Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Side-scroll - Gry Nintendo 3DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce side-scroll na platformę 3DS.

3DS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

side-scroll
AeternoBlade
AeternoBlade

Akcji 18 lutego 2014

Platformowa gra akcji z elementami RPG zrealizowana w klasycznej konwencji metroidvanii. Gracze wcielają się w młodą wojowniczkę, władającą mieczem kontrolującym czas, która chce zemścić się na demonie odpowiadającym za zniszczenie jej wioski.

Azure Striker Gunvolt 2
Azure Striker Gunvolt 2

Zręcznościowe 25 sierpnia 2016

Kontynuacja dwuwymiarowej zręcznościówki z 2014 roku, opracowana ponownie przez twórców ze studia Inti Creates, znanego głównie za sprawą miniserii Mega Man Zero. W grze Azure Striker Gunvolt 2 śledzimy dalsze losy Gunvolta oraz znanych z poprzedniczki bohaterów, którzy przeciwstawiają się korporacyjnemu porządkowi świata przyszłości.

River City: Tokyo Rumble
River City: Tokyo Rumble

Bijatyki 8 sierpnia 2013

Dwuwymiarowa scrollowana bijatyka należąca do słynnego cyklu Kunio-kun, towarzyszącego graczom od 1986 roku. Wcielamy się w chłopaka o imieniu Kunio, który wraz ze swoimi znajomymi zamierza powstrzymać gangsterów, panoszących się po ulicach Tokio.

River City: Rival Showdown
River City: Rival Showdown

Akcji 27 października 2016

Kolejna część serii Kunio-kun, czyli klasycznych beat’em upów tworzonych przez studio Arc System Works. Gracze ponownie wcielają się w Kunio, którego zadanie polega tym razem na odnalezieniu zaginionej dziewczyny Rikiego oraz rozwikłaniu zagadki ataku ze strony tajemniczych zbirów, którego padł ofiarą. W trakcie zabawy w River City: Rival Showdown nieustannie podążamy w prawo i walczymy z zastępami przeciwników.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze
Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze

Przygodowe 11 listopada 2014

Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze to dynamiczna side-scrollowana platformówka, powstała na licencji serialu animowanego stacji Nickelodeon o Wojowniczych Żółwiach Ninja. Podczas zabawy przemierzamy Nowy Jork i Wymiar X, tocząc walki i pokonując etapy zręcznościowe. Do dyspozycji mamy cztery zróżnicowane postacie tytułowych Żółwi Ninja. Gra jest dziełem studia WayForward Technologies.

Azure Striker Gunvolt: Striker Pack
Azure Striker Gunvolt: Striker Pack

Akcji 4 października 2016

Pakiet dwóch gier platformowych znanych głównie z Nintendo 3DS. Obydwie produkcje cechują się dynamicznym, widowiskowym systemem walki. Za stworzenie zarówno wspomnianych tytułów, jak i kompilacji odpowiada japońskie studio Inti Creates (twórcy gier z serii Mega Man Zero).

River City Ransom: Knights of Justice
River City Ransom: Knights of Justice

Akcji 30 kwietnia 2014

Scrollowana bijatyka z elementami gatunku jRPG. Podczas zabawy wcielamy się w bohatera starającego się uwolnić świat od zła. Dokonujemy tego walcząc z setkami przeciwników stających na naszej drodze.

Azure Striker Gunvolt
Azure Striker Gunvolt

Zręcznościowe 29 sierpnia 2014

Opracowana przez japońskie studio Inti Creates side-scrollowa zręcznościówka 2D. Akcję Azure Striker Gunvolt osadzono w przyszłości, w której ludzkość kontrolowana jest przez potężną korporację Sumeragi. Podczas zabawy wcielamy się w należącego do ruchu oporu nastolatka, który postanawia przeciwstawić się istniejącemu stanowi rzeczy. Rozgrywka nawiązuje do klasyki gatunku, a w jej trakcie przemierzamy kolejne lokacje wypełnione zróżnicowanymi przeciwnikami i stawiamy czoła potężnym bossom.

Skypeace
Skypeace

Zręcznościowe 24 czerwca 2014

Prosta pod względem założeń side-scrollowana strzelanka, której cechą charakterystyczną jest nietypowe sterowanie. Celem zabawy jest wyśrubowanie wyników punktowych i zdobycie najwyższej możliwej noty za styl na każdej planszy.

Bloo Kid 2
Bloo Kid 2

Zręcznościowe 7 maja 2015

Druga część serii klasycznych platformówek, w której wcielamy się w tytułowego bohatera mknącego przez barwne poziomy, przeskakującego przeszkody oraz stawiającego czoła przeciwnikom. Źródłem inspiracji dla Bloo Kid 2 były takie cykle jak Super Mario, Sonic czy Alex Kidd.

Gunslugs 2
Gunslugs 2

Akcji 22 października 2015

Kontynuacja zwariowanej, zręcznościowej strzelaniny 2D, pod względem mechaniki przywodząca na myśl klasyczną Contrę oraz kultowy cykl Metal Slug. W produkcji studia OrangePixel panuje jednak zdecydowanie większy chaos, potęgowany przez niezliczoną liczbę pocisków, przeciwników i wybuchów, uniemożliwiających chłodną analizę sytuacji; na szczęście nie brakuje też apteczek. Ukończenie głównej kampanii wymaga przejścia siedmiu rozdziałów, podzielonych w sumie na 56 poziomów.

Cartoon Network: Battle Crashers
Cartoon Network: Battle Crashers

Akcji 8 listopada 2016

Side-scrollowa gra akcji autorstwa niezależnego, francuskiego studia Magic Pockets, w której wcielamy się w bohaterów popularnych kreskówek stacji telewizyjnej Cartoon Network. W grze Battle Crashers postaci znane z seriali Wujcio Dobra Rada, Clarence, Zwyczajny serial, Niesamowity świat Gumballa oraz Pora na przygodę! łączą swe siły celem pokonania nikczemnych Odłamkostworów i przywrócenia porządku na świecie.