Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Batman Beyond: Return of the Joker (PS1)

Batman Beyond: Return of the Joker PS1

Brawler oparty na motywach serialu animowanego znanego w Polsce pod nazwą Batman przyszłości.

Akcji | seriale animowane | Batman | beat 'em up | 2.5D | side-scroll

Sony PlayStation 1
Okładka Batman Beyond: Return of the Joker (PS1)

producent: Kemco

wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

20listopada2000

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Batman Beyond: Return of the Joker jest produkcją typu beat'em up, za której opracowaniem stoi studio Kemco. Gra została wydana przez firmę Ubisoft, a trafiła między innymi na platformę PS1.

Fabuła

Historię opowiedzianą w Batman Beyond: Return of the Joker oparto na motywach serialu animowanego emitowanego w Polsce pod tytułem Batman przyszłości. Po tym jak w połowie XXI wieku Bruce Wayne postanowił odejść na emeryturę, schedę po nim przejął Terry McGinnis, który stał się nowym Człowiekiem-nietoperzem.

Kiedy grasujący w Gotham City gang znany jako Jokerz zaczął wykradać komponenty do budowy superkomputerów, do akcji wkroczył nowy Batman. Sprawy skomplikowały się jednak w momencie, gdy Wayne niemal został zabity przez samego Jokera, w trakcie spotkania z inwestorami w siedzibie Wayne Enterprises. Od tej pory zadaniem McGinnisa jest nie tylko rozwikłanie zagadki stojącej za powrotem słynnego złoczyńcy, lecz także pomszczenie mentora.

Mechanika

Wydany na platformę PS1 Batman Beyond: Return of the Joker cechuje się prostą mechaniką rozgrywki. Bohatera obserwujemy z boku, a w trakcie zmagań przemierzamy kolejne poziomy, walcząc z napotkanymi przeciwnikami przy użyciu broni białej lub ataków wręcz.

Protagonista może przywdziać jeden z czterech kombinezonów, zapewniających mu odmienne możliwości bojowe. Oprócz standardowego stroju (w którym korzysta między innymi z Nunczako i Dysku) na jego podorędziu znajduje się kombinezon ofensywny (zapewniający mu większą siłę), strój nastawiony na defensywę (dzięki niemu może skorzystać z dwóch tarcz chroniących przed atakami nieprzyjaciół), czy wreszcie przebranie gwarantujące mu większą zwinność (mając je na sobie, Batman może wykonywać podwójne skoki lub atakować oponentów z wyskoku).

Dopełnieniem bogatego arsenału są gadżety pokroju mikrofonu (pozwalającego na zlokalizowanie wrogów przez zamknięte drzwi) czy rakietowych butów (dzięki którym dostaje się w wyżej położone miejsca). Poza tym od czasu do czasu heros napotyka na swojej drodze przydatne power-upy zwiększające jego wytrzymałość i regenerujące nadwątlone siły, a także podnoszące moc wyprowadzanych przez niego ataków oraz zwiększające obronę.

Tryby gry

Na Batman Beyond: Return of the Joker składają się dwa warianty rozgrywki. Podstawowym jest Story Mode, w którym poznajemy historię opowiedzianą w przez deweloperów; całość można ukończyć na jednym z trzech poziomów trudności. Jego dopełnienie stanowi natomiast moduł Time Attack, gdzie staramy się pokonać przeciwników w jak najkrótszym czasie.

Kwestie techniczne

Wydany na platformę PS1 Batman Beyond: Return of the Joker posiada przeciętną grafikę zrealizowaną w technice 2,5D. Całość utrzymano w stylistyce przywodzącej na myśl serialowy oryginał.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Batman Beyond: Return of the Joker

Wymagania wiekowe Batman Beyond: Return of the Joker

12+