Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Side-scroll - Gry PlayStation 1

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce side-scroll na platformę PS1.

PS1

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

side-scroll
Castlevania: Symphony of the Night
Castlevania: Symphony of the Night

Akcji 20 marca 1997

Kolejna odsłona popularnej serii o losach łowców wampirów. Castlevania: Symphony of the Night reprezentuje gatunek metroidvania i jest rozbudowaną dwuwymiarową grą akcji z licznymi elementami platformowymi i wyzwaniami zręcznościowymi.

Oddworld: Abe's Oddysee
Oddworld: Abe's Oddysee

Zręcznościowe 18 września 1997

Dwuwymiarowa platformówka wzbogacona o elementy gry logicznej i skradanki. Dzieło studia Oddworld Inhabitants przenosi gracza na nieznaną planetę zamieszkaną przez rasę Mudokonów, reprezentowaną przez tytułowego bohatera, Abe'a.

Rayman
Rayman

Zręcznościowe 1 września 1995

Kolorowa platformówka, która dała początek popularnej serii z Raymanem w roli głównej. Nasz sympatyczny bohater wyrusza na pomoc mieszkańcom Krainy Snów, uwięzionym przez podstępnego Mr. Darka. Aby go pokonać musi przemierzyć sześć zróżnicowanych i pełnych niebezpieczeństw światów.

Oddworld: Abe's Exoddus
Oddworld: Abe's Exoddus

Zręcznościowe 17 listopada 1998

Druga odsłona unikalnej side-scrollowanej platformówki 2D, która łączy elementy zręcznościowe i logiczne. Tytuł utrzymuje mroczną atmosferę oryginału, a jednocześnie przynosi szereg nowości, które zwiększają złożoność zabawy i dodają przygodzie głębi.

Tombi! 2
Tombi! 2

Zręcznościowe 31 grudnia 1999

Side-scrollowa platformówka będąca kontynuacją Tombi!, ciepło przyjętej platformówki. Gracz ponownie wciela się w rolę tytułowego chłopca, który stara się odnaleźć swoją zaginioną dziewczynę oraz raz jeszcze rozprawić się ze złymi świnkami. Zabawa polega głównie na wykonywaniu przeszło setki zadań zlecanych przez postacie niezależne. Główny bohater w trakcie rozgrywki zbiera specjalne stroje, które dają mu unikalne możliwości, takie jak szybowanie.

Tombi!
Tombi!

Zręcznościowe 4 września 1998

Side-scrollowa platformówka, w której gracz wciela się w postać chłopca o różowych włosach, starającego się złapać złe świnki. Te ukradły należącą do dziadka bohatera bransoletkę oraz skaziły dotąd sielankowy dom protagonisty. Główny bohater potrafi skakać, chwytać różne przedmioty oraz rzucać nimi. Chociaż przez większość czasu Tombi porusza się jedynie w dwóch wymiarach, w wybranych momentach jest w stanie zmienić płaszczyznę i na przykład przenieść się w głąb ekranu.

GEX
GEX

Zręcznościowe 18 grudnia 1995

Klasyczna side-scrollowa platformówka, w której wcielamy się w postać sympatycznej jaszczurki z rodziny gekonów. Nasz bohater zostaje wciągnięty do telewizora przez złowrogiego Reza, który opanował świat mediów i za jego pomocą pragnie osiągnąć władzę nad światem. Aby uwolnić się z pułapki, Gex musi przemierzyć szereg zróżnicowanych światów, inspirowanych różnymi gatunkami filmowymi.

Rapid Reload
Rapid Reload

Zręcznościowe 25 kwietnia 1995

Przygotowana przez studio Media.Vision zręcznościowa side-scrollowana strzelanka 2D. Gra przypomina pod względem założeń cykl Metal Slug, pozwalając zmierzyć się z dziesiątkami wrogów na każdej z sześciu plansz.

Batman Beyond: Return of the Joker
Batman Beyond: Return of the Joker

Akcji 20 listopada 2000

Brawler oparty na motywach serialu animowanego znanego w Polsce pod nazwą Batman przyszłości. Gracze wcielają się w Terry’ego McGinnisa, czyli nowego Człowieka-nietoperza, którego zadaniem jest rozwikłanie zagadki stojącej za powrotem słynnego Jokera i powstrzymanie go przed realizacją następnego niecnego planu.

Silhouette Mirage
Silhouette Mirage

Akcji 23 lipca 1998

Platformowa gra akcji, za której opracowaniem stoi studio Treasure. Gracze wcielają się w dziewczynę imieniem Shyna, a ich zadaniem jest cofnięcie skutków tragicznego kataklizmu, który sprawił, że życie na Ziemi zmieniło się nie do poznania. Cechą charakterystyczną Silhouette Mirage jest wysoki poziom trudności.

Metal Slug
Metal Slug

Zręcznościowe 1 stycznia 1997

Pierwsza odsłona popularnego cyklu Metal Slug, która zadebiutowała w 1996 roku na automatach arcade. W miarę upływu czasu produkcja trafiała na kolejne platformy, pozwalając ich użytkownikom stawić czoła żołnierzom dowodzonym przez złowrogiego Generała Mordena.