego skatera przemierzającego utopijny Radland. Podczas gry natrafiamy na ekscentrycznych bohaterów oraz odwiedzamy kolorowe lokacje.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Endless Memories
Endless Memories

Akcji 19 października 2020

Platformówka reprezentująca podgatunek metroidvania, w której wcielamy się w Rema – dotkniętego amnezją podróżnika próbującego odzyskać utracone wspomnienia poprzez badanie tajemnic ośmiu różnych snów. W trakcie rozgrywki przemierzamy rozległe lokacje, stawiamy czoła czyhającym w nich niebezpieczeństwom, a także rozwiązujemy pomysłowe zagadki. Dopełnieniem tego wszystkiego są rozbudowane elementy RPG.

PCSwitch

River City Ransom: Knights of Justice
River City Ransom: Knights of Justice

Akcji 30 kwietnia 2014

Scrollowana bijatyka z elementami gatunku jRPG. Podczas zabawy wcielamy się w bohatera starającego się uwolnić świat od zła. Dokonujemy tego walcząc z setkami przeciwników stających na naszej drodze.

3DS

Worse Than Death
Worse Than Death

Przygodowe 1 lipca 2019

Gra przygodowa utrzymana w konwencji side-scrollowego horroru 2D. W Worse Than Death wcielamy się w Holly – dziewczyna musi wyrwać się ze szponów tajemniczej, nadnaturalnej siły, która opanowała jej rodzinne miasteczko, a także uratować swojego najlepszego przyjaciela.

PCPS4SwitchiOS

Georifters
Georifters

Akcji 28 maja 2020

Platformowa gra akcji, w której przejmujemy kontrolę nad bohaterami potrafiącymi wpływać na otoczenie. Owe zdolności pozwalają im na przykład przesuwać i tworzyć platformy czy używać wybranych obiektów w charakterze broni.

PCPS4XONESwitch

The Unholy Society
The Unholy Society

Przygodowe 25 lutego 2020

Humorystyczna polska przygodówka z pierwiastkiem akcji, w której wcielamy się w cynicznego egzorcystę, stającego do obrony świata przed szeroko pojętą ciemnością (sługami Szatana, demonami, wilkołakami etc.) na osobisty rozkaz papieża. W The Unholy Society towarzyszymy protagoniście w poszukiwaniach sług zła, biorąc przy tym udział w egzorcyzmach zrealizowanych w formie pojedynków inspirowanych bijatykami.

PCSwitch

Stained
Stained

Przygodowe 8 października 2012

Side-scrollowa platformówka 2.5D, wzbogacona elementami walki oraz szeregiem interesujących zagadek logicznych. W grze wcielamy się w tajemniczą, zakapturzoną postać z kosą, która przemierza wnętrze starożytnego zamku. W oknach budowli ukryta została pamięć tragicznych wydarzeń z przeszłości, podczas których plaga potworów zrównała z ziemią tętniące życiem królestwo.

PC

BATTLECREW Space Pirates
BATTLECREW Space Pirates

Akcji 10 lipca 2017

Opracowana przez francuskie studio DONTNOD Eleven gra akcji, ukierunkowana na rywalizację graczy za pośrednictwem sieci. W BATTLECREW Space Pirates wcielamy się w charyzmatycznych gwiezdnych piratów, walczących o najwspanialsze skarby w galaktyce. Gracze mogą wybierać spośród czterech klas postaci, z których każda odznacza się unikalnymi atakami oraz sposobem poruszania się. Zabawa polega na pojedynkach dwóch max.

PC

Tandem: A Tale of Shadows
Tandem: A Tale of Shadows

Logiczne listopad 2021

Ciekawa hybryda platformówki i gry logicznej. W Tandem: A Tale of Shadows kontrolujemy dziewczynkę imieniem Emma i towarzyszącego jej misia – Fentona. Protagoniści przemierzają XIX-wieczną posiadłość, rozwiązując pomysłowe zagadki i stawiając czoła niebezpieczeństwom.

PCPS4XONESwitch

The Plan
The Plan

Zręcznościowe 10 lutego 2013

Darmowa gra niezależna wymykająca się klasyfikacji gatunkowej. W The Plan od Krillbite Studio przejmujemy kontrolę nad muchą, która próbuje opuścić mroczny las. Na drodze ponad korony drzew owad napotyka liczne przeszkody, jak gałęzie, spadające liście czy pajęczyny. Produkcję zaprojektowano w taki sposób, by można było ją ukończyć w raptem dziesięć minut.

PC

GoNNER
GoNNER

Akcji 12 października 2016

Platformowa gra akcji z elementami zaczerpniętymi z gatunku roguelike. Główny bohater przemierza niebezpieczną krainę w poszukiwaniu idealnej ozdoby, którą zamierza przekazać swojej jedynej przyjaciółce - naziemnej wielorybicy Sally. Po drodze heros musi stawić czoła niezliczonym adwersarzom. Sprawy nie ułatwia fakt, że lokacje są generowane losowo, a po śmierci trzeba rozpocząć podróż od nowa.

PCPS4XONESwitch

Zheros
Zheros

Bijatyki 15 lutego 2015

Zrealizowana z dużym poczuciem humoru side-scrollowa bijatyka autorstwa Rimlight Studios, w skład którego weszli deweloperzy z doświadczeniem zarówno w grach mobilnych, jak i multiplatformowych produkcjach klasy AAA. Akcja Zheros osadzona jest w realiach science fiction, a w grze wcielamy się w postać jednego z dwójki superbohaterów, aby stawić czoła szalonemu naukowcowi zwanemu Dr. Vendettą, którego plan zakłada mutację wszystkich żyjących istot i podporządkowanie ich swojej władzy.

PCPS4XONE

Spark the Electric Jester
Spark the Electric Jester

Zręcznościowe 11 kwietnia 2017

Oldskulowa platformówka 2D, silnie nawiązująca do klasycznej serii firmy Sega, której bohaterem jest naddźwiękowy jeż – Sonic the Hedgehog. Produkcja powstała dzięki zbiórce na portalu Kickstarer. Za jej stworzenie odpowiada niezależne studio Feperd Games.

PC

River City: Tokyo Rumble
River City: Tokyo Rumble

Bijatyki 8 sierpnia 2013

Dwuwymiarowa scrollowana bijatyka należąca do słynnego cyklu Kunio-kun, towarzyszącego graczom od 1986 roku. Wcielamy się w chłopaka o imieniu Kunio, który wraz ze swoimi znajomymi zamierza powstrzymać gangsterów, panoszących się po ulicach Tokio.

3DS

Exit the Gungeon
Exit the Gungeon

Zręcznościowe 19 września 2019

Exit the Gungeon to połączenie gry akcji i dungeon crawlera od studia Dodge Roll. Celem gracza jest pokonywanie generowanych losowo, stale poruszających się plansz i likwidowanie znajdujących się na nich przeciwników.

PCPS4XONESwitchiOS

Graceful Explosion Machine
Graceful Explosion Machine

Akcji 6 kwietnia 2017

Klasyczna dwuwymiarowa gra akcji z gatunku shoot’em up. Graceful Explosion Machine pozwala graczom zasiąść za sterami futurystycznego statku kosmicznego. Tytułowy GEM to zaawansowany, doskonale uzbrojony wehikuł, którego pilot utknął w głębokim kosmosie. Chcąc odnaleźć drogę powrotną, musi zaś stawić czoła hordom agresywnie nastawionych Obcych. Akcję gry obserwujemy z boku, podążając nieustannie w prawo przez ponad 30 poziomów ulokowanych w czterech zróżnicowanych światach.

PCPS4Switch

Ageless
Ageless

Zręcznościowe 28 lipca 2020

Dynamiczna platformówka osadzona w baśniowym świecie, w którym sterujemy bohaterką mogącą wpływać na wiek fauny i flory. Za powstanie Ageless odpowiada One More Dream Studios, zaś wydaniem zajęło się Team17.

PCSwitch