Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPSVPS4WiiU
Okładka Shutshimi (PSV)
OkładkaShutshimi (PSV)

Shutshimi

Zabawna gra zręcznościowa studia Neon Deity Games, zaliczana do gatunku klasycznych, side-scrollowych strzelanin.

Akcji | 2D | indie | shoot 'em up | side-scroll | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shutshimi Premiera

25sie2015

PC PSV PS4

4lut2016

WiiU

Gry podobne do Shutshimi

Luftrausers

Resogun

Sine Mora

Shutshimi to zabawna gra zręcznościowa zaliczana do gatunku side-scrollowanych shoot’em upów. Gracz wciela się w charakterystyczną złotą rybkę i schodzi w najgłębsze części oceanu, aby rozprawić się z niebezpieczeństwami grożącymi wodnemu królestwu. Tytuł dzięki nietypowej mechanice jest niezwykle dynamiczny, a sytuacja na planszy zmienia się w okamgnieniu. Za produkcję odpowiada studio Neon Deity Games.

Główny bohater, jak każda ryba, ma poważne problemy z pamięcią długotrwałą. Z racji swojej natury jest w stanie skojarzyć jedynie wydarzenia ostatnich dziesięciu sekund i to właśnie na tym przedziale czasowym oparto całą rozgrywkę. Jako dzierżący potężny karabin przedstawiciel morskiej fauny mierzymy się z hordami przeciwników w krótkich seriach, po których zapominamy o całym swoim dotychczasowym dorobku. Kolejna fala wymaga więc od nas ponownego zebrania wszystkich ulepszeń i usprawnień. Co pewien czas na naszej drodze staje boss, na którego pokonanie również mamy zaledwie dziesięć sekund. Kolejne plansze są generowane losowo i w teorii nigdy się nie kończą.

Jedynym stałym elementem, który odblokowujemy podczas podwodnych wojaży, są kapelusze oraz koty. Są to przedmioty specjalne modyfikujące rozgrywkę poprzez np. zwiększenie widocznych na ekranie przeciwników. Cała reszta regularnie się resetuje.

Shutshimi oprócz rozgrywki dla pojedynczego gracza oferuje także tryb kooperacji, w którym może brać udział jednocześnie do czterech graczy. Gra charakteryzuje się prostą, dwuwymiarową grafiką, w której główną rolę odgrywa mnogość barw oraz mnóstwo zabawnych wstawek, takich jak wygląd przeciwników (rekiny z mieczami świetlnymi lub okularami przeciwsłonecznymi).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Shutshimi

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PSV
PS4
WiiU