Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5XSXPCSwitch
Okładka Bo: Path of the Teal Lotus (Switch)
OkładkaBo: Path of the Teal Lotus (Switch)

Bo: Path of the Teal Lotus

Ufundowana dzięki platformie Kickstarter, niezależna produkcja inspirowana japońskimi wierzeniami. Bo: Path of the Teal Lotus to przygodowa gra akcji z elementami metroidvanii, ukazująca losy przypominającej lisa mitycznej istoty zwanej tentaihana.

Akcji | platformówki | 2D | metroidvania | crowdfunding | indie | side-scroll | mitologia japońska | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bo: Path of the Teal Lotus Premiera

18lip2024za 95dni

PC Switch PS5 XSX

Bo: Path of the Teal Lotus to przygodowa gra akcji z elementami metroidvanii. Za jej przygotowanie odpowiedzialna jest niezależna firma Squid Shock Studios, która pozyskała fundusze za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Kickstarter. Twórcy inspirowali się japońskim folklorem, jak również takimi pozycjami jak Hollow Knight i Okami, oraz filmami animowanymi produkowanymi przez Studio Ghibli (m.in. Spirited Away i Księżniczką Mononoke).

Fabuła

Głównym bohaterem Bo: Path of the Teal Lotus jest tentaihana – mityczna istota narodzona z nasion lotosu, wyglądem przypominająca lisa. Zesłana z niebios ma odegrać kluczową rolę w starożytnym rytuale.

Mechanika

Dzieło zespołu Squid Shock Studios jest side-scrollową produkcją z dynamiczną rozgrywką. Wraz z głównym bohaterem odbywamy niebezpieczną podróż, odwiedzając pełne tajemnic lokacje nawiązujące do kultury Kraju Kwitnącej Wiśni (w tym nawiedzony zamek, metropolie i jaskinie).

W trakcie zabawy zetkniemy się z yokai, czyli legendarnymi istotami rodem z japońskich mitów. Część z nich będzie wrogo nastawiona do naszej postaci, dlatego w starciach z nimi posłużymy się kijem bo. To uniwersalne narzędzie może przybierać różne formy (np. drewnianego tłuczka czy liny z kotwicą), co czyni go skutecznym nie tylko w walce, ale i podczas eksploracji. Zrobimy także użytek z lalek Daruma – tradycyjnych japońskich figurek, które po przywołaniu chętnie wesprą nas swoimi mocami. Przydadzą się one zwłaszcza podczas wieloetapowych pojedynków z bossami, często wyróżniającymi się nie tylko unikatowymi zdolnościami, lecz również ogromnymi rozmiarami.

Bo: Path of the Teal Lotus wymaga dobrego wyczucia czasu oraz zręczności. Kluczem do sukcesu jest sprawne korzystanie z umiejętności głównego bohatera, w tym uskoków oraz powietrznych ataków, pozwalających protagoniście dłużej utrzymać się w powietrzu. Z czasem odblokujemy nowe zdolności, dzięki którym otworzymy niedostępne wcześniej ścieżki.

Kwestie techniczne

Twórcy Bo: Path of the Teal Lotus postawili na grafikę 2.5D z ręcznie rysowanymi tłami oraz animacjami postaci. Za ścieżkę dźwiękową tytułu odpowiada kompozytor Moisés Camargo, który połączył tradycyjne japońskie instrumenty ze współczesną muzyką orkiestrową.

Ostatnia modyfikacja 26 lutego 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Bo: Path of the Teal Lotus: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
Switch
PS5
XSX