Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PC
Okładka Deathsmiles (X360)
OkładkaDeathsmiles (X360)

Deathsmiles

Zręcznościowa, dynamiczna gra akcji z dwuwymiarową grafiką stworzoną przez studio Cave. W grze wcielamy się w jednego z czterech dostępnych aniołków i rozpoczynamy istny pogrom demonów. Całość zaprezentowano w mangowej stylistyce.

Zręcznościowe | fantasy | 2D | shoot 'em up | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deathsmiles Premiera

29cze2010

X360

10mar2016

PC

producent: Cave wydawca: Aksys Games

Gry podobne do Deathsmiles

Contra

Metal Slug 3

Sine Mora

Deathsmiles na X360 i PC jest dynamiczną zręcznościówką, która pierwotnie wydana została wyłącznie na automaty do gier. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad jedną z obdarzonych nadnaturalnymi mocami postaci i zajmujemy się masową eksterminacją przeciwników.

Fabuła

Akcja produkcji przenosi nas do królestwa Gilverado, które nękane jest przez potwory. Do walki z bestiami wysłane zostają cztery anioły, a ich zadaniem jest zamknięcie bram piekła i wyeliminowanie wszystkich demonów, które zdołały się już przedostać do naszego świata. Gra daje nam oczywiście możliwość wyboru głównego bohatera. Każdy z czterech aniołów pochodzi z innego zakątka naszego globu: Windia (Wielka Brytania), Casper (Niemcy), Follett (Francja) oraz Rosa (Stany Zjednoczone). Wybór postaci wpływa nie tylko na rodzaj demonicznego pomocnika, który znajdzie się u naszego boku, ale także zmienia przebieg cut-scenek i niektórych rozmów. Do walki z demonami możemy przystąpić w pojedynkę lub w sieciowej kooperacji z drugim graczem.

Mechanika

Właściwa zabawa na platformie X360 i PC oparta jest na zbliżonych regułach do dwuwymiarowych gier akcji. Główną postać obserwujemy z boku, przemieszczając się przez cały czas w prawo lub w lewo oraz likwidując pojawiających się na ekranie wrogów.

Rozgrywka jest częściowo nieliniowa, a to dlatego, że do głównych lokacji możemy zazwyczaj dotrzeć na kilka różnych sposobów. Zabawa zmienia się też w zależności od wybranego poziomu trudności. Na najwyższych ustawieniach zwycięstwo przychodzi z dużym trudem – demony wyprowadzają częstsze ataki i są bardziej wytrzymałe.

Deathsmiles stara się motywować nas do osiągania lepszych rezultatów poprzez ocenianie nas w poszczególnych dziedzinach (zadawane obrażenia, celność itp.). Pełne statystyki wyświetlane są za każdym razem, gdy uda się nam ukończyć dany poziom. Ciekawostką jest możliwość zapisania przebiegu danego etapu w postaci powtórki. Dostępne są również rankingi najlepszych graczy, uwzględniające podział na konkretne postaci i tryby zabawy.

Kwestie techniczne

Całość toczy się w dwuwymiarowym środowisku, cechującym się starannie zaprojektowanymi tłami. Sterowany przez nas anioł odwiedza między innymi obszary miejskie, cmentarzysko i tereny leśne. Oprawa artystyczna gry utrzymana została w mangowej stylistyce.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Deathsmiles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Deathsmiles Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9500 GT lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10
X360
PC