Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCiOSWPAND
Okładka Hungry Shark Evolution (PC)

Hungry Shark Evolution

Piąta odsłona znanej serii mobilnej, po raz pierwszy udostępniona także użytkownikom Windows 8.1.

Akcji | zagraj za darmo | elementy zręcznościowe | side-scroll

Okładka Hungry Shark Evolution (PC)

data premiery gry:

24paź2012

iOS

12gru2012

AND

7sie2014

WP

11sie2014

PC

Hungry Shark Evolution to piąta odsłona popularnej serii mobilnej, wykreowanej przez brytyjskie studio Future Games of London. Poprzednie części cyklu były produkcjami ekskluzywnymi dla urządzeń przenośnych z Androidem lub iOS na pokładzie. Za sprawą firmy Ubisoft tytuł trafił jednak po raz pierwszy nie tylko w ręce użytkowników Windows Phone, ale także posiadaczy tabletów i komputerów z systemem Windows 8.1.

W grze wcielamy się w skórę tytułowego, wiecznie głodnego rekina i eksplorujemy głębiny oceanu w poszukiwaniu pożywienia. Celem zabawy jest wykonywanie kolejnych misji, które ukryte są w rozsianych po dnie oceanu muszlach i polegają np. na wykonaniu odpowiednio wysokiego skoku lub pochłonięciu określonej ilości tropikalnych ryb. Swoistym utrudnieniem jest fakt, iż pasek energii rekina nieustannie spada, więc żeby zapobiec śmierci, nasz protoplasta musi regularnie uzupełniać zawartość żołądka. Jego pokarmem stają się rozmaite gatunki morskiej fauny, a czasem również przelatujące nad taflą wody ptaki oraz niczego nie spodziewający się nurkowie i plażowicze. Czasem jednak na naszej drodze pojawiają się gatunki niejadalne (meduzy, jeżowce) lub inne niebezpieczeństwa (gigantyczne kraby, łodzie podwodne), których za wszelką cenę należy się wystrzegać.

Do wykonania mamy kilkadziesiąt misji, podzielonych na sześć głównych rozdziałów. Za wykonanie każdej z nich nagradzani jesteśmy wzrostem doświadczenia oraz gotówką, dzięki której możemy ulepszyć zdolności naszego rekina: prędkość, przyspieszenie czy szybkość jedzenia. Po rozwinięciu osobnika do maksymalnego poziomu, odblokujemy dostęp do kolejnych gatunków, takich jak mako, rekin-młot, rekin tygrysi czy żarłacz olbrzymi. Każdy z nich cechuje się nieco większą odpornością na ataki oraz wysokie ciśnienie, co pozwoli nam zejść jeszcze głębiej w odmęty oceanu. Jako że tytuł udostępniany jest w systemie free-to-play, w specjalnym sklepie możemy za realną gotówkę nabywać przydatne bonusy i wcześniej odblokowywać niedostępne elementy gry.

Mimo że gra Hungry Shark Evolution wywodzi się z urządzeń przenośnych, to jakość oprawy nie ustępuje w znacznym stopniu współczesnym jej produkcjom konsolowym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Hungry Shark Evolution

Wymagania wiekowe Hungry Shark Evolution

18+

Wymagania sprzętowe Hungry Shark Evolution

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: 160 MB HDD, Windows 8.1
PC
WP
AND
iOS