Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Silhouette Mirage (PS1)
OkładkaSilhouette Mirage (PS1)

Silhouette Mirage PS1

Platformowa gra akcji, za której opracowaniem stoi studio Treasure. Gracze wcielają się w dziewczynę imieniem Shyna, a ich zadaniem jest cofnięcie skutków tragicznego kataklizmu, który sprawił, że życie na Ziemi zmieniło się nie do poznania.

Akcji | science fiction | platformówki | 2D | elementy zręcznościowe | side-scroll

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Silhouette Mirage Premiera PS1

23lipca1998

producent: Treasure wydawca: Working Designs

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Silhouette Mirage

Rayman 2: The Great Escape

Pandemonium 2

Alfred Chicken

Silhouette Mirage jest platformową grą akcji, opracowaną przez studio Treasure. Produkcja trafiła między innymi na konsolę PS1.

Fabuła

Akcja Silhouette Mirage toczy się w postapokaliptycznym 2000 roku, kiedy to naukowcom przeprowadzającym eksperymenty genetyczne udało się wyodrębnić dwie przeciwstawne siły – niczym Yin i Yang, tytułowe Silhouette i Mirage nie mogą istnieć bez siebie nawzajem. Efektem ubocznym tych badań była jednak potężna eksplozja, która pociągnęła za sobą wyginięcie wielu organizmów żywych – te, którym udało się przetrwać, zmutowały i oddały się jednej z dwóch sił, co w rezultacie doprowadziło do wybuchu wojny na szeroką skalę. Na szczęście z ruin wyłoniła się również istota zwana Posłańcem, czyli dziewczyna imieniem Shyna, potrafiąca wykorzystywać moc drzemiącą tak w Silhouette, jak i w Mirage. Od tej pory los Ziemi spoczywa na jej barkach – tylko ona może cofnąć skutki tragicznego kataklizmu.

Mechanika

W wydanym na platformie PS1 Silhouette Mirage akcję obserwujemy z boku. W trakcie rozgrywki przemierzamy siedem zróżnicowanych poziomów, przeskakując po platformach, unikając wszechobecnych pułapek oraz walcząc z przeciwnikami.

Z uwagi na fakt, że Shyna może robić użytek z możliwości niesionych przez obie siły, kluczem do sukcesu w starciach z adwersarzami jest dopasowanie oręża (który zdobywamy w zamian za pieniądze pozyskiwane w toku przygody) i rodzaju ataku do atrybutów oponenta oraz aktualnych potrzeb. Podczas gdy tylko moc przeciwstawna do siły wykorzystywanej przez wroga jest w stanie go zranić (ciosy opierające się na mocy Silhouette ranią wrogów czerpiących z mocy Mirage i vice versa), poszczególne ataki czerpią z tak zwanego Spirit Level Shyny – im go mniej, tym bohaterka staje się słabsza; „poziom ducha” można jednak uzupełnić, atakując wrogów należącą do nich mocą. Warto odnotować, że pomimo iż w grze zaimplementowano rozbudowane samouczki, jej cechą charakterystyczną jest wysoki poziom trudności.

Kwestie techniczne

Silhouette Mirage zadebiutowało na konsoli Sega Saturn, a po niecałym roku doczekało się konwersji opracowanej z myślą o platformie PS1. W związku z pozwyższym dwuwymiarowa oprawa graficzna tej produkcji już w momencie jej premiery nie prezentowała najwyższej jakości.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Silhouette Mirage: Odpowiednia dla każdego wieku.