Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka River City: Rival Showdown (3DS)
OkładkaRiver City: Rival Showdown (3DS)

River City: Rival Showdown 3DS

Kolejna część serii Kunio-kun, czyli klasycznych beat’em upów tworzonych przez studio Arc System Works.

Akcji | 2D | beat 'em up | side-scroll | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

River City: Rival Showdown Premiera 3DS

27października2016

producent: Arc System Works wydawca: Natsume Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do River City: Rival Showdown

Naruto SD: Powerful Shippuden

Code of Princess

Power Rangers Megaforce

River City: Rival Showdown na platformę 3DS to anglojęzyczna wersja wydanej w 2016 roku w Japonii gry zatytułowanej Downtown Nekketsu Monogatari SP. Produkcja jest kolejną odsłoną serii Kunio-kun, w skład której wchodzą rozmaite scrollowane bijatyki oraz niecodzienne gry sportowe.

Fabuła

Gra opowiada o kolejnej przygodzie znanego z poprzednich części mężczyzny o imieniu Kunio. Tym razem wplątał się on w bardzo dziwną aferę – z jednej strony został pewnego dnia zaatakowany przez tajemniczych zbirów, a z drugiej dziewczyna Rikiego zaginęła. Oba zdarzenia są ze sobą powiązane, ale na rozwikłanie zagadki mamy tylko trzy dni.

Mechanika

River City: Rival Showdown pod względem rozgrywki nie różni się niczym ciekawym od pozostałych odsłon serii. Jest to więc dwuwymiarowa bijatyka z elementami RPG. Gracze przemierzają udostępnione lokacje, w których praktycznie tylko i wyłącznie walczą. Na naszej drodze stają rozmaici gangsterzy. Okładamy ich pięściami i kopniakami, czasami posiłkując się specjalnymi ciosami. Dodatkowo możemy korzystać ze znalezionych broni, np. drewnianej pałki czy parasolki. Kunio zdobywa w walce doświadczenie, dzięki czemu z czasem staje się coraz silniejszy i może stawiać czoła potężniejszym przeciwnikom.

System walki nie jest skomplikowany, choć wymaga zręczności i uważnego wyprowadzania ciosów, gdyż bohater zazwyczaj bije się z kilkoma przeciwnikami naraz. Ponadto opisywany jest on dwoma parametrami – HP i SP. Pierwszy odpowiada za zdrowie, a drugi za energię niezbędną do wyprowadzania „magicznych” ciosów. Podczas zabawy należy mieć je cały czas na uwadze.

Kwestie techniczne

Stylistyka serii Kunio-kun nie zmieniła się przez szereg lat i River City: Rival Showdown na platformę 3DS również nie wprowadza do niej żadnych diametralnych zmian. Oczywiście deweloperzy zatroszczyli się o zróżnicowane lokacje czy też ciekawe efekty specjalne towarzyszące niektórym ciosom, ale wieloletni fani cyklu od razu poczują się jak ryba w wodzie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe River City: Rival Showdown: Odpowiednia dla każdego wieku.