Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Rustler (PC)

Rustler PC

Osadzona w średniowieczu przygodowa gra akcji z widokiem top-down, która w ogólnych założeniach nawiązuje do serii GTA. Wcielamy się w przestępcę, który usiłuje przetrwać w feudalnym otwartym świecie. Za opracowanie gry Rustler odpowiada polskie studio Jutsu Games.

Akcji | średniowiecze | sandbox | widok izometryczny | multiplayer | polskie | top-down | crowdfunding | indie | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Rustler (PC)

producent: Jutsu Games

wydawca: Jutsu Games

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2021

2021

Steam

Rustler jest grą przygodową grą akcji, która przypomina nieco pierwsze dwuwymiarowe odsłony znanego cyklu Grand Theft Auto od studia Rockstar Games - z tą różnicą, że jest osadzona w realiach średniowiecznych (dość powiedzieć, że sami twórcy nazywają swoje dzieło Grand Theft Horse). Za opracowanie i wydanie tego tytułu odpowiada warszawska firma Jutsu Games znana z 911 Operator.

Fabuła

Gracz wciela się w średniowiecznego przestępcę, który stara się zarobić na życie w feudalnym społeczeństwie i równocześnie nie stracić głowy pod katowskim toporem. Warto odnotować, że gra w gruncie rzeczy jest parodią - nie znajdziemy tutaj wiarygodnie odtworzonych średniowiecznych realiów. Nie brakuje natomiast humoru i odwołań do popkultury.

Mechanika

W Rustler akcję obserwujemy z góry - z tzw. perspektywy top-down lub izometrycznej (w zależności od ustawienia kamery w danym momencie). Kierując swoim bohaterem, eksplorujemy otwarty świat, wykonujemy zadania (przyjmujemy je od innych przestępców, a także szlachty, kupców czy skorumpowanej straży) i popełniamy różnego rodzaju przestępstwa - kradniemy konie i pieniądze czy napadamy na kupców na traktach.

Często musimy walczyć, wykorzystując do tego celu zarówno broń dystansową (łuki, kusze), jak i białą (miecze, topory, dzidy, a nawet... widły). Styl walki wymaga od gracza głównie zręczności i szybkich reakcji. Produkcja Jutsu Games pozwala też jeździć na koniu oraz kierować kilkoma pojazdami (powozami).

Tryby gry

W Rustler możemy grać samotnie albo z innymi. Podstawę rozgrywki stanowi tryb single player, ale twórcy zadbali także o sieciowy moduł wieloosobowy, w ramach którego możemy toczyć starcia PvP (player vs. player - gracz kontra gracz).

Kwestie techniczne

Rustler posiada przyjemną, trójwymiarową oprawę graficzną. Modele postaci i środowiska prezentują się przyzwoicie. Niczego nie można też zarzucić animacjom. Warto przy tym odnotować, że tytuł ma dość charakterystyczną atmosferę, a do tego jest brutalny (nie brakuje np. animacji prezentujących odcinanie kończyn), choć z uwagi na zastosowaną perspektywę przemoc nie jest bardzo sugestywna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran    

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do Rustler

Wymagania wiekowe Rustler

18+

Rustler - średniowieczny klon GTA na Kickstarterze
Rustler - średniowieczny klon GTA na Kickstarterze

wiadomość30 stycznia 2020

Rozpoczęła się kampania na Kickstarterze, której zebrane środki zostaną przeznaczone na dokończenie gry Rustler. Produkcja, za którą stoją polscy deweloperzy, to swego rodzaju klon pierwszych odsłon GTA, jednak tutaj rozgrywka została osadzona w średniowieczu.