Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Side-scroll - Gry Nintendo Wii U

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce side-scroll na platformę WiiU.

WiiU

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

side-scroll
Thomas Was Alone
Thomas Was Alone

Zręcznościowe 25 listopada 2014

Minimalistyczna platformówka 2D ukazująca losy grupki prostokątów będących pierwszymi przedstawicielami sztucznej inteligencji posiadającej uczucia. Wykorzystujemy charakterystyczne cechy poszczególnych bohaterów poznając jednocześnie ich osobowości, problemy oraz przemyślenia.

Shutshimi
Shutshimi

Akcji 4 lutego 2016

Zabawna gra zręcznościowa studia Neon Deity Games, zaliczana do gatunku klasycznych, side-scrollowych strzelanin. W grze Shutshimi gracz wciela się w rolę nietypowej złotej rybki i schodzi w najgłębsze partie oceanu, aby rozprawić się z niebezpieczeństwami, grożącymi podwodnemu królestwu.

Adventures of Pip
Adventures of Pip

Zręcznościowe 11 czerwca 2015

Oldskulowa platformówka 2D, cechująca się nietypową fabułą i systemem rozwoju bohatera. Adventures of Pip ma za sobą udaną zbiórkę na Kickstarterze, dzięki czemu ukazała się na wielu platformach sprzętowych. Adventures of Pip przenosi nas do Królestwa Pikseli, w którym źródłem wszelkiego życia jest nieustający przepływ bitów. Światu zagraża jednak zła Kościana Królowa, która porwała piękną księżniczkę i opanowała krainę z pomocą zastępów kościanych wojowników.

A.N.N.E
A.N.N.E

Akcji prace wstrzymane

Połączenie dwuwymiarowej gry shoot' em up oraz platformówki z elementami RPG. W trakcie rozgrywki wcielamy się małego robota i zwiedzamy rozległy otwarty świat science-fiction, zdobywając doświadczenie oraz nowy ekwipunek. Całość została utrzymana w stylistyce 8 i 16-bitowych produkcji konsolowych.

Swords & Soldiers II
Swords & Soldiers II

Strategiczne 21 maja 2015

Druga odsłona nietypowego cyklu gier strategicznych, tworzonych przez niezależne studio Ronimo Games. Fabuła ponownie koncentruje się na Rudobrodym i jego gangu Wikingów, którzy wyruszają w kolejną pełną niebezpieczeństw przygodę. Tym, co wyróżnia omawiany tytuł na tle podobnych gier, jest oryginalna mechanika rozgrywki, łącząca elementy RTS-a z cechami charakterystycznymi dla side-scrollowych zręcznościówek oraz produkcji typu tower defense.

Gear Gauntlet
Gear Gauntlet

Zręcznościowe 15 września 2016

Dynamiczna gra logiczno-zręcznościowa autorstwa debiutującego studia Drop Dead Interactive. Gear Gauntlet pozbawiony jest jakiejkolwiek warstwy fabularnej, koncentrując się w całości na oryginalnej mechanice rozgrywki, której kluczowym elementem jest system zmiany kolorów, przypominający rozwiązania znane z gier muzycznych pokroju serii Guitar Hero.