Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatyki3DS
Okładka River City: Tokyo Rumble (3DS)
OkładkaRiver City: Tokyo Rumble (3DS)

River City: Tokyo Rumble 3DS

Dwuwymiarowa scrollowana bijatyka należąca do słynnego cyklu Kunio-kun, towarzyszącego graczom od 1986 roku. Wcielamy się w chłopaka o imieniu Kunio, który wraz ze swoimi znajomymi zamierza powstrzymać gangsterów, panoszących się po ulicach Tokio.

Bijatyki | elementy RPG | 2D | side-scroll | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

River City: Tokyo Rumble Premiera 3DS

8sierpnia2013

producent: Arc System Works wydawca: Natsume Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

River City: Tokyo Rumble na 3DS to anglojęzyczna wersja japońskiej gry Nekketsu Kouha Kunio-Kun SP: Rantou Kyousoukyoku. Tytuł należy do cyklu Kunio-kun, który od wielu lat towarzyszy graczom. Marka istnieje bowiem od 1986 roku i oferuje rozmaite produkcje, w tym chociażby zwariowaną wersję piłki nożnej, którą w Europie znamy pod tytułem Goal 3. Za projekt odpowiada studio Arc System Works, twórcy gier z serii BlazBlue i Guilty Gear.

Fabuła

W River City: Tokyo Rumble poznajemy losy młodego chłopaka o imieniu Kunio, który wraz ze swoimi przyjaciółmi rozpoczyna walkę z niebezpiecznymi gangsterami. Organizacja przestępcza rozpanoszyła się bowiem w Tokio i to od nas zależy, czy ulice miasta ponownie staną się bezpieczne.

Mechanika

Produkcja jest scrollowaną, dwuwymiarową bijatyką z elementami RPG-a. Podczas rozgrywki wcielamy się w znane fanom marki postacie, jak Kunio i Riki, a naszym zadaniem jest okładanie czym popadnie napotkanych przeciwników. System walki jest stosunkowo prosty i nie oferuje rozbudowanych combosów, ale zamiast tego bohaterowie mogą korzystać z rozmaitych przedmiotów codziennego użytku, np. piłki, którą kopią w stronę wroga, łańcucha czy też rowerów. Oczywiście podstawową bronią są pięści i nogi. W River City: Tokyo Rumble na 3DS przemierzanie kolejnych lokacji staje się z czasem coraz trudniejsze, gdyż przeciwnicy rosną w siłę, ale to samo spotyka i naszych podopiecznych. W trakcie rozgrywki zdobywamy bowiem doświadczenie przekładające się na rozwój umiejętności herosów. Dodatkowo można podejmować się specjalnych misji, zapewniających pieniądze albo nagradzających nasze starania nowymi ciosami specjalnymi.

Tryby gry

Choć głównym trybem zabawy w River City: Tokyo Rumble jest kampania fabularna, twórcy przygotowali także kilka dodatkowych opcji. Jedną z nich jest Rumble przeznaczone dla maksymalnie czterech osób (gra wspiera Local Play i Download Play), gdzie walczymy z kolegami. Ponadto można spróbować sił w zabawie w dwa ognie.

Kwestie techniczne

River City: Tokyo Rumble zostało zrealizowane stylu graficznym towarzyszącym marce Kunio-kun od początku jej istnienia. Deweloperzy nie silili się na zbytnie urozmaicenia, ale wykorzystali dolny ekran konsolki 3DS do wyświetlania mapy lokacji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe River City: Tokyo Rumble: Odpowiednia dla każdego wieku.