Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Tombi! 2 (PS1)

Tombi! 2 PS1

Side-scrollowa platformówka będąca kontynuacją Tombi!, ciepło przyjętej platformówki. Gracz ponownie wciela się w rolę tytułowego chłopca, który stara się odnaleźć swoją zaginioną dziewczynę oraz raz jeszcze rozprawić się ze złymi świnkami.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | side-scroll

Sony PlayStation 1
Okładka Tombi! 2 (PS1)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

31grudnia1999

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tombi! 2 to stworzona w 1999 roku przez firmę Whoopee Camp kontynuacja Tombi!, ciepło przyjętej platformówki. Produkcja została wydana przez firmę Sony Computer Entertainment na platformę PS1. W Stanach Zjednoczonych gra znana jest pod tytułem Tomba! 2: The Evil Swine Return, natomiast w Japonii jako Tomba! The Wild Adventures.

Fabuła

W Tombi! 2 ponownie wcielamy się w rolę dzikiego chłopca, który prowadzi pokojowe życie po tym, jak uratował kosztowności swego dziadka przed zakusami złych świnek. Sielanka kończy się jednak, gdy bohater otrzymuje tajemniczy list, z którego dowiaduje się, że jego dziewczyna Tabby zaginęła. Protagonista rozpoczyna podróż, której celem jest odnalezienie ukochanej oraz ponowne zmierzenie się z siejącymi zamęt prosiakami.

Mechanika

Tombi! 2 na PS1 rozwija mechanizmy rozgrywki ze swojego poprzednika. Ponownie mamy do czynienia z side-scrollową grą platformową, w której naszym zadaniem jest wykonywanie szeregu zadań zlecanych przez postacie niezależne. Misji jest ponad setka, z czego cztery odblokowane zostają tylko wtedy, gdy gra wykryje na karcie pamięci zapis z poprzedniej odsłony serii. Wykonywanie celów nagradzane jest punktami, za które otworzyć można zawierające różne skarby skrzynie.

Protagonista może poruszać się po otaczającym go świecie w dwóch wymiarach, choć w wybranych punktach możliwa jest zmiana planu na inny i na przykład udanie się w głąb ekranu. Ponadto, w trakcie wizyt w miastach kamera zmienia położenie i zostaje zawieszona nad głową postaci, dając jej większą swobodę poruszania się. Podczas zabawy Tombi może zdobywać specjalne stroje, dzięki którym chłopiec zyskuje specjalne zdolności. Przykładowo, ubiór świnki pozwala mu komunikować się z tymi zwierzętami, a przebranie się za wiewiórkę chroni przed chłodem i umożliwia szybowanie w powietrzu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Tombi! 2

Wymagania wiekowe Tombi! 2

odpowiednia dla każdego wieku