Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Side-scroll - Gry Xbox 360

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce side-scroll na platformę Microsoft Xbox 360 ułożone według popularności.

X360
side-scroll
Czas
Akcji1 Zręcznościowe2
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Metal Slug XX
Metal Slug XX

Akcji 19 maja 2010

Kolejna odsłona popularnej serii dwuwymiarowych strzelanin. Wcieramy się w postać dzielnego komandosa, likwidując napotykanych przeciwników. Zasiadamy też za sterami opancerzonych maszyn, między innymi tytułowego czołgu.

Adventures of Pip
Adventures of Pip

Zręcznościowe prace wstrzymane

Oldskulowa platformówka 2D, cechująca się nietypową fabułą i systemem rozwoju bohatera. Adventures of Pip ma za sobą udaną zbiórkę na Kickstarterze, dzięki czemu ukazała się na wielu platformach sprzętowych. Adventures of Pip przenosi nas do Królestwa Pikseli, w którym źródłem wszelkiego życia jest nieustający przepływ bitów. Światu zagraża jednak zła Kościana Królowa, która porwała piękną księżniczkę i opanowała krainę z pomocą zastępów kościanych wojowników. Jedyną osobą mogącą ją powstrzymać jest nasz bohater, Pip, który posiadł niezwykłą umiejętność absorpcji pikseli z ciał zabitych wrogów. Pod względem mechaniki mamy do czynienia z klasyczną side-scrollową platformówką pokroju Super Mario Bros, a zatem podczas zabawy przemierzamy dwuwymiarowe poziomy, rozwiązujemy zagadki przestrzenne i walczymy z wrogami. Gra oferuje przy tym innowacyjny system rozwoju postaci. Początkowo protagonista to zaledwie jeden piksel, ale z czasem przeobraża się w 8- i 16- bitowego herosa, zyskując przy tym nowe umiejętności.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze
Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze

Przygodowe 28 października 2014

Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze to dynamiczna side-scrollowana platformówka, powstała na licencji serialu animowanego stacji Nickelodeon o Wojowniczych Żółwiach Ninja. Podczas zabawy przemierzamy Nowy Jork i Wymiar X, tocząc walki i pokonując etapy zręcznościowe. Do dyspozycji mamy cztery zróżnicowane postacie tytułowych Żółwi Ninja. Gra jest dziełem studia WayForward Technologies.

Deathsmiles
Deathsmiles

Zręcznościowe 29 czerwca 2010

Zręcznościowa, dynamiczna gra akcji z dwuwymiarową grafiką stworzoną przez studio Cave. W grze wcielamy się w jednego z czterech dostępnych aniołków i rozpoczynamy istny pogrom demonów. Całość zaprezentowano w mangowej stylistyce. Nieliniowość fabuły i efekty audiowizualne czynią tą z pozoru prostą gierkę dość interesującą pozycją.