Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Tombi! (PS1)

Tombi! PS1

Side-scrollowa platformówka, w której gracz wciela się w postać chłopca o różowych włosach, starającego się złapać złe świnki. Te ukradły należącą do dziadka bohatera bransoletkę oraz skaziły dotąd sielankowy dom protagonisty.

Zręcznościowe | platformówki | side-scroll

Sony PlayStation 1
Okładka Tombi! (PS1)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

4września1998

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tombi! (w Stanach Zjednoczonych wydane pod tytułem Tomba!, a w Japonii jako Ore! Tomba!) na PS1 to side-scrollowa gra platformowa, w której gracz przejmuje kontrolę nad dzikim chłopcem przemierzającym kolorowe lokacje w pogoni za złymi świniami. Produkcja została stworzona przez studio Whoopee Camp i wydana w 1998 roku przez Sony Computer Entertainment.

Fabuła

Akcja wydanego na PS1 Tombi! toczy się na malowniczym archipelagu wysp gdzieś pośrodku oceanu. Mieszkańcy regionu żyli w pokoju, aż pewnego dnia pojawiło się siedem złych świń, które za pomocą czarnej magii skaziły całe otoczenie. Gracz wciela się w Tombiego, młodego chłopca, który wyrusza w pogoń za świniami w celu schwytania ich, przywrócenia pokoju w krainie oraz odzyskania skradzionej przez złe zwierzęta bransoletki należącej do jego dziadka.

Mechanika

W Tombi! gracz przemierza kolorowe poziomy pełne zagadek, ukrytych przedmiotów oraz przeciwników. Główny bohater potrafi skakać oraz chwytać różne obiekty, którymi następnie rzuca. Umiejętność ta wykorzystywana jest nie tylko w walce, ale także do rozwiązywania łamigłówek środowiskowych.

Chociaż możliwość poruszania się protagonisty ograniczona jest do dwóch wymiarów, w wybranych miejscach jest on w stanie zmienić aktualną płaszczyznę i przenieść się w głąb ekranu, na przykład wdrapując się na dach. Zabawa polega głównie na wykonywaniu zlecanych przez postacie niezależne misji. Te najczęściej polegają na poszukiwaniu określonych obiektów i są nagradzane punktami, za które gracz może otwierać skrzynie z użyteczną zawartością.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Tombi!

odpowiednia dla każdego wieku