Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka River City Ransom: Knights of Justice (3DS)
OkładkaRiver City Ransom: Knights of Justice (3DS)

River City Ransom: Knights of Justice 3DS

Scrollowana bijatyka z elementami gatunku jRPG. Podczas zabawy wcielamy się w bohatera starającego się uwolnić świat od zła. Dokonujemy tego walcząc z setkami przeciwników stających na naszej drodze.

Akcji | elementy RPG | 2D | beat 'em up | side-scroll | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

River City Ransom: Knights of Justice Premiera 3DS

30kwietnia2014

producent: Million Co. wydawca: Natsume Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do River City Ransom: Knights of Justice

Naruto SD: Powerful Shippuden

Code of Princess

Power Rangers Megaforce

River City Ransom: Knights of Justice to kolejna odsłona popularnego przed laty cyklu Kunio-kun, który, pomimo mniejszego zainteresowania, jest rozwijany po dziś dzień. Produkcja przeznaczona na platformę 3DS pierwotnie ukazała się w Japonii w 2014 roku pod tytułem Nekketsu Mahou Monogatari, a do Europy dotarła dopiero w 2017 roku dzięki firmie Natsume.

Fabuła

Świat gry pogrążony jest w mroku, gdyż opanowały go złe moce. Po kilku latach panowania nieczystych sił, pojawił się jednak śmiałek (jest nim oczywiście Kunio, tyle że występujący pod innym imieniem), o którym mówiła pradawna przepowiednia. Zadaniem graczy jest pozbycie się zła i przywrócenie pokoju.

Mechanika

Pod względem mechaniki rozgrywki, River City Ransom: Knights of Justice nie różni się diametralnie od np. River City: Tokyo Rumble, choć ma pewne naleciałości z gatunku jRPG. Jest to więc taka mieszanka scrollowanej bijatyki z japońska grą fabularną. W odróżnieniu od innych gier z cyklu Kunio-kun, akcja opisywanego projektu rozgrywa się w fantastycznym świecie, a podczas zabawy nie walczymy tylko z ludźmi, ale też z rozmaitymi potworami i zombie.

Zręcznościowa walka polega na okładaniu pięściami i kopaniu przeciwników. Nie brakuje także rozmaitych narzędzi mordu, np. mieczy. Znajdujemy je zazwyczaj na każdej lokacji, ewentualnie korzystamy z tych, które w czasie starć wypadają z rąk przeciwników. Dodatkowo podczas przygody możemy przyjmować do naszego grona dwie postacie, które pomagają w walce. Co ciekawe, można się też między nimi przełączać w dowolnej chwili.

Kwestie techniczne

River City Ransom: Knights of Justice na platformę 3DS wygląda bardzo podobnie, jak wszystkie inne odsłony serii Kunio-kun. Deweloperzy wykorzystali ten sam, charakterystyczny styl graficzny, choć oczywiście względu na realia (kraina fantasty zamiast japońskich ulic) całość wypada nieco inaczej.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe River City Ransom: Knights of Justice: Odpowiednia dla każdego wieku.