Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWiiU
Okładka Swords & Soldiers II (WiiU)
OkładkaSwords & Soldiers II (WiiU)

Swords & Soldiers II WiiU

Druga odsłona nietypowego cyklu gier strategicznych, tworzonych przez niezależne studio Ronimo Games. Fabuła ponownie koncentruje się na Rudobrodym i jego gangu Wikingów, którzy wyruszają w kolejną pełną niebezpieczeństw przygodę.

Strategiczne | RTS | 2D | na 2 osoby | indie | side-scroll | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Swords & Soldiers II Premiera WiiU

21maja2015

producent: Ronimo Games wydawca: Ronimo Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Swords & Soldiers II

Soul Saga

Earthlock

Lucadian Chronicles

Kontynuacja nietypowej gry strategicznej, wyprodukowanej przez niezależne holenderskie studio Ronimo Games – znane zwłaszcza z popularnej gry MOBA Awesomenauts. Pierwsza część gry ukazała się w 2009 r. na konsoli Wii, a rok później doczekała się konwersji na PC i PlayStation 3. Sequel stał się za to tytułem ekskluzywnym dla posiadaczy nowej generacji konsoli Nintendo.

Oryginalność Swords & Soldiers polega na sprytnym połączeniu klasycznej side-scrollowej zręcznościówki z elementami strategii RTS oraz tower defence. Efekt końcowy przypomina zaś nieco wczesne odsłony serii Worms i zrealizowany jest z właściwym także tej serii poczuciem humoru. Rozgrywka polega na rywalizacji dwóch przeciwników, których fortece umieszczone są na przeciwległych krawędziach planszy. Jej celem jest zdobycie zamku wroga, zanim ta sama sztuka uda się przeciwnikowi. Aby tego dokonać, musimy odpowiednio sprawnie rozwijać swoją bazę i tworzyć kolejne jednostki, dbając jednocześnie o potrzebne do rozbudowy surowce. W walce wykorzystujemy zaś zarówno mocne i słabe punkty każdej ze stron, jak i rozwijane podczas gry czary i zdolności specjalne.

W drugiej części gry spotkamy ponownie znanego z pierwowzoru Rudobrodego i jego gang krzepkich Wikingów. Razem z nimi wyruszymy w następną przygodę, która zaowocuje zarówno nowymi przyjaźniami, jak i kolejnymi zażartymi wrogami. W przeciwieństwie do części pierwszej, którą sami autorzy gry przyrównali do „party przy grillu” – tym razem stoi przed nami znacznie poważniejsze zadanie ratowania świata.

Swords & Soldiers II niesie ze sobą rzecz jasna znacznie ulepszoną oprawę graficzną, zwłaszcza w porównaniu z oryginalną wersją z konsoli Wii. Całość zrealizowano w charakterystycznej, niesamowicie kolorowej, komiksowej stylistyce. Nie zabrakło także oryginalnego poczucia humoru autorów, widocznego również w warstwie fabularnej i dźwiękowej. W grze zaimplementowano oczywiście tryb jednoosobowy, choć sednem zabawy pozostaje rywalizacja dwóch żywych przeciwników na podzielonym ekranie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Klasyfikacja PEGI Swords & Soldiers II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Swords & Soldiers II Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo eShop