Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPC3DSXONESwitchPS4
Okładka AeternoBlade (PSV)

AeternoBlade

Platformowa gra akcji z elementami RPG zrealizowana w klasycznej konwencji metroidvanii. Gracze wcielają się w młodą wojowniczkę, władającą mieczem kontrolującym czas, która chce zemścić się na demonie odpowiadającym za zniszczenie jej wioski.

Akcji | fantasy | platformówki | elementy RPG | metroidvania | indie | 2.5D | side-scroll | przygodowe gry akcji

Okładka AeternoBlade (PSV)

data premiery gry:

18lut2014

3DS

18gru2014

PSV

4sie2015

PS4

30sie2017

XONE

1lut2018

Switch

8wrz2020

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

AeternoBlade na PC, Switch itd. to zręcznościowa gra akcji z elementami RPG. Za stworzenie produkcji odpowiada małe niezależne studio Corecell Technology z Tajlandii. Tytuł jest czwartym konsolowym projektem twórców – wcześniejszymi były przeznaczone dla dzieci WickedMonster Blast! i B-Units Build-It!, a także Crazy Strike Bowling, które ukazały się na Wii, PlayStation 3 oraz Nintendo DS. AeternoBlade wyszło pierwotnie w 2014 roku na konsolach Nintendo 3DS i PS Vita. Wersja na nowsze urządzenia nie różni się znacząco od oryginałów i posiada jedynie nieco ulepszoną oprawę graficzną.

Fabuła

Główną bohaterką AeternoBlade jest młoda wojowniczka o imieniu Freyja, walcząca z demonicznym Beladimem, który odpowiada za zniszczenie jej rodzinnej wioski. Na początku gry protagonistka staje twarzą w twarz ze swoim oponentem i ginie z jego ręki. Jednak dzięki magicznej mocy swojego miecza cofa się w czasie o kilka dni, dzięki czemu może lepiej przygotować się do ostatecznego starcia i wykorzystać potencjał drzemiący w ostrzu. Fabuła oparta jest na popularnych schematach i mimo kilku zwrotów akcji nie zaskoczy niczym fanów opowieści fantasy.

Mechanika

Rozgrywka została zrealizowana w popularnej konwencji metroidvanii. Oznacza to, że mamy do czynienia ze scrollowaną grafiką, w tym przypadku zrealizowaną w technice 2.5D, przedstawiającą obszerną mapę, którą eksplorujemy, pokonując przeciwników oraz zdobywając skarby i nowe umiejętności odblokowujące kolejne lokacje. System walki jest prosty i opiera się na wykorzystaniu kilku rodzajów ataków oraz nieskomplikowanych kombosów. Podczas pojedynków możemy skakać i kucać, unikając wymierzonych w nas ciosów. Pokonani wrogowie zostawiają kolorowe sfery zapewniające różne bonusy. Żółte spełniają rolę punktów doświadczenia, za które wykupujemy nowe zdolności, czerwone regenerują zdrowie, niebieskie magię, a zielone ładują pasek specjalnego ataku, pozwalający wykorzystać moce zatrzymywania i przewijania czasu. Postać modyfikujemy dodatkowo, wkładając do ekwipunku relikty zapewniające pasywne bonusy do ataku lub obrony.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna i muzyczna gry nie stoi na najwyższym poziomie. Chociaż w wersjach na PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switch twórcy poprawili jakość tekstur i modeli postaci oraz otoczenia, dodając nowe detale względem oryginału na 3DS-ie oraz Vicie, to nadal wygląd programu nie odpowiada panującym standardom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI AeternoBlade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe AeternoBlade

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10
3DS
PSV
PS4
Switch
XONE
PC